Alışveriş Rehberi

Apple Tv Plus Nedir?

instagram takipçi hilesi

Son yıllarda popüler olan dijital platformlarının arasına katılan en yeni içerik platformu Apple Tv Plus yayın hayatına başladı. Apple’ın yarattığı bu platformun en büyük hedefi Netflix, Amazon, Hulu gibi aynı işlevdeki dijital platformlara rakip olabilmektir.

2 685x456

‘Apple TV+’ olarak izleyicilerine sunulan programın rakiplerinden birçok farklı özellikleri bulunmaktadır. 1 Kasım’da 100’den fazla ülkede aynı anda yayın hayatına başlayan Apple Tv Plus sadece kendi orijinal içeriklerini üretip yayınlayacaklarını açıklamıştır. Rakiplerinin tersine Apple, yeni dizileri tüm dünyada aynı anda yayınlama avantajına sahiptir. Apple yöneticileri yeni platformlarını açıkladıklarında piyasa tarafından ilk olarak olumsuz eleştiri alıp hisselerinde değer kaybetmiş olsa da kısa sürede yeniden değer kazanmıştır.

kapak 685x385 1

Bilinen büyük dizi yapımcılarından Amazon, HBO, CBS, Hulu ve Showtime gibi kuruluşlar Apple TV Plus için orijinal içerikler üreticeğini duyurmuştur. Özellikle Amazon ve Hulu’nun Apple Tv için anlaşma yapması herkese büyük sürpriz olmuştur. Apple’ın yöneticileri uygulamayı tanıtırken dünyanın en yaratıcı ve özel hikayeleri için yepyeni bir yuva oluşturduklarını belirtmiştir.

appletv vs n 685x456

150 milyona yakın kullanıcısı olan Netflix, Apple’in en büyük rakibi olarak görülmektedir. Netflix, Türkiye’de kullanıma açıldığı günden beri popülerliği ve kullanımı katlanarak artmıştır. Bu durum göz önüne alındığında yeni yayın hayatına başlayan Apple Tv Plus’ın büyük bir çıkış yakalayamaması başlangıç olarak büyük bir eksi olmuştur. Buna rağmen Apple Tv, halen kendisini ‘Netflix katili’ olarak tanımlamaktadır. Yüzlerce içeriği bulunan Netflix karşısında ilerleyen dönemlerde nasıl bir gidişat planı olduğunu izleyerek göreceğiz.

İlk Olarak Yayınladıkları İçerikler Nelerdir?

Apple Tv Plus, 1 Kasım’da dört büyük orijinal içeriğiyle yayına başlamıştır. Bu dört içeriği de dizi olan Apple Tv Plus’ın daha yayınlanmadan en ilgi çeken yapımı Jason Momoa’nın başrolde olduğu, Steven Knight imzalı ‘See’ dizisi olmuştur.

See dizisi, gelecek zamanda geçen bir hikayeyi ele alır. Bir virüs yüzünden bütün halkın görme yetilerini kaybettikten sonra verdiği yaşam mücadelesi anlatılır. Kimsenin görmediği bir halk içinde sonradan doğan ve görme yetisi olan iki çocuk ise işleri kızıştıracak, içinde bulundukları kabile ile kraliçenin bulunduğu kabile arasında çıkan savaş ile macera dolu bir hikaye başlayacaktır.

morning

Bir diğer içerik ise bölüm başına yaklaşık 15 milyon dolar bütçe harcanan The Morning Show’dur. Reese Witherspoon, Jennifer Aniston ve Steve Carell gibi önemli yıldızları bir araya getiren drama dizisi beklenilenin aksine en az ilgi gören yapım olmuştur. Dizi, televizyon dünyasında sabah programı yapan karakterlerin hayatını konu alır.

Dickinson dizisi, Emily Dickinson’ın yaşamını ele almaktadır. Dizi henüz sipariş edildiğinde 2. sezonunun olacağı kesindi. Yani 2. sezon için onay alması tamamen formalite sayılmaktadır.

for all

Dördüncü içerik ise alternatif bir evrende geçen 1960’ların uzay yarışlarını konu alan For All Mankind’tır. Başarılı astronot dizinin de başrolü Edward Baldwin’e can veren oyuncu Joel Kinnaman’dır.

Önümüzdeki günlerde var olan içeriklerine eklenmeyi bekleyen Servant ve Truth Be Told isminde yine iddialı dizileri yayınlanacak olan Apple Tv Plus’ın 2020 yılı içinde planladığı büyük projeleri olduğu duyurulmuştur.

Platformun ve dizilerin konuları, kaliteleri ve oyuncularına rağmen ilk çıkışlarında istenilen büyük etkiyi yakalayamadıkları çok açıktır. Tam olarak izlenme bilgileri henüz paylaşılmadığından içeriklerin gelecekleriyle ilgili net bir şey söyleyememekteyiz. Ancak zamanla insanların Apple Tv Plus’ı keşfettiğinde Netflix ile savaşabilecek güce ulaşabilir mi sorusu herkes için büyük bir soru işaretidir.

appletvplus 685x513

Apple Tv Plus’ı Nasıl Kullanabiliriz?

Yeni iPhone satışları istediği gibi gitmeyen Apple, yeni platformuyla milyonlarca kişiyi kendisine bağlayabileceğine inanıyor. Üyelik sistemiyle işleyecek olan Apple Tv Plus, kullanıcılarına 7 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor. Bu süre sonunda yeni platformundan ayda 4.99 Dolar’a faydalanabileceklerini açıklamışlardır.

2019 Eylül’den sonra satın alınan iPhone, iPad veya Mac gibi ürünlerinde ise Apple Tv Plus bir yıllığına ücretsiz olacaktır.

Daha önceden indirilen içeriklere internet bağlantısı olmadan da ulaşılabilecektir.

See Dizisinin Fragmanı 

https://www.youtube.com/watch?v=eA7D4_qU9jo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu