Film & Dizi ÖnerisiListeler

Sinefiller Buraya: Angelina Jolie’nin En İyi 10 Filmi

Angelina Jolie’nin En İyi Filmleri

instagram takipçi hilesi

Angelina Jolie, Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Jonathan Vincent’in kızıdır. 45 yaşındaki Jolie, Meat Loaf, Lenny Kravitz gibi müzisyenlerin klipleriyle ekran karşısına çıkmıştır. Üç Altın Küre, iki Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü ve Oscar sahibi olan Amerikalı oyuncu Hollywood sinemasının aranan simalarındadır. Bu yazımızda IMDb puanlarına göre Angelina Jolie’nin en iyi filmleri derlemesi yaptık.

Angelina Jolie’nin En İyi Filmleri

1.Lara Croft: Tomb Raider

Angelina Jolie’nin en iyi filmleri listemizin başında Jolie’nin Türkiye’de popülerleşmesini sağlayan aksiyon ve fantastik türündeki  Lara Croft: Tomb Raider filmi var. Jolie, filmde başrolleri Jon Voight ve Daniel Craig ile paylaşmıştır. Filmin IMDb puanı 5,8’dir.

2.Gone in Sixty Seconds (60 Saniye)

Angelina Jolie’nin başrollerini Nicolas Cage ve Giovanni Ribisi ile paylaştığı film, aksiyon ve gerilim türündedir. Sinema tutkunlarının “Hızlı ve Öfkeli” benzetmesi yaptığı film, eski bir araba hırsızının kardeşinin hayatını kurtarmak için hırsızlık yapmasını konu edinmiştir. Filmdeki klasik ve spor arabaların yanı sıra Angelina Jolie’nin güzelliği de nefes kesicidir. Filmin IMDb puanı 6,5’tir.

3.A Mighty Heart (Güçlü Bir Yürek)

Angelina Jolie’nin başrollerini Dan Futterman ve Archie Panjabi ile paylaştığı film, dram türündedir. Güçlü Bir Yürek, gerçek hikayeden uyarlanmıştır. Jolie, Fransız gazeteci Mariane van Neyenhoff Pearl’ü canlandırmıştır. Filmin IMDb puanı 6,6’dır.

4.The Good Shepherd (Kirli Sırlar)

Robert De Niro’nun yönetmen koltuğunda oturduğu film, güçlü kadrosuyla dikkat çekmektedir. Angelina Jolie, bu filmde başrolleri Matt Damon ve Robert De Niro ile paylaşmıştır. Film, İkinci Dünya Savaşı ve sonrasında geçmektedir. Suç temalı en iyi filmler arasında bulunan Kirli Sırlar’ın IMDb puanı 6,7’dir.

5.The Bone Collector (Kemik Koleksiyoncusu)

Angelina Jolie’nin en iyi filmleri arasında bulunan Kemik Koleksiyoncusu, Jeffery Deaver’ın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Jolie, bu filmde başrolü Denzel Washington ve Queen Latifah ile paylaşmıştır. Seri katil kovalamacasının anlatıldığı film, Türkiye’de de çok popülerdir. Filmin IMDb puanı 6,7’dir.

6.Wanted

Angelina Jolie’nin James McAvoy ve Morgan Freeman ile başrolü paylaştığı film, aksiyon ve gerilim türündedir. Kült filmler arasında bulunan Wanted, DC Comics’in aynı isimli çizgi romanından uyarlanmıştır. Wanted, Red One kamerasıyla çekilen ilk filmdir. Filmin IMDb puanı 6,7’dir.

7.Playing by Heart (Çapraz Hayatlar)

Angelina Jolie’nin kariyerinde önemli bir yer edinen film, romantik komedi türündedir. Jolie’nin Gillian Anderson ve Sean Connery ile başrolleri paylaştığı film birbirini hiç tanımayan 11 insanın kesişen hayatını konu edinmiştir. Filmin IMDb puanı 7,0’dır.

8.Maleficent (Malefiz)

Angelina Jolie’nin başrollerini Elle Fanning ve Sharlto Copley ile paylaştığı film, macera ve aksiyon türündedir. Jolie, Uyuyan Güzel masalının çizgi uyarlaması olan filmde kötü peri Malefiz’i oynamıştır. Malefiz’in başına gelen kötülükleri gösteren filmin IMDb puanı 7,0’dır.

9.Girl, Interrupted (Aklım Karıştı)

Angelina Jolie’nin başrollerini Winona Ryder ve  Clea DuVall ile paylaştığı film yaşanmış bir hikâyeyi konu almıştır. Jolie’nin muhteşem oyunculuğunu sergilediği film, Susanna Kayser’in akıl hastanesinde kaldıktan sonra yazdığı aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Jolie’nin sosyopat Lisa Rowe karakterini canlandırdığı filmin IMDb puanı 7,3’tür.

10.Changeling (Sahtekâr)

Oscar adayı olan Changeling ‘da bir biyografi filmidir. Angelina Jolie, bu filmde başrolü Colm Feore ve Amy Ryan ile paylaşmıştır. Film, oğlu Walter Collins’in 1928’de kaybolduktan sonra 1920’lerin sonunda ve 1930’larda ulusal manşetlerde bulunan Christine Collins’i anlatmaktadır. Filmin IMDb puanı 7,7’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu