Kişisel Bakım

Altın Maskenin Faydaları Neler, Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Altın Maskenin Faydaları Neler, Nasıl Kullanılır? Altın maske, ünlüler, manken ve modeller arasında en çok kullanılan bir maskedir. Ancak yüzümüz üzerinde gerçekten yararlı bir etkisi var mı? Çarpıcı ve göz alıcı renkleri bizi onları gerçek bir lüks sembolü olarak lanse edilmektedir. Fakat en iyi yanı, cildimizin sağlığına etkili bir şekilde yardımcı olmasıdır.

Cildinizi altınla yıkamak terimi sanki bu maske ile gerçek oluyor gibi hisseden insanlar olduğu iddia edilmektedir. Aslında bu cümle cildin yumuşaklığını ve ışıltısını geri kazandırmak anlamına gelir. Altın maske, cilde parlaklık katan, besleyen ve cildin genç canlılığını geri kazandıran en iyi yüz maskelerinden biridir. Parlak ve canlanmış bir cilt, genç ve güzel bir yüzün işaretidir.

Altın Maskenin Faydaları

Altın Maske Hangi Durumlarda Kullanılır?

Altın maskeyi hangi durumlarda kullanacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Balo, düğün ya da başka özel bir etkinlik gibi durumlar için kullanmak mümkündür.

Bu maskelerin sağladığı anında etki, canlandırıcı ve ışıltılı sonucu sayesinde gelinler, mankenler ünlüler, düğün sahiplerinin aile üyeleri ve özel bir günde harika görünmek isteyen herkes için ideal bir üründür.

İlk kullanımdan itibaren cilt gözle görülür şekilde daha sıkı, daha nemli ve daha parlak bir görünüm sağlarlar. Cildi yeniden nemlendirmek, sıkılaştırmak, tonunu iyileştirmek ve parlaklık kazandırmak için 2 haftada bir tek seanslık bir bakım uygulayabilirsiniz.

Altın Maskenin Faydaları

Altın Maskenin Faydaları Nelerdir?

Altın maskenin cilde faydaları son derece fazladır. Yaşlanma belirtilerini geciktirmesi ve bu etkileri de durdurması en çok bilinen faydalarıdır. Efsanelere göre Kleopatra da bu maskeden kullanıyordu. Eski Mısırlı insanlarda pek çok sağlık sorununun çözümü için altın kullanıyordu. Peki altın maskenin faydaları neler, gelin yakından bakalım.

 • Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünmesini en aza indirir.
 • Cildi daha elastik yapma özelliği vardır.
 • Kan dolaşımının hızlanmasına olanak sağlar.
 • 25’li yaşlarda ortaya çıkan kolajen azalmasının yavaşlatır.
 • Aknenin ana sebeplerinden bir tanesi olan enflamasyonu azaltır.
 • Cildinizin sıkılaşmasına yarımcı olur.
 • Sarkan cildin toparlanmasına yardımcı olur.
 • Cilde temizlik, iyileştirici ve yatıştırıcı eki sağlar.
 • Anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel bileşenler içerir.

Altın Maske Nasıl Kullanılır?

 • Satın aldığınız maske yüz ve boynunuza uygulanır.
 • Ürünün kullanım talimatında yer alan süre kadar bekleyip maske kurutulur.
 • Maske kuruduktan sonra ılık su ile uygulanan bölge iyice yıkanır.
 • Son olarak nemlendirici sürülür.

NOT: Ayda 1 defa yapılması idealdir.

Altın Maske Fiyatları

Altın maskenin fiyatları oldukça değişkendir. Markanın ve ürünün içeriğinin bu fiyatlarda etkisi oldukça fazla. Fakat genel olarak bir fiyat aralığı vermemiz gerekirse 20 ila 250 ₺ arasında bir fiyat skalası belirleyebiliriz. Piyasalar çok dalgalı olduğu için verdiğimiz fiyat aralığı günden güne azalabilir ya da artabilir. Bu yüzden satın almadan önce fiyat araştırması yapmayı unutmayın.

Altın Maskenin Faydaları

Altın Maske İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu