Kişisel Bakım

Altın İğne Nedir?

instagram takipçi hilesi

Cilt bakımı ve gençleştirme yöntemlerinden biri olarak son dönemin en popüler uygulamalarından birisi Altın İğne tedavisidir. Birçok doğal faktörler sonucu olumsuz olarak etkilenen cildin yenilenmesi ve onarılması amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Cildin eski sağlığına kavuşması ve güçlenmesi için yapılmaktadır. İşte Altın İğne hakkında bilinmesi gerekenleri, avantajları ve yan etkileriyle tüm bilgileri sizler için derledik.

Altın İğne Nedir?

İğneli fraksiyonel radyofrekans olarak da bilinen Altın İğne’nin son dönemin en ilgi gören cilt bakımlarından biri olduğunu görmekteyiz. Son yıllarda yoğun ilgi gösterilen bu teknolojide küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık bulunmaktadır. Bu başlığında bağlı olduğu bir radyofrekans bulunur. Altın iğne adını da bu iğneler sayesinde almıştır.

Radyofrekans enerjisi iğneler yardımıyla ciltte derinin alt tabakasına iletilerek yapılan bir işlemdir. Derinin altına iletilen bu enerji dokularda yeni kolajen üretimini sağlar ve eski sorunlu olan kolajenin onarılması yardım eder.

altin igne tedavisi 3 685x456

Yaşlanma ve çevresel doğal faktörlerden kaynaklı ciltte oluşan lekelenmeler, yara izleri, deformasyonlar ve kırışıklıkların azaltılarak iyileştirilmesine cildin daha canlı bir hale gelerek, sağlıklı ve genç gösterilmesine yardımcı olur. İşlem uzman hekimler tarafından cildin yapısına bakılarak kaç seansta uygulanacağı planlanır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır? Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Cerrahi bir işlem gerektirmeyen bu yöntem kısa bir vakitte uygulanmaktadır. İşlemin uygulanacağı belirlenen bölge en az yarım saat öncesinden anestezik bir krem ile uyuşturulur. Sonrasında iyice temizlenen cilde kişiye özel ve tek kullanımlık olan, 49 mikro altın iğnenin bulunduğu özel başlıklarla uygulanır.

Ciltte oluşan kızarıklıklar haricinde bir etki görülmez. İşlem yüz ve boyun bölgesinde yaklaşık 25 dakika sürmektedir. İşlemin ardından güneş koruyucu bir krem ile su bazlı nemlendirici uygulanarak seans bitirilir.

altin igne tedavisi

Uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterse de Altın İğne’nin seans sayısı 3-6 seans arasında değişmektedir. 4-7 hafta aralıklarla yapılması tavsiye edilir. Hem yüz hem de vücutta uygulanabilen bir işlemdir. Her bölgenin işleme yanıt verme süresi farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple seansların aksatılmaması önerilir.

Kimlere Uygulanır, Kimlere Uygulanmaz?

Altın İğne, cilt bakımı olarak gençleşmeyi isteyen, lekeleri ve küçük akne izleri bulunan ve cildini sıkılaştırmak isteyen herkese rahatlıkla uygulanır. Ancak kalp pili bulunan, kanda pıhtılaşma sorunu olan, epilepsi hastaları ve hamilelere bu işlem yapılmamaktadır.

altin igne tedavisi

Bu işlemin oluşabilecek yan etkilerinin ise ciltte kızarıklık ve ödem ihtimalidir. Kan sulandırıcı ilaç kullan kişilerde bu işlem yaptırılmadan en az 2 gün önce ilaçlarını kesmeleri gerekir. Yaz aylarında seansını yaptıracak olan kişilerinde işlemin ardından iki gün deniz, havuz ve spor aktivitelerinden uzak durması gerekmektedir.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu