Kişisel Bakım

Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

instagram takipçi hilesi

Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir? Cilt bakım rutinin amacı cildinizin olabildiğince genç görünmesini sağlamaktı. Alın kırışıklıkları insanın yaşlı görünmesini sağlayan en büyük faktörlerden biridir. İnce çizgiler ve kırışıklıklar hayatın bir gerçeği olsa da, pek de istenen bir durum değildir.

Muhtemelen kaz ayaklarının gözle görülür belirtilerini gidermek ve gülümseme çizgilerini tedavi etmenin en iyi yollarını bulmak için göz altı kremleri kullanıyorsunuz. Ancak alın kırışıklıklarından nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman doğru yere geldiniz.

Üzgünüz ama kırışıklıkları tam anlamıyla yok edemeseniz. Fakat görünümlerini en aza indirmeye yardımcı olabilirsiniz. Eğer sizde “Alın kırışıklıkları nasıl giderilir?” diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Alın kırışıklıkları nasıl giderilir

Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

1) Yaşlanma Karşıtı Rutinleri Uygulamaya Koyun

İster 20 ister 40 yaşında olun, yaşlanma karşıtı bir cilt bakımı rutinine başlamak için şimdiden daha iyi bir zaman olamaz. Uzmanlar, yaşlandıkça cildinizin doğal olarak daha az elastik ve daha kırılgan hale geldiğini, doğal yağ üretiminin azaldığını ve cildin daha derin katmanlarında yağ kaybettiğini belirtmektedir.

Bu, daha belirgin çizgilere ve kırışıklıklara neden olabilir. Henüz başlamadıysanız, alın kırışıklıklarının ne zaman ortaya çıkacağını bekliyorsunuz? Gerçek şu ki, kırışıklıklarınızın olacağını tahmin edebileceğiniz bir yaş yok. Çeşitli nedenler ve faktörler olduğundan, 20’li yaşlarınız bile kırışıklıklar ortaya çıkabilir ya da 40’lı yaşlarda kırışıksız olabilirsiniz.

2) Yüz İfadelerinize Dikkat Edin

Pek çok insana ilginç gelebilir fakat yüz ifadeleriniz de alın kırışıklarının oluşmasında büyük rol oynar. Uzmanlar, bir yüz kasını her kullandığınızda, cildinizin yüzeyinin altında bir oluk oluştuğunu belirtmektedir. Cilt yaşlandıkça esnekliğini kaybeder ve artık eski haline geri dönemez.

Bu kırışıklıklar ve çizgiler daha sonra yüzünüzde kalıcı özellikler haline gelir. Uzmanların yaptığı bir araştırmada, yukarı bakarken kaşlarınızı kaldırmanın alın kırışıklıklarının artmasına neden olabileceğini keşfedilmiştir.

3) C Vitamini Serumları Kullanın

Piyasada pek çok kırışık önleyici cilt bakım ürünü vardır. Bu nedenle cilt endişelerinizi en iyi şekilde giderebilecek bileşenlerle formüle edilmiş olanları seçmek önemlidir. Uzmanlara göre C vitamini, cilt hücrelerini serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olabilecek bir antioksidandır. Loreal Paris markası başta olma üzeri pek çok markanın bu tarz ürünleri bulunmaktadır.

Alın kırışıklıkları nasıl giderilir

4) Yüz Yogası Yapmayı Deneyin

Yüz ifadeleriniz kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olabilirken, yüz yogası bu olumsuz etkileri azaltmaya yardımcı olabilecek bir tekniktir. Yüz yogasında belirli kırışıklıkları hedef alan birçok farklı poz ve egzersiz vardır. Uzmanlara göre, yüz egzersizleri yapmanın sonuçlarını görmek için kendinizi neredeyse günlük bir rutine adamanız gerekiyor.

5) SPF Faktörünü İhmal Etmeyin

Uzmanlar, ultraviyole radyasyona aşırı maruz kalmanın, istenmeyen kırışıklıklar dahil cildin erken yaşlanmasına neden olabileceğini belirtmektedir. Cildinizde güneş hasarını önlemeye yardımcı olmak için, diğer güneş koruma önlemlerinin yanı sıra yerleşik geniş spektrumlu güneş koruyucu içeren cilt bakım ürünlerini kullanın.

6) Cildinizi Hidrenli Tutun.

Alındaki kırışıklıklara neyin sebep olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Uzmanlara göre kuru cilt, dolgun cilt hücrelerini buruşmuş hücrelere dönüştürür. Bu da ince çizgilere ve kırışıklıklara yol açabilir. Kuruluk en büyük cilt bakımı endişenizin kaynağı olabilir. Bu nedenle cildinizi nemli tutmak için günlük nemlendirici kullanmak, küçük çizgileri ve kırışıklıkları geçici olarak maskelemeye yardımcı olabilir.

Yüzünüzü nemlendirmek için nemlendirici kullanmanın yanı sıra, kırışıklıkların görünümüne yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiş nemlendirici kremler de kullanabilirsiniz. Son derece spesifik bir alın kırışıklık kremine ihtiyacınız olmasa da, genel olarak bir kırışıklık kremi kötü bir fikir değildir.

7) Hyaluronik Asit Kullanın

Hyaluronik asit, alın kırışıklıklarının görünümüne yardımcı olacak ürünler ararken dikkat edilmesi gereken başka bir bileşendir. Uzmanlara göre, hyaluronik asidin kırışıklıkların derinliğini azaltmada ve cilt sıkılığını ve elastikiyetini arttırmada etkili olduğu gösterilmiştir.

Alın kırışıklıkları nasıl giderilir

Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir? İle İlgili Videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu