Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak

instagram takipçi hilesi

ae3

Aliexpress, dünya çapında tanınan popüler bir alışveriş mağazasıdır. Bundan yıllar öncesinde yerel bir mağaza olarak hizmete başlayan Aliexpress, günümüzde tüm dünyaya hizmet veren başarılı bir E-Ticaret platformudur. Platform üzerinde alıcı ve satıcıları güvenilir bir ortamda bir araya getirerek güvenilir bir ticaretin gerçekleşmesini sağlayan Aliexpress, satıcılarının güvenilirliği ve fiyatların uygunluğu sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. 1-2 yıl önce dolar fiyatı 2.5 TL iken Aliexpress’ten alışveriş yapmak çok daha kazançlıydı ancak doların yükselmesi ile birlikte Aliexpress’teki bazı ürünlerin fiyatları, hemen hemen Türkiye pazarındaki fiyatları yakalamayı başardı.

Dolayısıyla alıcılar da, 3-5 TL daha fazla para vererek 1-2 ay beklemek yerine alacakları ürünü Türkiye pazarından satın alıyorlar.

 

ae1

Her Ürünü Aliexpress’ten Almayın!

Öncelikle şu alışkanlığı aklınızdan silmelisiniz. Her ürün Aliexpress’te daha uygun fiyata satılmıyor. Genel olarak Aliexpress’teki ürünlerin normal fiyatlara göre uygun olduğunu söyleyebiliriz ancak bu durum tüm ürünler için söz konusu değil. Bu yüzden almak istediğiniz ürünün Türkiye’deki fiyatlarını da iyice kontrol edin ve eğer Aliexpress aynı ürünü daha uygun bir fiyata size ulaştırıyorsa Aliexpress’i tercih edin.

Sonuçta Aliexpress’teki ürünlerin fiyatı ile ürünün Türkiye’deki fiyatı aynı ise boşu boşuna kargo sürecini uzatmaya hiç gerek duymadan ürünü Türkiye’den temin etmek çok daha mantıklı bir iş.

 

ae2

Güvenilir Satıcıları Tercih Edin!

Aliexpress, geniş bir satış ve pazarlama platformu olduğu için yeni satıcıların önünü kapatmamak adına her türlü satıcı başvurusunu onaylıyor. Dolayısıyla Aliexpress’te bir grup dolandırıcının da bulunduğunu kesinlikle atlamamak gerekiyor. Bu dolandırıcılardan kurtulmak oldukça basit olduğu gibi gözünüzden kaçak en ufak bir detay ürününüzün teslim edilmemesine neden olabilir.

Öncelikle ürün almak istediğiniz satıcının profilini iyice inceleyin ve müşteriler tarafından yapılan yorumları kontrol edin. Eğer satıcının ürünleri göndermediği ile ilgili mesajlar bulunuyorsa mevcut satıcı güvenilir değildir. Dolayısıyla ürünü temin etmek üzere farklı satıcılar ile iletişime geçmeniz önerilir.

 

ae4

Yorumları Mutlaka Okuyun!

Alacağınız ürünü sizden önce alan yüzlerce, belki de binlerce kişi bulunabilir. Bu kişiler ürünü sizden daha önce aldıkları için ürün ile ilgili tecrübeye sahiplerdir. Dolayısıyla toy bir alıcı olarak siz de ürününüzün geleceği ile ilgili fikir sahibi olmak istiyorsanız eski satıcıların ürüne ne tür yorum yazdıklarına bir göz gezdirin. Diğer alıcıların yorumları sayesinde alacağınız ürünün kalitesi, satıcının ilgisi ve ürünün ortalama teslimat süresi gibi pek çok bilgiye sahip olabileceksiniz.

Ayrıca siz de diğer alıcılara yarar sağlayabilmek adına satın aldığınız ürünlerin teslimat işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte ürününüze yorum bırakmayı ihmal etmeyin.

Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak ile İlgili Bir Video;

KAYNAK: Donanım Arşivi

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu