Yerli Erkek Ünlüler

Ali Yeşildağ Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ali Yeşildağ Kimdir?
Tam adı: Ali Yeşildağ
Doğum tarihi: ??. ??. 1961
Doğum yeri: Rize, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: –
Ailesi: Hasan Yeşildağ, Zeki Yeşildağ
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel

Hakkında

Ali Yeşildağ Kimdir? Ali Yeşildağ, FETÖ bağlantısı sebebi ile yurt dışına kaçan iş insanıdır.

Ali Yeşildağ Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Ali Yeşildağ, 1961 senesinde Rize’de dünyaya gözlerini açtı. Kardeşi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın cezaevine girdiği dönemlerde korumalığını yapan Türk Medya Grubu sahibi Hasan Yeşildağ ve Zeki Yeşildağ’dır.

Ali Yeşildağ Eğitimi

Ali Yeşildağ’ın eğitim hayatı ile ilgili bir bilgiye ulaşamadık.

Ali Yeşildağ Kariyeri

Yeşildağ, 1990 senesinden itibaren gıda sektörü, inşaat sektörü ve halı saha işletmeciliği gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi abisi Hasan Yeşildağ, Türk Medya Grubu’nun patronudur. Türk Medya Grubu’na Star, Akşam ve Güneş gazeteleri ile, 360 TV ve TV 24 kanalları bağlıdır. Bir dönem Rizespor ve Kasımpaşa Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı.

FETÖ terör örgütü üyesi firari Cevheri Güven’in YouTube kanalında yayınladığı bir videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a işaret eden Ali Yeşildağ’ın, daha önce çeşitli suçlardan ağır ceza mahkemelerinde yargılandığı ve 10 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı.

Cezaevinden kaçtığı iddia edilen Yeşildağ, Devlet Güvenlik Mahkemesi ve sonrasında İstanbul, İstanbul Anadolu, Ankara ve Bursa’daki ağır ceza mahkemelerinde “Nitelikli yağma”, “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak”, “Gece vakti birden fazla kişi ile silahlı gasp”, “Örgüt adına faaliyette bulunmak”, “Gasp”, “Gaspa teşebbüs” ve “Hürriyeti tahdit” gibi bir dizi suçtan yargılanmıştır.

Ali Yeşildağ, 1990 yılında Bursa Ağır Ceza Mahkemesi’nde bir dizi suçtan dolayı hapse mahkum edildi. Hapishanede bir süre geçirdikten sonra şartlı tahliye ile serbest kaldı. Ancak zamanla kanundaki değişiklikler nedeniyle aldığı bazı cezaların iptal edildiği ya da azaltıldığı ortaya çıktı. Son olarak, 2020 yılında Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasında yapılan yargılama sonucunda 10 yılı aşkın bir hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde de yargılanan Ali Yeşildağ, ifadesinde iddiaları reddetti. Şeker hastası olduğundan dolayı tedavi gördüğünü söyledi. Ayrıca, daha önce cezaevinde kaldığı için oradaki koşulları bildiğini ve bunun için de teslim olmayarak kaçtığını belirtti.
Yeşildağ, çeşitli suçlamalardan 10 yılı aşan hapis cezasına çarptırıldı. Bazı kaynaklara göre FETÖ tarafından kaçırıldığı iddia edildi. Ali Yeşildağ’ın kaçırılması üzerinden geçen süre boyunca, ailesi bile kendisinden haber alamadı.

Videoları

Fotoğrafları

ali yesildag kimdir 1 1

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu