BiyografiFoto GaleriYerli Kadın Ünlüler

Aleyna Tilki

aleyna-tilki-fotograflari-19 Aleyna Tilki
Aleyna Tilki

Tam adı: Aleyna Tilki
Doğum tarihi: 28 Mart 2000
Doğum yeri: Konya/Türkiye
Boyu: 1.65
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2016’dan bu yana
Resmi Web Sitesi: aleynatilki.com.tr
Sosyal Medyada

twitter-hesabi Aleyna Tilki instagram-hesabi Aleyna Tilki youtube-chanel Aleyna Tilki google_plus Aleyna Tilki facebook-sayfasi Aleyna Tilki


Başlıklar

Hakkında

Son zamanların en ünlü isimlerinden biri oldu Aleyna Tilki. Bu genç yaşta hem ünlü hem de popüler bir çalışmayla kendinden herkese söz ettirdi. Özellikle “Yetenek Sizsiniz” adlı tv programında bütün Türkiye’de büyük çıkış yaptı.

Aleyna Tilki 28 Mart 2000’de Konya’da doğmuştur. 3 yaşından beri şarkı söyleyen genç yetenek, müzik kariyeri hakkındaki kararını açıklaması ise 8 yaşında bir TV programında ilk defa ayakta alkışlanarak vermiş oldu.

Yaptığı Müzik adına hayallerinin yanında, 9 yaşından beri de kişisel gelişim kitaplarını okuyup yazmaya başlamış.Hatta bunun üzerine de şu sıralar,kişisel gelişim ve felsefe ile harmanlanmış ilk kitabını bastırmak için büyük çaba ve gayret içerinde olduğunu söylemekte.

Düzgün fiziğine uzun yıllar voleybol oynamasına spor yapmasına bağlanabilir. Aleyna Tilki, tiyatro ve dansla da profesyonel olarak ilgilenmekte. Eğitimini ise Lisede 3 sınıfa devam ediyor. Ancak gelecek planında ise sanat ve müziğe hayatını empoze edeceğini her fırsatta dile getiriyor. Müzik kariyeri dışında da Psikoloji bölümünde de eğitim göreceğini her fırsatta dile getiriyor.


İLGİLİ BİLGİ:
Gözde Kaya

Aleyna Tilki Müzik alanındaki kariyeri ise kısaca şöyle değinebiliriz ; 14 yaşında bir yarışma programında keşfedilmesiyle, İskender Paydaş ile sahne ve müzik tecrübelerini geliştirmeye başladı.Daha öncesinde  rock müzikle daha ilgili olan Aleyna Tilki, İskender Paydaşla aldığı sahnelerde pop müziğe ilgisinin arttığını anladı.

Sürekli görüştüğü sevgili dostu ve rol modeli başarılı genç aranjör Emrah Karaduman, Murat Bozun Janti albümünde aranjesini yaptığı bir şarkıda ona vokallik ve stüdyo kaydı tecrübesi yaşama şansı yarattı.Bu çalışmanın ardından Aleyna’yı yetenekli bulan genç aranjör yeni single projesinde onunla çalışmak istediğini belirterek “Cevapsız Çınlama” ya imza attılar.

Hatta bu video Youtube’ yüklendiği gün izlenme rekorları kırdı.1 günde ,”Cevapsız Çınlama” videosu 100 bin kişi tarafından izlenmişti.Şimdi ise 106 Milyon kusur izlenme sayısına ulaştı.

Aleyna Tilki’den Yeni Klip

İLGİLİ BİLGİ:
Birce Akalay

Aleyna Tilki, Dj ve müzik yapımcısı Emrah Karaduman‘la birlikte , “Yalnız Çiçek” adlı parçalarına video klip çekildi. Video, 5 Haziranda yüklenmesine rağmen, kısa sürede Youtube’da 10 milyonu geçti bile.

Videoları


Aleyna Tilki YALNIZ ÇİÇEK ft. Emrah Karaduman

Aleyna Tilki – Sen Olsan Bari

Fotoğrafları

Kaynaklar

Kaynaklardan toplanarak derlenmiştir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı