Yabancı Erkek Ünlüler

Justin Bieber Kimdir?

instagram takipçi hilesi

justin 8
Tam adı: Justin Bieber
Doğum tarihi: 01.03.1994
Doğum yeri: London, Ontario, Kanada
Burcu: Balık
Ailesi: Pattie Mallette (Annesi), Jeremy Bieber (Babası)
Eşi: Hailey Baldwin Bieber (Hailey Bieber) (e. 2018)
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Justin Bieber, 1 Mart 1994 tarihinde London, Ontario, Kanada’da dünyaya gözlerini açmıştır. Çocukluk dönemlerini Stratford’da geçiren Bieber’ı geçici işlerde düşük ücretle çalışan  annesi tek başına büyüttü; babası başka bir kadınla evlendiği için Justin ile ilgilenmeye pek zaman ayıramıyordu.

Gençlik döneminde satranç, futbol ve hokey ile ilgilenen Bieber, bir yandan da kendi kendine gitar, davul ve piyano çalmayı öğrendi.

2007 yılında, Stratford’da gerçekleşecek bir ses yarışmasına katılmak için söylemiş olduğu Ne-Yo coverı So Sick, Biber’ın şöhret basamaklarını tırmanmasının ilk adımı olarak sayılabilir.

İlginizi çekebilir: Hailey Baldwin Bieber (Hailey Bieber) Kimdir?

Annesinin yarışmayı kayıt altına alıp arkdaşlarının da görmesi için Youtube’a eklemesiyle Bieber’in kısa zamanda çok geniş bir hayran kitlesine sahip olmasına neden oldu.

Yeni yeteneklerin arayışı içinde olan Scooter Braun, Bieber’in Youtube’da yayınlanmış videolarını gördükten sonra, uzun süredir aradığı saf yeteneğin Bieber olduğuna karar kıldı.

Annesinden de gerekli izni alarak, daha 13 yaşındayken Bieber’i demo kaydı için Atlanta’ya götürmüş ve burada meşhur sanatçı Usher ile birlikte kayda girmiştir. RBMG firması ile imzaladığı anlaşmanın ardından genç şarkıcı, Scotter Braun’u menajeri olarak belirlemiştir.

Müzik kariyerindeki ilk single olan One Time’ın radyolarda çalması ile kısa sürede büyük bir ün kazandı. 2009 yılının sonuna doğru ABD ve Kanada’da platin plak ödülünün sahibi olmuştu.

Genç şarkıcının ilk albümü My World 17 Kasım 2009 yılında yayınlandı, albümün başarısı genç şarkıcıyı Good Morning America, The Ellen DeGeneres Show ve Lopez Tonight gibi televizyon dünyasının en büyük şovlarına katılarak ününü arttırdı.

Bieber’in ikinci albümü olan My World 2.0, 2010 yılında piyasaya çıktı.Albümün çıkış parçası Baby, ABD’nin top 100 listesine 5. sıraya kadar yükseldi; bu şarkı ile birlikte 1963 yılından beri Stevie Wonder’ın hiçbir şekilde kırılamayan “Müzik listelerine en genç yaşta giren şarkıcı” ünvanını kırmayı başarmıştır.

2010 yılındayken İlk resmi turnesine çıkan Justin Bieber, aynı yıl Ağustos ayında, internet ortamında adı en çok aranan şarkıcı olmayı başardı.

My World 2.0 albümünün çıkış parçası olan Baby, Lady Gaga’nın Bad Romance şarkısını geride bırakarak Youtube’ninen çok izlenen videosu olmayı başardı.

Justin Bieber Ödülleri

Justin Bieber, aralarınd Teen Choice Awards, MTV Müzik Ödülleri ve Amerikan Müzik Ödülleri’nin yer aldığı 10’a yakın ödül töreninde, 20’ye yakın ödül kazanarak genç yaşında büyük bir ünün yanı sıra büyük bir servetin de sahibi oldu.

Yaşından daha küçük gibi davranması, genç yaşında magazin programlarının ana konusu olması ve efeminen tavırları nedeniyle pek çok insanın olumsuz tepkisini çeken Bieber, magazin dünyasında aynı anda en fazla nefret edilen ve sevilen insan olarak tarihe geçmiştir.

Videoları

 

 

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfogoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu