Yerli Kadın Ünlüler

Aleyna Solaker Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Aleyna Solaker
Tam adı: Aleyna Solaker
Doğum tarihi: 22 Aralık 1996
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,72 m
Ailesi: Çiğdem Solaker – Hakan Solaker
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2006’dan Günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Aleyna Solaker kimdir? Aleyna Solaker, 22 Aralık 1996 senesinde dünyaya geldi. İstanbul’lu olan Aleyna, kariyerine erken yaşta başlayarak ismini duyurmaya başladı. Çalıştığı projelerde ünlü isimlerle birlikte kariyer basamaklarını tırmanmaya başladı.

Aleyna’nın babası da ünlü Hakan Solaker’dir.

Aleyna’nın çalıştığı birçok film ve dizi projesi vardır. Bunlar arasında ;Kuş Dili, Altındağ ve İşte Benim isimli filmler de vardır. Aleyna Solaker, oyuncu kariyerinin yanı sıra mankenlikte de adından söz ettirmeyi başardı. Uzun boyu ile ekranlara yakışan Solaker, podyumda da kendini ve başarısını kanıtladı.

Aleyna’nın fiziği oldukça düzgündür. 1,72 m boya ve 56 kilogram ağırlığa sahiptir. Onun bu fiziği ekranlara yakışmasını sağlayan faktörler arasında yer almaktadır.

Kariyerine mankenlik ile başlamıştır. 2006 senesinde Kuş Dili isimli bir dizide rol almıştır. Bu dizide oynarken henüz yaşı 6 idi. Ayrıca bu dizide Müjde Ar gibi ünlü isimler de vardır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitim aldı. Onun oyunculuk konusunda eğitim almasını babası da istemiştir ve onu teşvik etmiştir.

Ardından kariyerini sinema filmi olan “İşte Benim” takip etmiştir. 3 sene sonra 2009 yılında “Dersimiz Atatürk” isimli dizide rol aldı.

Fakat belki de kariyerinin en önemli işlerinden olan Kırgın Çiçekler  dizisinde rol alması dönüp noktalarından bir tanesidir. Dizide yetimhanede yetişen bir kızı oynamıştır. Aleyna Solaker’n buradaki rolü “Meral” karakteridir.

Meral karakteri arkadaşları ile geçinemeyen bir kızdır. Fakat bir yanı da arkadaşsız kalamamaktadır. Aleyna bu dizide rolünün yanı sıra söylediği şarkılarla da farkını hissettirdi. Kırgın Çiçekler dizisinin altıncı bölümünde Sezen Aksu Kırgın Çiçekler şarkısını seslendirdi. Onun buradaki performansı sesinin de kendisi ve oyunculuğu kadar başarılı olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca bu dizideki rolü sayesinde YouTube’da da izlenme rekorları kırdı. Bunun yanı sıra  Dersimiz Atatürk isimli Hamdi Alkan‘ın yönetmenlik yaptığı filmde; Çetin Tekindor, Halit Ergenç, Doğa Rutkay gibi pek çok isimle birlikte rol aldı.

Aleyna daha 8 yaşında iken Beyazıt Öztürk‘e “Eğer sen şov yapmaya devam edersen, bir gün senin programına katılacağım. Ama ben kendim gelmeyeceğim, sen beni çağıracaksın” demiştir.

Filmleri ve Dizileri

  1. 2016 İki Gözüm
  2. 2018 Aşktroloji
  3. 2009 Dersimiz Atatürk
  4. 2017 Kırgın Çiçekler
  5. 2014 Beyaz Karanfil
  6. 2013 Altındağlı
  7. 2006 İşte Benim
  8. 2006 Kuşdili

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=I2fmpDnYU2M

Fotoğrafları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu