Hosting

Aldatma Nedir? Aldatma Belirtileri Nelerdir?

Google News

Aldatma Nedir? Aldatma Belirtileri Nelerdir? Aldatma, insanların eşlerinden başka biriyle paylaşımda bulunması veya bunu düşünmesidir. Aldatma üç farklı şekilde olabilir. Bunlar fiziksel, duygusal ve zihinsel aldatmadır.

Fiziksel aldatma, fiziksel temas ile olan aldatmadır. Partnerinizden başka biriyle cinsel ilişkiye girmektir. Duygusal aldatma ise, bir kişinin eşinden başka birine duygusal olarak yakın olması, aşık olmasıdır. Duygusal aldatma fiziksel temas gerektirmez. Zihinsel aldatma, kişinin partnerinden başka biriyle bir şeyler paylaştığını düşünmesi ve bunu beyninde hayal etmesidir.

Aldatma Belirtileri

İçindekiler:

İnsanlar Neden Aldatır?

Aldatmanın net bir nedeni yoktur. Aldatma nedenleri kişiden kişiye değişir. İlişkideki sorunlar, aldatan kişinin kişiliği, tek eşlilikle ilgili sorunlar ve psikolojik sorunlar, aldatmanın nedenleridir.

Aldatan kişilerin savunmaları genel olarak ilişkilerinin eskisi gibi olmadığıdır. Bu durum içerisine cinsellikten ikili ilişkilere kadar her şey girebilir. Aldatmanın diğer nedenleri arasında ise kişinin evliliğe hazır olmaması ya da evlilikten kaçınması gibi durumlarda yer alabilir.

Aldatma Belirtileri

Aldatma Belirtileri Nelerdir?

Aldatan kişilerde bazı belirtiler ortaya çıkar. Bu belirtileri dışarıdan fark edebilirsiniz. Aldatma belirtileri genel olarak şunlardır.

İlgili İçerikler

1) İkiniz arasında duygusal bir mesafe fark etmeye başlarsınız.

2) İçgüdünüz size onun sadakatsiz olduğunu söyleyebilir. Kalbinizin derinliklerinde, ilişkinizde bir şeylerin ters gittiğini hissedebilirsiniz.

3) Birlikte daha az zaman geçirmeye başlarsınız. Sevgiliniz size eskisi gibi vaktinin olmadığını söyleyebilir.

4) Aşık olduğunuz kişi sizinle dışarı çıkıp birlikte özel şeyler yapmak istemez. Eskisi gibi size ayıracak zaman yaratamaz.

5) Birden bire sizi diğer insanlarla vakit geçirmeye teşvik etmeye başlarlar. Rasyonelleştirmeleri, eğer başka insanlarla vakit geçirirsen, ben de şunu yapabilirim yönündedir.

6) Günlük rutin programında belirgin bir değişiklik vardır. Sık sık işlerini uzatmak için bahaneler üretirler.

7) Sevgilinizin sırlarını sakladığı bir yerler vardır. Size nerede olduklarını asla söylemezler.

8) Gizli mesajlar, e-postalar ya da garip web siteleri gibi şüpheli cep telefonu kullanımlarını fark edebilirsiniz. Pek çok kişi bilgisayarlarında ya da cep telefonlarında bulunanlardan dolayı aldatırken yakalanmaktadır.

9) Siz yanındayken bazı telefon aramalarına cevap vermezler. Özellikle telefon çaldığında paniklemiş görünürler.

10) Artık sizinle en derin duygularını paylaşmaz.

11) Birlikte olduğunuzda endişeli görünürler ve ayrılmak isterler. Belki sadece yorgun olduklarını söylerler. Aldatmak, yakalanma korkusundan ya da zamanlarının çoğunu izlerini örtmeye çalışmaktan dolayı duygusal ve fiziksel enerjilerini tüketir.

12) Görünüşlerinde ani bir değişiklik fark edilebilir ya da nasıl göründükleri konusunda artan bir endişe duyabilirsiniz. Sevgilinizin harika görünmek için muhtemelen yeni bir nedeni vardır ve bu kişi büyük olasılıkla sizi aldattıkları kişilere güzel görünme çabalarıdır.

13) Karşı cinsten yeni bir en iyi arkadaşıyla, sizinle vakit geçirdiklerinden bile daha fazla takılır.

14) Eski sevgilisiyle vakit geçiriyor ama hiçbir şey olmadığını iddia ediyordur. Bu Türkiye’de biraz nadir görülür. Çünkü Türk kadınları ve erkekleri çok kıskançtır. Bu yüzden en baştan beri eski ilişkilerini ile bağlantıların söküp atılmasını isterler. Ama yok dersek yanılırız.

15) Bir şey yapmadığınız zamanlarda bile sizi giderek daha fazla eleştirmeye başlarlar ya da sizi suçlarlar. Bu, sizi savunmaya geçirmenin ve yaptıkları şey hakkında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamanın bir yoludur.

Aldatma Belirtileri

Aldatma Belirtileri İle İlgili Videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir