Film & Dizi Önerisi

Al Pacino’nun IMDb Puanı En Yüksek 7 Filmi Hangileri?

instagram takipçi hilesi

Al Pacino’nun IMDb puanı en yüksek olan 7 filmi hangileri? Bu yazıda, Al Pacino’nun unutulmaz performanslarıyla dikkat çeken ve IMDb’de en yüksek puanı alan filmleri inceliyoruz. Pacino’nun kariyerindeki zirve anlarını ve sinema tutkunlarının beğenisini kazanan yapıtlarını keşfedin!

Al Pacino’nun IMDb Puanı En Yüksek 7 Filmi

1) The Godfather (1972) IMDb: 9.2

al pacino 5

Al Pacino‘nun başrolünde yer aldığı “The Godfather” filmi, Francis Ford Coppola’nın yönetmenliğinde 1972 yılında gösterime girmiştir. Suç ve Dram konularının işlenmiş olduğu başarılı yapımın oyuncu kadrosunda Diane Keaton “Kay”, Robert Duvall “Tom”, James Caan “Santino”, Marlon Brando “Vito Corleone” ve Al Pacino “Michael” karakterleine hayat vermiştir. Film 1940’lı yıllarda Amerika’da yaşamış olan İtalyan mafya ailesinin yaşamını konu edinmektedir.

2) The Godfather 2 (1974) IMDb: 9.0

al pacino 7

Baba serisinin ikinci filmi olan “The Godfather II”, ilk filmin devamıdır. 1990 yılının Kasım ayında izleyici ile buluşan film, 6 farklı dalda Oscar Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Başrolünde Al Pacino’nun oynadığı The Godfather 2, gerilim ve dram içeren sahneleri ile izleyicileri kendisine hayran bırakmayı başarmıştır.

Filmin konusu ise Amerika’ya yeni gelmiş olan Corleone, New York’un meşhur mafya liderini öldürmesi ile ün kazanacaktır. Giderek güçlenen Corleone, zaman içinde Washington senato komitesine karşı ifade verecektir.

3) Scarface (1983) IMDb: 8.3

al pacino 3

Küba’nın devrimci lideri Fidel Castro, rejim karşıtı muhaliflere ABD’ye gitme hakkı tanımıştır. Çok sayıda insanın göç hazırlığında olduğu dönemde, Küba’nın suçlu listesinin en başında olan Tony Montana ve dostu Manny Ribera da bulunmaktadır.

Miami’ye yerleşmiş olan ikiliden Tony, kendisini bir anda ünlü uyuşturucu baronu Frank Lopez’in yakınında bulur. Aksiyon dolu sahneleri ile izleyenleri koltuğunda hareket dahi ettirmeyen “Scarface” filminin yönetmenliğini Oscar Ödül Sahipli Brian De Palma üstlenmiştir. Scarface Al Pacino’nun başrolünde oynadığı en iyi filmler arasında gösterilmektedir.

4) Heat (1995) IMDb: 8.2

al pacino 4

İşinde Profesyonel bir hırsız olan Neil McCauley, mükemmel içgüdüsü ve üstün zekası ile hiçbir suçun ardında delil bırakmamaktadır. Oldukça uzman bir hırsız çetesine sahip olan Neil, kendisi kadar mücadeleci ve zeki bir dedektif tarafından amansızca takip edilmektedir.

Dedektif, Neil’in hızına ayak uyduramıyor olsa da olayları aydınlatmakta oldukça kararlıdır. “Heat” (Büyük Hesaplaşma) adı ile vizyona giren filmin başrolünde usta oyuncu Al Pacino yer alırken filmin yönetmenliğini ise Michael Mann üstlenmiştir.

5) Dog Day Afternoon (1975) IMDb: 8.0

al pacino 6

Al Pacino’nun Sonny karakterine hayat verdiği Dog Day Afternoon filmi, 1983 yılının Ocak ayında Türkiye’de izleyiciler ile buluşmuştur. Filmin aşrolü Sonny, işinde profesyonel bir dolandırıcıdır. Sonny ve yakın arkadaşı Sal, çok büyük bir soyguna hazırlanmaktadır. Tüm ihtimallerin dört dörtlük bir şekilde planlandığı Brooklyn anka soygununda beklenmedik bir sorun yaşanacaktır.

Hırsızlar kasaların tamamının boş olduğunu görünce çileden çıkarlar. Kısa zaman içinde güvenlik kuvvetlerinin bankaya gelmesi ile Sal ve Sonny içerideki müşterileri rehin almışlardır. Film, iki azılı suçlunun hem kötülüklerini hem de kahramanlıklarını izleyiciye aktarmayı başarmıştır.

6) Once Upon a Time in Hollywood (2019) IMDb: 8.0

al pacino 1

Once Upon a Time, ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun 2019 yılında beyazperdeye aktarılan dram türündeki filmidir. Başrollerini Margot Robbie, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Al Pacino’nun paylaşmış olduğu film, 1969 yılında Los Angeles’ta dönemin popüler bir dizisinde rol almış televizyon aktörünün film sektörüne girişini konu edinmektedir.

ABD’nin azılı suçlularından Charles Manson’un müritleri tarafından katledilen Sharon Tate ve arkadaşları, dehşet bir cinayete kurban gitmiştir. Filmde Marvin Shwarz karakterini canlandıran Al Pacino etkileyici bir performans ortaya koymuştur.

7) Scent of a Woman (1992) IMDb: 8.0

al pacino 2

Paraya ihtiyacı olan genç bir kolejli, görme engelli emekli bir yarbaya hafta sonu bakıcılık hizmeti vermeyi kabul etmiştir. Charlie, bakıcılık işinin ne denli zor olduğunun ayrımına vardığında ne yapacağını şaşırmıştır. Görme engelli emekli yarbay Franke, hafta sonu için farklı bir plan yapmıştır.

A’dan Z’ye bütün hizmetler için yanında Charlie’nin bulunması sayesinde emekli yarbay, parti için limuzin, kadınlar, şampanyalar, özel yemekler ve busines class bir yolculuk tercih edecektir. “Scent of a Woman”  (Kadın Kokusu) adı ile 1992 yılında gösterime giren film ile Al Pacino En İyi Erkek Oscar Ödülü’nün de sahibi olmuştur.

Al Pacino İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu