Yaşam

Akrepten Korunma Yolları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Akrep, hem varlığı ile tehlike saçan hem de insanı ürküten bir canlıdır. Genellikle sıcak yerlerde bulunan akrebin evlere girmesi son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle çocuklu aileler, hem çocuğunun psikolojisinin bozulmaması hem de sağlığının tehlikeye atılmaması için mutlaka dikkatli davranmalı, evi akreplere karşı korumalıdır. Peki akrepten korunma yolları nelerdir?

Akrepten Korunmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyada 1750 tane akrep türü bulunur. Birçok akrep türü zehirli olsa da, hepsi zehirli değildir. Ancak, akrebin sokma riskine karşı birtakım önlemlerin alınması oldukça önemlidir. Akrepten korunma yolları nelerdir konusuna geçmeden önce ilk olarak size önerimiz evinizi böceklerden arındırmanızdır. Akreplerin en sevdiği yiyecekler arasında böcekler yer alır.

Bu nedenle evinizde bulunan her türlü böceği temizlemeniz gerekir. Evinizde bulunan böcekler için böcek öldürücü spreyleri kullanabilirsiniz. Fakat, eğer evinizde çok sayıda böcek bulunuyorsa mutlaka bir ilaçlama firmasıyla görüşmeniz ve evinizi tamamen temiz hale getirmeniz gerekir.

1.Evinizi Temiz Tutun

akrepten korunma yolları nelerdir?

Evinizi daima temiz tutmanız böceklere karşı korunmanız için oldukça önemlidir. Yere düşen her türlü kırıntıyı kısa sürede temizleyin. Mümkün olduğunda her gün yerleri silmeye dikkat edin. Temizlik yaparken çamaşır suyu ile hijyeni sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, asla bulaşıkları bekletmeyin. Derhal makineye atın. Çöpleri kapalı tutun ve her gün mutlaka boşaltın.

2.Akrepten Korunma Yolları Nelerdir? Dağınıklıktan Kurtulun

Akrepten Korunma Yolları Nelerdir?

Bahçeli ya da teraslı bir evde oturuyorsanız evde düzeni sağlamanız oldukça önemlidir. Her türlü kullanmadığınız eşyayı, taşları, çalılıkları mutlaka temizleyin. Unutmayın: Akrepler dağınıklığı sever ve geceleri ortaya çıkar. Gündüzleri akrepler göremezsiniz. Çünkü evinizdeki dağınıklıkların arasında saklanır. Ancak geceleri dolanmaya başlar. Bu nedenle gereksiz her türlü eşyayı atın. Dolapların kapılarını kapalı tutun. Bahçenizde de düzeni sağladığınızdan emin olun.

3. Akrepten Korunma Yolları Nelerdir? Kovucu Bitkiler Ekin

akrep

Akrepten korunmanın yolları nelerdir sorusunun bir cevabı da lavantadır. Akrepler lavanta kokusundan nefret eder. İster bahçenizde isterseniz de evde uygun gördüğünüz bir yerde lavanta ekin. Göreceksiniz akrepler uzaklaşmaya başlayacaktır. Eğer lavanta için uygun mevsimde değilseniz lavanta yağı ya da tarçından da faydalanabilirsiniz. Evin birçok bölümüne tarçın serpiştirerek evinizi akreplerden koruyabilirsiniz.

4. Kedi Besleyin

akrep

Kedi beslemek akreplerden korunmak için son derece etkili bir yöntemdir. Kediler evin içinde ya da bahçede akrep gördüğü anda yakalayacaktır. Kedinin yanı sıra uygun ortamınız varsa tavuk da besleyebilirsiniz.

5. İlaçlama Yapın

akrepten korunma yollari nelerdir 5

Eğer her şeye rağmen yine de akreplerle baş etmekte zorlanıyorsanız mutlaka ilaçlama şirketinden yardım alın. Profesyonel hizmet almanız hem sizin hem de ailenizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

İlgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu