Film & Dizi Önerisi

Aile Şerefi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Türk Sinemasının en unutulmaz filmleri arasında yer alan Aile Şerefi, her seferinde gözyaşlarının sel olmasına neden oluyor. Bizlerin aile yaşantısını, duygularını, sımsıcak hislerini tüm içtenliği ile anlatan film, mükemmel oyunculuğu ile kendine hayran bırakan yapımlar arasında yer alıyor. Bu yazımızda hala izlemeyenler ya da izlediği halde farklı detaylar yakalamak için okuyanlara Aile Şerefi konusu ve oyuncuları hakkında bilgi vereceğiz.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Aile Şerefi Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: Aile Şerefi
IMDb Puanı: 8.1
Yapım yılı: 1976
İlk vizyon tarihi: 1976
Yaş Sınırı: Genel İzleyici
Yönetmeni: Orhan Aksoy
Senarist: Sadık Şendil
Yapımcı: Ertem Eğilmez
Yapım Şirketi: Arzu Film
Başrol Oyuncuları: Münir Özkul, Adile Naşit, Itır Esen
Türü: Dram
Yapım Ülkesi: Türkiye

Aile Şerefi Konusu

aile şerefi konusu

Aile Şerefi filminde sımsıcak ve oldukça masum bir aile vardır. Bu ailenin geçinmek dışında bir dertleri yoktur. Birbirlerine sıkı bağlarla bağlı ve her zorluğu birlikte aşan güçlü bir ailedir.

Ailenin reisi olan Rıza, geçinebilmek için birçok iş yapar. Ailenin 5 tane çocuğu vardır. Sadece bir tanesi evlidir. Fakat evli olan çocukları da Rıza ve Emine ile birlikte yaşar.

Aile ekonomik olarak zor günler yaşasa da oldukça kalabalıktır. Rıza’nın eşi olan Emine, çocuklarının okuması ve iyi bir meslek sahibi olması için çok çabalar. Tek hayali onların mutluluklarını görmektir.

Bir gün kader ağlarını örer ve hayatlarının en mutsuz günlerinden birini yaşarlar. Evin en küçük oğlu olan Murat’a bir araba çarpar. Murat, kazadan sonra yürüyemez hale gelir.

Ona arabayla çarpan adam, Zeynep’e aşık olur. Fakat Zeynep ona hiç yüz vermez. Zeynep’in zengin ve şımarık olan bu adamı reddetmesi olayların gelişmesine yol açar. Adam, her reddedildiğinde daha çok ileri giderek Zeynep’i sıkıştırır.

Bir gün Rıza, tüm bu olaylar karşısında sessizliğini koruyamaz ve fabrikatörün oğlunu vurur. Ailesini korur fakat hapis cezasına çarptırılır.

Hapisten çıktığında tüm ailesi onu karşılamak için bekler. Aile, tüm yaşadıkları zor günleri geride bırakmıştır. Babalarının hapisten çıkması yeni ve güzel günlerin habercisidir.

Aile Şerefi Oyuncuları

aile şerefi

 1. Münir Özkul- Rıza
 2. Adile Naşit – Emine
 3. Şevket Altuğ – Zihni
 4. Mahmut Hekimoğlu – Selim
 5. Mahmut Cevher – Hasan
 6. Ayşen Gruda – Ayşe
 7. Eriş Akman – Oktay
 8. Itır Esen – Zeynep
 9. Muhip Arcıman – Fehmi Bey
 10. Ahmet Sezerel – Murat (Genç)
 11. Yücel Dağdeviren – Murat (Çocuk)
 12. Cengiz Nezir – Mustafa
 13. Betül Aşçıoğlu – Alev

Aile Şerefi Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu