Ahmet Kekeç

instagram takipçi hilesi

ahmet kekec 1
Tam adı: Ahmet Kekeç
Doğum tarihi: 3 Ocak 1961
Doğum yeri: Malatya, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları):
Mesleği: Gazeteci, Yazar
Aktif Yılları: 1980’li senelerden bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ahmet Kekeç Kimdir? Ahmet Kekeç, 3 Ocak 1961 tarihinde Malatya‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Atatürk Lisesi‘nde eğitim almıştır. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü‘nden atılmıştır.

Manevra, Aylık Dergi ve Yöneliş dergilerinde eleştiri, hikaye ve denemeler yazarak yazarlık hayatına başlamıştır. 1985 yılında ilk kitabı “Son İyi Şeyler” i piyasaya sürmüştür. Gazeteler yazığı yazılardan derlenen 10 kitabı da daha sonra yayımlanmıştır. Yeni Haber, Milli Gazete, Vahdet, Zaman, Akit ve İmza gazetelerinde editör, muhabir ve köşe yazarı olarak görev yapmıştır.

Ahmet Kekeç, gazete köşelerinde yazdığı yazılar 1997 yılında MGV Gençlik Dergisi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllere layık görülmüştür. Son senelerde roman üzerine çalışan Kekeç, “Yağmurdan Sonra” adlı bir kitap çıkarmıştır. 2006 yılından bu yana Star Gazetesi’nde yazarlık yapmaktadır.

Cine 5 ekranlarında yayınlanan “Memleket Meselesi” ve “Derin Mevzu” gibi programlarda Salih Tuna ve Rasim Ozan Kütahyalı ile birlikte yer almıştır. Ardından 24 TV‘de Nagehan Alçı ile beraber “Nerede Kalmıştık”, Ülke TV‘de Yusuf Ziya Cömert ile beraber “En Sıra Dışı” gibi programları sunmuştur.

Ahmet Kekeç, 9 Kasım 2020 günü koronavirüs testinin pozitif çıkması sebebi ile hastaneye yatırılmıştı. 14 Kasım 2020 günü yoğun bakımda hayata veda etti.

Ahmet Kekeç’in Bazı Kitapları

  1. 2013 – Türkiye’nin Gezisi
  2. 2005 – Kanamalı Haydut: Günce
  3. 2004 – Derin Roman
  4. 1999 – Gazeteciyim Ama Tedavi Görüyorum
  5. 1994 – Ali Şükrü Bey Cinayeti
  6. 1993 – CIA ve 12 Eylül: Bir İhtilalin Romanı
  7. 1992 – Atam Sen Kalk Ben Yatam

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu