Yerli Erkek Ünlüler

Ahmet Hamdi Çamlı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ahmet hamdi camli kimdir 6
Tam adı: Ahmet Hamdi Çamlı
Doğum tarihi: ??. ??. 1965
Doğum yeri: Fatih, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: Zeki Çamlı (Babası)
Eşi: Hilal Çamlı
Çocuk (ları): 
Mesleği: Milletvekili
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ahmet Hamdi Çamlı Kimdir? Ahmet Hamdi Çamlı, milletvekilidir.

Ahmet Hamdi Çamlı, 1965 senesinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Aslen Trabzonlu. Babasının adı Zeki Çamlı‘dır.

İlkokul eğitimini Fatih İlkokulu’nda, lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise uzaktan öğrenim yöntemi ile hizmet veren Newport Üniversitesi’nde tamamladı. Ardından Davranış Bilimleri ve İlahiyat okudu. Çocuk yaşlarında Siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşlarında yer aldı.

Siyasete mahallede başladı. Fatih İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Merkezi ve Genel Merkez‘de çeşitli görevler icra etti. İstanbul İl Meclisi üyeliği yaptı ve 2009 yerel seçimlerinde İl Belediye Meclis üyeliğine devam etti.

12 Haziran 2011 ve 7 Haziran 2015 tarihlerinde düzenlenen Genel Seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa ederek İstanbul 2. seçim bölgesinde 16. sıradan milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Üyesi, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Hizmet ve Araştırma Merkezi gibi STK’ları destekledi. Türkiye İzci Federasyonu Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi’nde çeşitli görevlerde bulundu. Star Gazetesi’nde güncel konular hakkında yorumlar içeren bir köşe yazısı yazıyor.

Ahmet Hamdi Çamlı, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü Başkanlığı da yaptı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça da bilmektedir. Çamlı, Milli Nizam ve MSP döneminde babası Zeki Çamlı’nın da yakın çalışma arkadaşı olan rahmetli eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın da yanında yer aldı.

Recep Tayyip Erdoğan aracılığı ile Rize Belediye Başkanı ve Milletvekili Şevki Yılmaz’ın yeğeni olan Hilal Hanım ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden üç çocuğu oldu. Recep Tayyip Erdoğan‘ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönemden beri yanında yer alıyor. 1 Kasım 2015 seçimlerinde İstanbul 2. Bölge, 13 sıradan milletvekili adayı oldu ve bu sefer seçildi.

Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte cezaevine giren kişiler arasında o da vardı. 24 Haziran 2018 günü yapılan seçimlerde tekrardan milletvekili oldu. Son günlerde yaptığı açıklamalar ile gündemde. Son yaptığı açıklamada elektrik ve doğalgaz zamlarını CHP yüzünden olduğuna dair bir açıklama yaptı. Bu açıklaması büyük tepki çekti.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu