Yerli Kadın Ünlüler

Afşin Yurdakul Kimdir?

instagram takipçi hilesi

afsin yurdakul 2

Tam adı: Afşin Yurdakul
Doğum tarihi: 1982
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.78 m
Mesleği: Sunucu, spiker
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana

Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Afşin Yurdakul kimdir? Afşin Yurdakul, 1982 yılında dünyaya gelmiş Türk sunucu ve spikerdir. İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini VKV Özel Koç Lisesi‘nde tamamlamıştır. Daha sonra ise çok özel ve önemli üniversitelerden biri olan Columbia Üniversitesi’nde Gazetecilik Fakültesi’nde Televizyonculuk ve Uluslararası Habercilik bölümüne girmiş ve üniversite eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamlamasının hemen ardından iş hayatına başlamıştır. İlk olarak CBS, SkyNews ve Al Jazeera gibi birçok büyük kanalda çalışmaya başlayan Yurdakul, kısa sürede başarısını kanıtlamıştır. Bu kanallarda çalışırkende diğer yandan yabancı dergilerde İngilizce olarakta çeşitli yazılar yazmış ve editörlük yapmıştır.

İlginizi çekebilir: Buse Yıldırım Kimdir?

Ardından Türkiye’ye dönüş yapan Yurdakul, burada kariyerine Ntv kanalında başlamıştır. Ntv’de iki yıl çalıştıktan sonra ise Habertürk’e geçiş yapmıştır. Yurdakul, 2013 yılından bu yana Habertürk kanalında karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Habertürk kanalında ilk “Eksen” isimli programla ekranlarda karşımıza çıkan Yurdakul, hemen ardından “Habertürk Manşet” ve “Nedir Ne Değildir” programlarının sunuculuğunu yapmaya başlamış ve kalitesiyle başarısını ispatlamıştır.

2018 yılında Gazetecilik Vakfı’nın Türk gazeteciler için ilk kez açmış olduğu Robert L. Long bursunu kazanmıştır. 27 gazeteci birlikte yol alarak 1 yıl boyunca Harvard Üniversitesi’nde çalışmada yer almış ve Suriye’deki insanı kriziyle ilgili birtakım çalışmalarda bulunmuştur.

Amerika’da yapmış olduğu bu önemli çalışmaların ardından Türkiye’ye yeniden dönerek Habertürk ekranlarında görevinin başına geçmiştir.

Afşin Yurdakul Görev Aldığı Kanallar

  1. CBS
  2. SkyNews
  3. Al Jazeera
  4. NTV
  5. Habertürk

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu