Afşin Yurdakul

 Afşin Yurdakul

Tam adı: Afşin Yurdakul
Doğum tarihi: 1982
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.78 m
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu, spiker
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana

Sosyal Medyada
instagram-hesabi Afşin Yurdakul  twitter-hesabi Afşin Yurdakul
Başlıklar

Hakkında

Afşin Yurdakul kimdir? Afşin Yurdakul, 1982 yılında dünyaya gelmiş Türk sunucu ve spikerdir. İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini VKV Özel Koç Lisesi‘nde tamamlamıştır. Daha sonra ise çok özel ve önemli üniversitelerden biri olan Columbia Üniversitesi’nde Gazetecilik Fakültesi’nde Televizyonculuk ve Uluslararası Habercilik bölümüne girmiş ve üniversite eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Üniversite eğitimini tamamlamasının hemen ardından iş hayatına başlamıştır. İlk olarak CBS, SkyNews ve Al Jazeera gibi birçok büyük kanalda çalışmaya başlayan Yurdakul, kısa sürede başarısını kanıtlamıştır. Bu kanallarda çalışırkende diğer yandan yabancı dergilerde İngilizce olarakta çeşitli yazılar yazmış ve editörlük yapmıştır.

Ardından Türkiye’ye dönüş yapan Yurdakul, burada kariyerine Ntv kanalında başlamıştır. Ntv’de iki yıl çalıştıktan sonra ise Habertürk’e geçiş yapmıştır. Yurdakul, 2013 yılından bu yana Habertürk kanalında karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Habertürk kanalında ilk “Eksen” isimli programla ekranlarda karşımıza çıkan Yurdakul, hemen ardından “Habertürk Manşet” ve “Nedir Ne Değildir” programlarının sunuculuğunu yapmaya başlamış ve kalitesiyle başarısını ispatlamıştır.

2018 yılında Gazetecilik Vakfı’nın Türk gazeteciler için ilk kez açmış olduğu Robert L. Long bursunu kazanmıştır. 27 gazeteci birlikte yol alarak 1 yıl boyunca Harvard Üniversitesi’nde çalışmada yer almış ve Suriye’deki insanı kriziyle ilgili birtakım çalışmalarda bulunmuştur.

Amerika’da yapmış olduğu bu önemli çalışmaların ardından Türkiye’ye yeniden dönerek Habertürk ekranlarında görevinin başına geçmiştir.

Görev Aldığı Kanallar

  1. CBS
  2. SkyNews
  3. Al Jazeera
  4. NTV
  5. Habertürk

Videoları

Fotoğrafları


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu