Film & Dizi Önerisi

‘Acı Tatlı Ekşi’ Filminin Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Fox Tv’nin 2015 yapımı Aşk Yeniden dizisinden tanıdığımız Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un yakaladıkları uyum sinemaya ‘Acı Tatlı Ekşi’ olarak taşındı. Muhteşem enerji ve uyumlarıyla en sevilen ekran çiftlerinden biri olan ikili Acı Tatlı Ekşi isimli filmde yeniden buluşmuştur.

Filmin Konusu

11 685x978

Çocukluklarından beri birbirine aşık Duygu ve Murat’ın aşkının ele alındığı bir hikayedir. Birbirlerine küçüklükten beri aşık olan bu ikili üniversiteyi bitirdikten sonra Murat’ın Duygu’ya evlenme teklifi etmesinin ardından kavuşmak yerine ayrılırlar. Evliliğe hazır olmayan Duygu, hayatının başka bir yöne evrilmesini tercih eder. Çift ayrılmaya karar verirken eğer 5 yıl sonra hala bekar olurlarsa evleneceklerine dair bir anlaşma yaparlar. 5 yıl sonra yolları yeniden kesişen çiftin aşk hikayesini anlatan eğlenceli, dramatik ve romantik bir filmdir.

Filmin yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu yapmaktadır. Film, 2017 yılında vizyona girmiştir. Filmin senaryosunu başrol oyuncularından Buğra Gülsoy yazmıştır.

Oyuncuları

Filmin başrolünde Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy yer almaktadır. Özge Özpirinçci, Duygu karakterine hayat vermektedir. Duygu, anı anına yaşayan, hayata çılgınlık katmayı seven eğlenceli bir tiptir. Planlı yaşamasada hayatı çılgınca tüketmeyi sevdiğinden üniversiteyi bitirince kendi hayallerini ve hayatını Murat’ın iyiliği için ona tercih edip ayrılıyor. Özge Özpirinçci’nin cesur ve eğlenceli bir şekilde giydiği Duygu karakteri her şeyiyle tamamlanmış bir tip olarak karşımıza geliyor.

Murat karakterini ise Buğra Gülsoy canlandırmaktadır. Üniversitede Duygu gibi anı yaşayan ve eğlenen Murat zamanla daha çok kariyerine yoğunlaşarak ağırbaşlı birine dönüşmektedir. Gerçekten güzel bir aşık olan Murat, hayatın onu yönlendirmeleriyle daha kuralcı olsa da aşka karşı her zaman yumuşamaktadır.

5 685x385 1

Alper karakterinde Yusuf Akgün yer almaktadır. Duygu karakterinin yakın dostu olarak izlediğimiz Alper tam bir başrolün ihtiyacı olan türden bir çizgide bulunmaktadır.

Oyuncu kadrosunda Gözde Türkpençe, Füsun Demirel ve Osman Alkaş gibi isimlerde yer almaktadır.

Film Çekimleri

Acı Tatlı Ekşi filmi BKM Film ve Necati Akpınar yapımıyla ortaya çıkmıştır. Film çekimleri iki şehirde gerçekleştirilmiştir. Filmin büyük bir bölümü İzmir’e bağlı Çeşme ilçesinden Alaçatı’da ve Urla’da gerçekleştirilmiştir. Filmde geri kalan sahneler ise İstanbul’da çekilmiştir.

Hayatın en gerçek acı ve tatlı yanlarını hatta biraz da ekşi hallerini en eğlenceli şekilde uyumlu ve başarılı oyunculuklarla ve akıcı hikayeyle sinemaya taşıyan bir ekip işini izliyoruz. Enerjilerini ekranda 2 sezon yayınlanan dizileriyle kanıtlayan çift Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un uyumlarını ve bu uyumun ortaya çıkardığı keyifli bir film izlemek için Acı Tatlı Ekşi’yi kaçırmamalısınız.

2 685x385 2

Filmin Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu