Yaşam

Abessian Guinea Pig Bakımı Nasıl Olmalıdır?

instagram takipçi hilesi

Ginepig cinsleri denildiği zaman listemizin ikinci sırasında tabi ki abessian guinea pig bulunmaktadır ve bu yazımızda onun hakkında biraz daha detaya inmemiz gerek. Eğer bir abessian guinea pig alacaksanız ve onun hakkında bilgi edinmeniz oldukça önemli bir detay.

Abessian guinea pig bakimi

Cinsler arasında en fazla olan ikinci cinstir. Oldukça bilinen ve guinea pig yarışlarının en gözde türlerinden birisidir. Bu kadar popüler olması kürkünde bulunan rozetlere borçludur. Abessia guinea pig oldukça hareketli olan bir türdür. Bakımı kısa ve düz tüylülere oranla daha zordur fakat yeterli zamanınız var ise kesinlikle bakılmaya değerdir.

Abessian Guinea Pig Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Evcil hayvanınızın bakımına ayıracak zamanınız var ise bakımını düzenli olarak yaparak daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bu cinse düzenli olarak tüy bakımı yaptığınız zaman tüylerinde oluşacak yapışıklıklar ile pek karşılaşma durumunda kalmazsınız.

Abessian guinea pig bakimi 3

Tüylerini iki günde bir olmak üzere on ya da on beş dakika boyunca fırçalamalı ya da taramalısınız. Fırça sizin için daha iyi olacaktır çünkü tüyleri peruvian cinsi gibi düz olmadığından dolayı farklı yönlere fırçalamanız gerekecektir. Fırça tarağa oranla daha fazla dökülen tüyleri toplayacaktır. Kullanacak olduğunuz fırçanın yumuşak uçlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir çünkü abessian guinea piglerin citleri oldukça hassastır.

Abessian guinea pig bakimi 2

Beslenmelerine oldukça dikkat etmelisiniz çünkü abessian cinsi Hollanda cinsi gibi hastalıklara çok fazla dayanıklı bir tür değildir. Hastalıklara karşı daha fazla dayanıklı olması adına günlük alması gereken C vitamini konusunda hassas olmanız gerekmektedir.

Kuruması zor olduğu gibi hastalığa karşı hassas bir cins olmasından dolayı sık sık banyo yaptırmayın ya da ıslatmayın. Bu cins kendisini temiz tutmayı seven bir cinstir. Fırça bakımını düzenli olarak yaptıktan sonra ayda bir kere banyo yaptırmanız yeterli olacaktır. Tüylerinin daha temiz olması adına popo bölümünün tüylerini makas ile kısaltabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu