Abdullah Çiftçi Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Abdullah Çiftçi
Tam adı: 
Abdullah Çiftçi
Doğum tarihi: 4 Haziran 1967
Doğum yeri: Büyükyapalak köyü, Elbistan ilçesi, Kahramanmaraş
Boyu: 1,6 m
Burcu: İkizler
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Yazar, Stratejist, Televizyon Sunucusu
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Abdullah Çiftçi Kimdir? Abdullah Çiftçi, yazar, stratejist ve sunucudur.

Abdullah Çiftçi, 6 Haziran 1967 günü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bağlı olan Büyükyapalak Köyü’nde dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü‘nde tamamladı.

Kariyerine 1988 senesinde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)‘ta başladı. 1996 senesinde kadar burada görev yaptı. 2011 ve 2011 seneleri arasında güvenlik, temizlik ve insan kaynakları gibi pek çok alanda çalıştı. Bir dönem Onlinegroup isimli bir şirkette genel müdür olarak yer aldı.

2012 senesinde Arap-Türk Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği başkanlığını yürüten Çiftçi, internet kullanımı konusunda pek çok konferans düzenledi. Son zamanlarda katıldığı televizyon programlarından yaptığı yorumlar ile büyük ilgi gördü ve ün kazandı.

1995 senesinde Türkiye’de ilk kez Bilkent Üniversitesi’nde “İnternetin Sosyal Yönleri” konulu bir konferans düzenledi. 1994 ve 2000 seneleri arasında farklı illerde, sivil toplum kuruluşlarında ve ticaret odalarında 70 adet konferansı düzenledi. 1995 senesinde Hulki Cevizoğlu ile “NASA’nın Bilgisayarlarını Delen Müthiş Türk” konulu bir program yaptı.

Abdullah Çiftçi, Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Stratejileri Derneği Başkanlığı görevine devam etmektedir. İnternet kullanımı konusunda çok sayıda konferans verdi. Bir dönem de Bilgicagihaber.com’da yazarlık yaptı.

Çiftçi, günümüzde de pek çok televizyon programına katılarak deneyimlerini izleyiciler ile paylaşıyor. Aynı zamanda kendi şahsi Youtube kanalında da videolar yayınlıyor. 2016 senesinde “Sancılı Düşler” isimli bir kitap kaleme aldı.

Abdullah Çiftçi’nin Kitapları

  • 2016 – Sancılı Düşler

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu