Film & Dizi ÖnerisiListeler

8 En İyi Psikoloji Konulu Dizi

instagram takipçi hilesi

Psikoloji bölümü okuyan öğrenciler veya psikoloji konusuna meraklı olan kişilerin mutlaka izlemesi gereken diziler diyebilirim. 8 En İyi Psikoloji Konulu Dizileri sizler için aşağıda listeledim. Konusunun sürükleyiciliği ve anlatımının güzelliği ile geleceğin psikologlarına veya insan psikolojisini anlamak isteyenlerin izleyebileceği filmler arasında yer alıyorlar. İşte En İyi Psikoloji Konulu Diziler:

en iyi psikoloji konulu diziler1

In Treatment (IMDb 8.2)

3 sezon süren dizinin toplam 106 bölümü bulunuyor. Dizide bir terapistin 4 vakası ayrı ayrı işleniyor. Bu süreç kendi terapisti ile görüşme süreçlerini de aktarıyor. Terapi süreçlerini aktarabilmek ve anlatabilmek için oldukça etkileyici bir yöntem seçilen dizinin başrol oyuncuları Gabriel Byrne’dir.

en iyi psikoloji konulu diziler2

Freud (IMDb 6.5)

On dokuzuncu yüzyıl üzerinden geçen dizi 1 sezondan oluşmaktadır. 1. Sezonunda 8 bölüm olan dizinin IMDb puanı 6.5’dur. 19. Yüzyıl Viyana’sında dini duyurmaya istekli olan ve başarıya da aç olan genç Sigmund Freud, kanlı bir gizemi çözmek için medyum ve dedektifle birlikte çalışır. Bu süreci heyecanlı şekilde aktaran dizinin başrol oyuncusu Robert Finster’dir.

en iyi psikoloji konulu diziler3

Thıs Is Us (IMDb 8.6)

5 sezon süren dizinin başrol oyuncusu Chrissy Metz’dir. Anne-ergen ilişkisini, kusursuz yöntemle aktaran diziler arasındadır. 5 sezonda toplam 54 bölüm bulunuyor. Ergen birinin yetişkinlikte yaşadığı obezite mücadelesi, özgüven ve özsaygı kavramlarını tanıması dizinin ana hatlarından birisidir.

en iyi psikoloji konulu diziler4

You’re The Worst (IMDb 8.1)

İki yetişkinin birbirlerine aşık olması ve bu kişilerin ikisinin de kendisine saygısı olmamasına rağmen ilişkilerini nasıl yürütebildiklerini anlatan hikayedir. 5 sezon süren dizinin 62 bölümü bulunmaktadır. Depresyon ve stres bozukluğunu ilişkiler üzerine aktaran türdendir. Dizinin başrol oyuncuları Aya Cash ve Chris Geere’dir.

en iyi psikoloji konulu diziler5

Masters Of Sex (IMDb (7.9)

Lizzy Caplan ve Michael Sheen’in başrollerini paylaştığı, cinsel yaşam alanında öncü araştırmalar yapan William ve Virginia’nın hayatlarını inceliyor. Bilimsel olarak kafa yorucu olan dizinin sezon sayısı 4’dür. 4 sezonda 46 bölümü olan dizinin IMDb puanı 7.9’dur.

en iyi psikoloji konulu diziler6

Atypical (IMDb 8.3)

Otizm spektrum bozukluğa sahip olan ve onun ailesinin etrafında gelişen hikayeleri anlatmaktadır. Otizm spektrum bozukluğuna sahip ergen ile yaşanılan iletişim güçlükleri, onları anlamanızı sağlayabilir. Başrollerini Jennifer Jason Leigh ve Michael Rapaport’un paylaştığı dizinin 4 sezonu, 38 bölümü vardır.

en iyi psikoloji konulu diziler7

13 Reasons Why (IMDb 7.5)

4 sezonluk dizinin 49 bölümü bulunmaktadır. Başrollerini Dylan Minnette ve Alisha Boe’nin paylaştığı dizi bir dönem ABD’de büyük tartışmalara yol açan lise öğrencisinin intihar etmesi üzerine uyarlanmıştır. Dizide asıl tema zorbalıktır. Gençlik dizisi olarak adlandırılan dizi de siber zorbalık, kimlik karmaşası, ebeveynlerin tutumları, cinsel saldırılar, grup çatışmaları gibi birçok probleme değinilmiştir.

en iyi psikoloji konulu diziler8

The Alienist (IMDb 7.7)

2 sezon 18 bölümden oluşan dizinin IMDb puanı 7.7’dir. Başrol oyuncuları Dakota Fanning ve Luke Evans olan dizi 1800’lü yıllarda geçmektedir. 1896 yılında New York’ta yaşayan Dr. Kreizler, bir insanı katile dönüştüren detayları öğrenebilmek ve anlatabilmek için korkunç bir cinayeti çözmeye görevlendirilir.

En İyi Psikoloji Konulu Diziler İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=cWw2M0rYas8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu