Yaşam

6 Adımda Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

instagram takipçi hilesi

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Yılbaşı ağacı süslemek kimileri için bir hobi, kimi aileler için çocukları ile kaliteli zaman geçirmenin anahtarı, kimileri için ise bir zorunluluktur. Her halükarda o gün yaklaştı. özellikle çocuklar yeni yılın heyecanını hissetmeye başladılar.

Yılbaşı süsleri milyonculardan  ya da daha önce süslediyseniz dolabın alt kısmından alınacak ve yılbaşı ağacı ışıkları düğüm olmuş onlar çözülecek. Özellikle ilk defa yılbaşı ağacı süsleyecek olanlar için çok iş var.

İlk defa yılbaşı ağacı süsleyecek olanlar biraz zorlanabilir. Nasıl bir şekil vereceklerini, hangi rengi kullanacaklarını, ağacı nereye yerleştirecekleri hakkında kararsız kalabilirler. Bu yazımızın onlara büyük yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

1) En Önemlisi Yılbaşı Ağacının Konumu

Konum her şeyden önemlidir. Ağacı istediğiniz gibi süsleyin. Evin uzak bir köşesine ya da koridorun ortasına yerleştirilirse çirkin görünecektir. Yılbaşı ağacı, oturma odası dekorasyonunun bir parçası gibi görünmeli. Çok açık değil, ilgi odağı olmalı. Yeni yıl duygusunu insanlara hissettirmelidir. Aynı zamanda ağacınızın daha güzel görünmesi için de geniş bir alan ayırmalısınız.

2) Ağacınızı Kabartın

Özellikle tam bir yıl kutuda kaldıktan sonra plastik yılbaşı ağaçlarının dalları ezilir. Ağacı süslemeden önce dalları genişletmeye ihtiyacınız var. Elinizi kullanarak sıkışmış dalları gevşetin. böylece yapay çam ağacı, süslemelerinizle bir sanat eseri haline gelsin.

3) Işıklandırmaları Yapın

Yılbaşı ağacı süslemenin kilit noktalarından bir tanesi kesinlikle ışıklandırmadır. Ağacın ışığı doğruysa tüm süslemeler daha güzel görünecektir. Işıklandırmaya tepeden başlanmalıdır. Ağacın tepesinden aşağıya doğru ışıkla çevrelemek, kabloyu her 25-30 cm’de bir yay vermek yeterlidir.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

4) Renk Temasının Ayarlayın

Yılbaşı ağacını süslerken kullanılan renklerin koordineli olması önemlidir. Bu, tüm süslerin birbirine uyması gerektiği anlamına gelmez. doğru şekilde düzenlenirse alakasız renkler de kendi başlarına uyum yaratabilir. Genel olarak kullanılan renkler yeşil, kırmızı ve altın sarısıdır. Kar spreyi ile de ağacınıza kış teması katabilirsiniz.

5) Ağacın En Tepesini Unutmayın

Yılbaşı ağacının tepesine yerleştirilen süslemeler en göz alıcı ve gösterişli süslemeler olmalıdır. Yıldız gibi klişe süslemelerden sıkıldıysanız, farklı şeyler deneyebilirsiniz. Ağır süslerinden uzak durmanız yeterli. Boynunu bükmüş bir ağaç neşeden çok hüzün getirir.

6) Ağacın Çevresini de Düzenleyin

Yılbaşı ağaçlarının dipleri plastik ayaklardan oluşur. Plastik ayakların görünmemesi için ağacın etrafını da süslerle kapatabilirsiniz. Tam bir yılbaşı atmosferi yaratmak için evin geri kalanında küçük süslemeler de yapabilirsiniz. Bu sayede yılbaşı ağacı ortada tek başına durmaz.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=njKqUbxNdAw

https://www.youtube.com/watch?v=bpHWX9LwhD0

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu