Kişisel Bakım

6 Adımda Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Permalı Gibi Kıvırcık Saçlara Çok Basit Bir Şekilde Sahip Olabilirsiniz!

instagram takipçi hilesi

6 adımda kıvırcık saç nasıl yapılır? Zaman zaman herkesin saçlarını kıvır kıvır yapıp bonus gibi gezmek istediği dönemler vardır. Saçları düz ya da dalgalı olanlar için hayal gibi görünen kıvırcık saçların aslında çok basit yapım teknikleri vardır. İşte en kolay kıvırcık saç modeli yapma yöntemi:

1- Saçlarınızı Yıkayın

6 adımda kıvırcık saçlara nasıl sahip olunur?

Saçlarınızı normal sıcaklıkta su ile yıkayın. Şampuanlama işleminden sonra saç kreminden çok az sürün ve tarama işlemini sadece banyoda yapın. Saçlarınızı yıkarken kullanacağınız şampuan oldukça önemlidir. Saçları yumuşatan şampuanlardan ziyade sertleştiren ürünler kullanmanız önerilir. Ya da bukle belirginleştirmek üzere üretilen şampuanlara göz atabilirsiniz.  Saç yıkama işleminin ardından saçlarınızı havlu ile sarın.

2- 6 Adımda Kıvırcık Saç: Havlu İle Şekillendirme

sac 8

Saçlarınız ıslakken başınızı öne doğru eğin ve aşağıdan yukarı doğru havlu ile sıkıp bırakma hareketini tekrar edin. Bütün saçlarınıza aynı işlemi defalarca uyguladığınızdan emin olun. Bu işlem saçlarınızdaki fazla suyu almasının yanı sıra şekil verirken de önemli bir adımdır. Bunun yanı sıra havlu gibi örtüler bulunur. Bu örtüler saçtaki fazla nemi alırken saçların şekillendirilmesinde de büyük rol oynar. Bahsedilen havlular için Gratis ve Watsons gibi kozmetik mağazalarına göz atabilirsiniz.

3-Şekillendirici Sürün

bakımlı saçlar

Saçlarınız nemli iken uygun bir şekillendirici kullanmanız gerekir. Özellikle bukle belirginleştirici saç köpüklerinden saçlarınıza sürebilirsiniz. Saçlarınıza köpüğü yedirirken tıpkı havlu ile yaptığınız gibi aşağıdan yukarı doğru sıkıp bırakma işlemini tekrar edin. Eğer  saç köpüğünüz yoksa jöle de kullanabilirsiniz. Fakat jölenin sert ya da ultra sert olmasına dikkat edin. Aksi takdirde saçlarınızın istediğiniz şekilde olması zorlaşır.

4- 6 Adımda Kıvırcık Saç: Vigo İle Kurutun

vigo 800x533

Köpük işleminden sonra sıra geldi saçları kurutmaya. Fön makinelerinin vigo denilen büyük başlığı ile saçlarınızı aşağıdan yukarıya doğru kurutun. Saçlarınız istediğiniz kadar kıvırcık olana kadar kurutma işlemine devam edin. Eğer vigonuz yoksa eldiven şeklindeki kıvırcık saç yapma aparatından satın alabilirsiniz. Zendaya gibi birçok ünlünün kıvırcık saçlarının sırrı bu aparattır. Kıvırcık saç yapma aparatı genellikle kuaför malzemeleri satılan yerlerde bulunur.

5- Hala Düz Kalan Kısımlarınız Varsa

kivircik 800x800

Eğer saçlarınız inatçı düz olarak nitelendirilen yapıdaysa ekstra işlem yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Saçlarınızın düz kalan kısımlarını ince tutamlar halinde alın ve maşa yapın. Eğer maşanız yoksa; saçlarınızı bir kaleme sarın ve sardığınız yerin üzerinden saç düzleştiriciniz yardımı ile geçin.

6- 6 Adımda Kıvırcık Saç: Saç Spreyi Kullanın

Saçlarınız istediğiniz şekle geldiyse gün boyunca bozulmaması için saç spreyi kullanabilirsiniz. Sprey kullanırken de başınızı yere doğru eğerek 15 cm uzaktan püskürtmeniz gerekir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu