Özel Günler

3 Nisan Dünya Parti Günü Nedir? Parti Günü Mesajları

instagram takipçi hilesi

3 Nisan Dünya Parti Günü, her ne kadar resmi kayıtlara girmemiş ve törenlere tabi tutulmamış olsa da, aslında uzun yıllardır (1996’dan bu yana) dünyanın pek çok yerinde coşkulu bir biçimde kutlanmaktadır. Özel günler, çoğu zaman; anma, yad etme, önem verme ve farkındalık oluşturma gibi amaçlar taşımaktadır.

Fakat, Dünya Parti Günü, bu anlamda diğer özel ve belirli günlerden biraz daha farklıdır. Çünkü bu günün amacı, insanların sosyalleşmesini ve eğlenmesini sağlamaktır. Adından da anlaşılacağı üzere; parti yapıyor olmanın keyfine varılacak bir gün de diyebiliriz! Üstelik ortaya çıkan manzaralar da bir hayli komik ve eğlenceli olabiliyor!

3 Nisan Dünya Parti Günü

İşte biz de bu yazımızda sizlere; parti gününe ilişkin söylenen sözlerden, bu günün kutlanış amaçlarından ve yapılan etkinliklerin bazılarından söz ediyor olacağız. Konuya ilişki videolara ise yazımızın son kısmında ulaşmanız mümkündür.

3 Nisan Dünya Parti Günü Neden Kutlanır?

Teknolojik gelişmeler, ekonomik güçlükler, hastalıklar ve doğal afetler insanoğlunun sosyal yapısına sekte vurarak, onu bir hayli yalnızlaştırmış ve kabuğuna çekilmek durumunda bırakmıştır. İşte dünya parti gününü ilk ve hatta en temel amacı da sosyalleşmek, insanlarla yeniden bağ kurmaktır.

Diğer bir amacı da; insanlarda ve özellikle de yetişme çağındaki çocuklarda, birlik-beraberlik, heyecan-sevinç, ortak bir şeyler yapabiliyor olma gibi duyguları açığa çıkararak, pekiştirmektir. Böylece ruhsal ve fiziki anlamda çekilen yalnızlık duygusunun önüne geçilerek mental açıdan daha iyi olmak hedeflenir.

Yaratıcılığın geliştirilmesi de 3 Nisan Dünya Parti Gününün amaçlarından bir tanesidir. Bu özel günde birbirinden farklı, eğlenceli, komik ve akılcı etkinlikler ya da faaliyetler yapılabilmektedir. Dolayısıyla insanları, bir araya getirerek, düşünmeye ve yenilikler üzerinde el birliği ile çalışmaya yönelten bir gündür.

Son olarak da; parti gününün eğlence sektörünü harekete geçirmeyi hedeflediğini ve bu anlamda da ekonomiye katkı sağlayabileceğini söyleyelim. Çünkü insanlar parti için mekan, dekorasyon, yiyecek-içecek ve kostüm gibi harcamalarda bulunurlar.

partii

3 Nisan Dünya Parti Gününde Neler Yapılabilir?

Bu özel günün asıl amacının kişileri birbiriyle kaynaştırmak ve psikolojik açıdan iyilik haline katkıda bulunmak olduğunu anlatmıştık. Peki ya dünya parti gününde neler yapılıyor, bir bakalım…

Aslında bu konuya ilişkin belirlenmiş kalıplar ya da ritüeller yok! Amacına uygun biçimde neşeyi ve sevinci canlandırmaya, insanlar arasındaki iletişimi arttırmaya yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenebilir. Bir başka deyişle; kişiler bu günü arzu ettikleri biçimde kutlayabilir.

Örnek vermek gerekirse; maskeli balo, hayvanlar alemi, cadılar konsepti, köpük partisi, oryantal parti, pijama partisi gibi seçenekler çoğaltılabilir. Üstelik vereceğiniz partiyi bütçenize ve katılım sağlayacak kişi sayısına göre kendiniz yönetebilirsiniz. Kimileri parti vermek amaçlı mekan kiralarken, kimileri ise evinde süslemeler ve ikramlıklar ile benzer bir ambiyansı yakalayabiliyor.

Yaratıcı fikirler üretmek içi sosyal medyadan, internetten ve dostlarınızdan yardım alıp, eğlenceli ve unutulmaz organizasyonlara imza atabilirsiniz. Böylece, 3 Nisan Dünya Parti Günü sizin için, biriktirdiğiniz anılar arasındaki yerini alabilir.

Elbette bir de; partiyle ilgili hazırlıklarınız sırasında, ana temanın, ”birlikte gülebilmek” olduğunu unutmamalı ve kendinize, sevdiklerinizle beraber, gülüp eğlenebileceğiniz felekten bir gün hediye etmelisiniz!

parti

3 Nisan Dünya Parti Günü İle İlgili Mesajlar

Hayat güzeldir, bu yüzden yoğun bir şekilde yaşayın ve her yeni şafak güzelliğinin tadını çıkarın.

Hayat anlaşılamaz, sadece yaşar. Ve bundan en iyi şekilde faydalanmalıyız, çünkü bu günlerden hangisinin son olacağını bilmiyoruz.

Hayat çok hızlı geçiyor ve eğer şimdi ve sonra yaşamak için durmazsanız, zamanınızı boşa harcarsınız.

Dün dünde kaldı, yarın ise meçhul. Öyleyse hayat bir gündür, o da bugündür!

Eğlen, yaşa, gez ve bolca kahkaha at! Bu bazen gökyüzünü izlerken olsun bazen de sevdiklerinle parti verirken!

Hayatta sahip olduğumuz tek kesinlik, bir gün biteceğidir ve bu yüzden bundan en iyi şekilde yararlanmamız gerekir.

Hayatın tadını çıkarmak için her şeye sahip olmayı beklemeyin, zaten her şeyin tadını çıkarmak için hayatınız var.

Eğer her şeye bir bahane bulmaya çabalıyorsan; gülmek ve eğlenmek için bahaneler ara, emin ol pişmanlık duymayacaksın!

Hayatınızın her dakikasının tadını çıkarın, çünkü iyi olan her şey unutulmaz olacak kadar uzun sürer.

Hayattan keyif almak için beklemeye gerek yok, bulunduğumuz her anın tadını çıkarmak yeterlidir. (Goethe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu