Özel Günler

19 Mayıs Mesajları ve Sözleri

instagram takipçi hilesi

19 Mayıs Mesajları ve Sözleri..! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, ilk olarak 1926 senesinde Samsun’da Gazi Günü adı altında kutlanmıştır. 24 Mayıs 1935’te Atatürk Günü adı altında resmi olarak kutlanmaya başlandı. Beşiktaş’ın çabalarıyla, Fenerbahçe Stadı’nda, Galatasaray ve Fenerbahçe’den yüzlerce sporcunun katılımı ile bir spor günü haline dönüştü. Bu ilk 19 Mayıs kutlaması oldu.

Beşiktaş kurucu üyesi Ahmet Fetgeri Aşeni, organizasyondan kısa bir süre sonra düzenlenen bir spor kongresinde yaptığı konuşmada, Atatürk Günü’nü tüm gençlere atfedilebilir olarak kutlamak için “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” adı altında her yıl Atatürk’ün kutlama etkinliklerinin yapılmasını önerdi. Önerge Genel Kurul’da oylandı, kabul edildi ve Atatürk‘ün onayı ile yasa haline getirildi. 20 Haziran 1938 tarihli yasaya göre 19 Mayıs “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak adlandırılmıştır.

12 Eylül darbesiyle iktidara gelen Kenan Evren liderliğindeki Milli Güvenlik Kurulu, Atatürk’ün yüzüncü doğum yılı olan 1981 senesinde kanun çıkarımı ve bu yılı Atatürk yılı ilan etmiştir. “Gençlik ve Spor Bayramı” adı da “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olarak değiştirilmiştir.

Sizde sevdiklerinizi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı‘nı kutlamak istiyorsanız, sizin için gönderebileceğiniz mesajlar derledik. İşte 19 Mayıs Mesajları ve Sözleri..!

19 mayis mesajlari 2

19 Mayıs Mesajları ve Sözleri

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 103. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz ( K. Atatürk ). 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 mayis mesajlari 3

Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir. K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, bütün milletin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. ( K. Atatürk ) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Resimli 19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu