Yaşam

15 Temmuz Mesajları ve Sözleri!

instagram takipçi hilesi

15 Temmuz Mesajları ve Sözleri! 15 Temmuz darbe girişimi ya da 2016 Türkiye askeri darbe teşebbüsü, darbecileri ifadesi ile Yurtta Sulh Harekatı ya da Harekat Yıldırım, 15 Temmuz 2016 günü akşamüstü saatlerinde başlamış olan bir girişimdir.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan bir grup askerin bir kalkışma planının başladığı gündür. Normal şartlarda kalkışma gece yarısı planlanmıştı. Fakat askerler arasında planın fark edilmesinden dolayı erken saate kalkışma başladı.

Söylenenlere göre 2016 senesinin Ağustos ayında Yüksek Askeri Şura toplantısı yapılacaktı. Bu toplantıda Gülen Hareketi’ne yakın olan askeri personeller tasfiye edilecekti. Bu hareketi önlemek için FETÖ askeri yapılanması Türk hükümetini ele geçirmek amacı ile darbe teşebbüsünde bulundu.

Yıllar boyuncu Türkiye’nin içerisine adeta virüs gibi sızan bu örgüt, terörle mücadelede dahi aktif rol oynamış. 15 Temmuz’dan önce pek çok operasyon yapılıyordu. Fakat terör olayları Türkiye’de hala çok aktifti. İddialara göre FETÖ mensubu pilotlar terör kampları yerine boş arazileri bombalıyor ya da önceden teröristlere orasının bombalanacağını haberini veriyordu.

15 Temmuz 2016 gecesi kalkışma haberleri duyulduktan sonra Recep Tayyip Erdoğan halkı sokaklara davet etti. Pek çok insan sokaklara çıktı ve darbecilere engel olmaya çalıştı. Fakat FETÖ mensubu askerler kendi halkına ateş edebilecek kadar acımasızdı. 15 Temmuz darbe girişimi halk açısından ağır oldu ve 251 şehit verildi. 2196 kişi ise gazi oldu.

15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 15 Temmuz Darbe Girişimi Nedir? Nasıl Olmuştur? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sevdiklerinize 15 Temmuz ile ilgili mesaj göndermek isterseniz, aşağıda sizin için birkaç mesaj seçtik. İşte 15 Temmuz Mesajları ve Sözleri!

15 Temmuz

15 Temmuz Mesajları ve Sözleri!

Gururumuz, kahramanlarımız 15 Temmuz şehitlerimizi, darbecilerin durdurulmasının sene-i devrinde dualarla, hasret ve özlemle anıyoruz.

15 Temmuz kahraman Türk milletinin demokrasi bayramıdır. Kutlu olsun.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!

15 Temmuz mücadelemizin zirvesi, şanlı milletin zaferidir!

Şehidim ruhun göklerde nöbette, kanın al bayrakla en yükseklerde.

Vatanımız için şehit olmuş 251 ve gazilerimize Milletçe ağlıyoruz. Şehitler ölmez Vatan bölünmez.

15 Temmuz’da ülkesi için canını veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun.

Vatanımız için şehit olmuş 251 şehidimize ve gazilerimize minnet duyuyoruz. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Millet bu alçaklara her zaman gerekli dersi verecektir.

Dünya genelinde eşi, benzeri görülmemiş bir direniş ile canını hiçe sayarak vatanı savunan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nüz kutlu olsun.

Tüm dünyaya ders verir nitelikte olan milletin zaferi 15 Temmuz’u unutmayacağız. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize acil şifalar nasip etsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu