Kişisel Bakım

10 Güzellik Problemine 10 Basit Çözüm

instagram takipçi hilesi

güzellik önerilerimizi dikkate alın

Bir türlü çözüm bulamadığınız basit güzellik sıkıntıları yaşıyor olabilirsiniz. Belki de çözümü çok basittir ama sizin haberiniz yoktur. Bu yazımızın sizin için faydalı olacağına eminiz. Haydi başlayalım.

1.Kabartma tozu ve limon ile tırnaklarınızdaki lekelerden kurtulabilirsiniz.

kabartma tozu ve limon tırnak lekelerini temizler

Tırnaklarınız yoğun oje kullanımı, alkol ya da sigara tüketiminden dolayı sararabilir. Bu durumda evde yapabileceğiniz çok basit bir yöntem var. Beyazlatma özelliği olan kabartma tozu ve limonla bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Bir yemek kaşığı kabartma tozu, yarım çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı limonu karıştırarak macun haline getirip tırnaklarınıza uygulayın. 5 dk sonra ise temizleyin. Bu yöntemi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

2.Aktif kömür dişlerinizi beyazlatır.

aktif kömürle dişlerinizi beyazlatabilirsiniz

Dişlerinizin sarılığından şikayetçiyseniz bunun da bir çözüm önerimiz mevcut. Bir tablet aktif kömüre bir su ekleyerek macun haline getirerek dişlerinize uygulayın. 3 dk sonra ise temizleyin. Bu işlemi çok sık yapmamalısınız.

3.Kara mercimek saç kırıklarınızı tedavi eder.

kara mercimek saç kırıklarınızı tedavie der

Saçlarınız boya, fön vb uygulamalarla zamanla yıpranabilir. Kuaföre gidip kestirmek yerine bu basit yöntemi uygulayabilirsiniz.

Yarım bardak kara mercimeği öğüterek içine, bir yemek kaşığı çemenotu tohumu ve biraz yoğurt ekleyin. Saçınıza uyguladıktan bir saat sonra ılık su ile saçınızı yıkayın.

4.Aspirin nasırları temizler.

aspirinle nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz

Nasır ve ayak mantarları için aspirin çareniz olabilir. Dört adet aspirini limon suyu ve su ile karıştırın. Bu macunu nasırlı bölgelere sürerek havluyla sarın ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu yöntemi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

5.Tıraş bıçağı yanıklarını çilekle tedavi edebilirsiniz.

çilekle yanıklarınızı tedavi edin

Biraz çileği ekşi krema ile karıştırarak yanıklarınızın üzerine sürün. 10-15 dakika uyguladıktan sonra yıkayabilirsiniz.

6.Avakado saçlarınızın kabarmasına engel olur.

avakado saçlarınıın kabarmasını önler 1

Kimilerimiz saçlarımızın kabarık görüntüsünden şikayetçiyizdir. Bu konuda dsa çözüm oldukça basit. Bir adet avokadoyu biraz yoğurt ile ezin ve haftada iki kere saçınıza uygulayın. 45 dakika beklettikten sonra temizleyin.

7.Patatesler çatlaklarınızı tedavi eder.

patates suyu çatlakalrı tedavi eder 1

Vücudunuzda çeşitli nedenlerle çatlaklar oluşabilir. Bu sıkıntıyı çözmek için patates işinize yarayabilir. Çünkü patates suyunun içinde deri hücrelerinin yenilenmesini sağlayan vitamin ve mineraller vardır.

Bir dilim patatesi çatlaklarınızın üzerinde birkaç dakika bekletin ve kurutun. Sonra ise suyla yıkayın.

8.Göz altı torbalarınız için kaşık kullanın.

gözaltlarınıza metal kaşık koyarak torbalardan kurtulun

Yorgunluk, uykusuzluk, stres vb sebeplerinizle göz altı torbalarınız belirginleşebilir. Herhangi bir ürün kullanmadan önce 10 dakika boyunca metal bir kaşığı gözlerinize koyun. İşe yaradığını göreceksiniz.

9. Çatlamış dudaklarınıza bal çare olabilir.

dudak çatlaklarını balla tedavi edin 1

Dudak çatlaklarını tedavi etme konusunda bal bilinen en eski ve kolay yöntemdir. İyileştirici ve nemlendirici özelliği vardır. Uyumadan önce balı tek başına ya da şeker ya da limon suyuyla karıştırarak dudaklarınıza uygulayın. İyileşmeyi göreceksiniz.

10.Ballı limon aknelere iyi gelir.

ballı limon akneleri giderir 5

Akne problemi en yaygın cilt problemlerinden biridir. Limon ise antibakteriyel özelliğinden dolayı akneyle baş etmede oldukça yardımcıdır. Bu özelliği artırmak için limonu balla karıştırıp maske haline getirerek haftada iki kez sivilcelerinize uygulayın. Zamanla düzelmeyi fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu