Kişisel Gelişim

1 Günde Bitirebileceğiniz Kitaplar

Herkesin Kesinlikle Okuması Gereken Kitap Önerileri

instagram takipçi hilesi

Kitap okumak, kendini geliştirmek isteyen kişiler için büyük bir alışkanlıktır. Eğer siz de kitap okumak istiyorsanız ve nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız listeden başlayabilirsiniz.  İşte kesinlikle okumanız gereken kısa kitaplar:

1- Simyacı- Paulo Coelho

Simyacı

Anlatış açısından oldukça akıcı olan Simyacı; yüreğinin sesini dinlemeyi ve mutluluğu uzaklarda aramamayı anlatır. Romanın karakteri olan Santiago’nun tek arzusu mutlu olmak ve dilediği gibi bir hayat yaşamaktır. Babası peder olan karakterin, gezip dünyayı anlaması için kiliseden dışarı çıkması gerekir.

2- Hayvan Çiftliği- George Orwell

hayvan ciftligi 516x800

Hayvan Çiftliği’ni okurken kendinizi büyük bir masalı dinlerken bulursunuz. Anlatım açısından çok akıcı olan kitap, fabl türünde yazılmıştır. Ancak kitap anlattığı fikirlerle dönemin yönetim şekline ve halkı eleştirir. Kısa ve eğlenceli olmasının yanı sıra fikir veren bir kitap okumak isterseniz Hayvan Çiftliği tam olarak size uygundur.

3- Bir Kadının Yaşamından 24 Saat- Stefan Zweig

bir kadinin yasamindan 480x800

Aşk kitaplarından hoşlanır mısınız? Peki bu aşk tamamen platonikse? Birini sevdiğinde sınırları tam olarak zorlayan ve sonuna kadar aşk yaşayan bir kadını anlatan bu ince kitabı okurken, gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.Ve sevmek nasıl olur göreceksiniz.

4-  Bir İdam Mahkumunun Son Günü- Victor Hugo

bir idam 800x800

Ölüm gününü bilen bir insanın ruh tahlilinin çok başarılı olduğu bu eser, Victor Hugo’nun en önemli eserlerinden bir tanesidir. Karakterin kendiyle hesaplaşmasına, hayallerine ya da içinde kalan nuktelere tanık olacağınız bu kitap kesinlikle okunması gereken eserler arasında yer alıyor.

5- Fareler ve İnsanlar- John Steinbeck

fareler ve insanlar 800x800

Nobel ödüllü bu kitap, iki mevsimlik tarım işçisinin öyküsünü anlatır. Mevsimlik işçilerden bir tanesinin akli dengesi yerinde değildir. Dram konulu olan Fareler ve İnsanlar’ı okurken gerçek bir dostluk hikayesine de tanık olacaksınız.

6- Acımak- Reşat Nuri Güntekin

acimak 800x800

Acımak, Reşat Nuri’nin her kitabında sıkça rastladığımız ailevi romanlarından bir tanesi. Alkolik bir babanın kızının hikayesi olan bu kitap, aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatır. Kitabın sonunda gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

7- Ateşten Gömlek- Halide Edip Adıvar

atesten gomek 511x800

Kurtuluş Savaşı döneminde gönüllü olarak askerlik yapan onbaşının yazdığı Ateşten Gömlek kitabını okurken kesinlikle vatani duygularınız kabaracak. Romanı okurken Kurtuluş Savaşı dönemine de tanık olacaksınız.

8- İçimizdeki Şeytan- Sabahattin Ali

icimizdeki seytan 551x800

Sabahattin Ali’nin tüm romanları kesinlikle okunmaya değer eserlerdendir. İçimizdeki Şeytan kitabı da başyapıt denilebilecek kadar başarılı bir romandır. Kitaptaki karakter, yaptığı tüm yanlış hareketleri içindeki şeytandan kaynaklı olduğunu düşünür. Ancak kitabın sonunda karakter realist bir tutumla kendisiyle ve gerçeklerle yüzleşir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu