Yaşam

Zor Durumda Kaldığınızda Hayatınızı Kurtaracak 7 Tavsiye

instagram takipçi hilesi

Her insan hayatının bir veya birçok anında zor durumda kalmıştır. Anahtarını kapının arkasında unutmuştur, otobüse yetişmişken kent kartının bittiğini fark eder ya da ilk iş gününde geç kalır. Olmaz değil her an her şeye karşılıklı hazırlıklı ve donanımlı olursak bu gibi durumları en hafif hasarla atlatabiliriz. İşte zor durumda kaldığınızda hayatınızı kurtaracak dopdolu 8 tavsiye.

1 -) Rahatsızlanan Birisini Gördüğünüzde Kalabalığa Engel Olun

zor 5

Yolda, otobüste, bankada ya da okulda rahatsızlığından dolayı bayılan ya da atak, nöbet geçiren birisiyle karşılaştığınızda sakinliğinizi korumanız öncelikli maddedir. Çünkü panik halinde yapacaklarınızı unutur ya da sırasını karıştırabilirsiniz. Ve bu panikle herkesten yardım istemeye çalışırsanız etrafınız bir anda kalabalıklaşacak ve her kafadan bir ses çıkacaktır. Bu nedenle siz hasta ile ilgilenirken çevrenizde olan yalnızca bir kişinin sağlık ekibi ya da polise başvurmasını sağlarsanız kargaşanın önüne geçer ve durumun yönetimini kaybetmemiş olursunuz.

2 -) Tuhaf Davranan Taksi Şoförü

zor 6

Arabası olan ya da olmayan fark etmeksizin herkesin ihtiyacı olabilecek bir seçenektir taksi. Dünyanın bütün ülkelerinin taksileri sarı renktedir. Bunun nedeni daha rahat fark edilebilsinler diyedir. Ancak her taksici birbirinin aynısı diye bir durum söz konusu değildir. Sizi tehlikeye doğru sürükleyen bir taksici olabilir. Bunu ancak sezgileriniz ile çözümleyebilirsiniz. Şüphe ettiğiniz anda dikkat ettiyseniz taksinin plakası, bulunduğunuz konumu ve taksicinin bilgilerini (fiziki bilgiler) bir arkadaşınıza mesaj atabilirsiniz. Bunu sosyal medyada da paylaşabilir yardım çağrısında bulunabilirsiniz.

3 -) Vücudunuza Kene Yapıştıysa

zor 8

Bir dönem Türkiye’sinin kabusu sayılabilecek kene, farklı hastalıklar neticesinde birçok insanın ölümüne neden olmuştur. Bu ölümlerin büyük bir yüzdesi ise sağlık yardımı almak yerine kendi tedavisini kendisi yapmaya çalışanlardır. Uzman bir doktor kontrolünde olmadan hiçbir şekilde kendi kendinize keneyi çıkartmaya ya da dokunmaya kalkmayın. Hemen bir acile gidin ve kendinizi bir hekime emanet edin. Böyle bir durumda hastanelerde acil olarak ilgi göreceğinizi unutmayın.

4 -) “Sana dokunmayacağım” Diyenden Kork

zor 3

Eğer birisi size “sana vurmayacağım” diyorsa bilin ki size vurmak isteyecek, eğer birisi size “sana dokunmayacağım” diyorsa mutlaka dokunacak demektir. Bu tür durumlarda duyacağınız cümleleri anlık olarak süzgeçten geçirmeli ve gardınızı ona göre almalısınız. Bu gibi durumlarda kafanızda alarm çanları çınlamalı.

5 -) Acil Durumlar İçin Para Bulundurun

zor 7

Telefon kılıfları günümüzde herkeste olan bir şey. Bu nedenle kılıfın içinde mutlaka bir miktar para bulundurun. Çantanız ve cüzdanınız çalınsa bile telefonunuz elinizde olacağından parasız kalmaz ve acil ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

6 -) Merdivenlere Dikkat

zor 4

Önemli bir iş görüşmesi arifesinde ya da aşık olduğunuz kadınla buluşmanız sırasında elleriniz cebinizde karizmatik bir şekilde merdivenleri kullanmayınız. Kollarımız vücudumuzun denge gücü olduğundan onları kullanamadığınızda dengenizi de bulamaz ve yere kapaklanabilirsiniz. Birilerinin size gülebileceği fikrindense sağlığınız açısından çok da iyi bir hal olmayacaktır.

7 -) Anahtarınız Silahınız

zor 1

Gecenin bir vakti sokağa çıktınız ve etraf oldukça ıssız. Kulaklığınızı takmış bir şekilde yürüyorken karşınıza para istemek için tehlikeli birisi çıkabilir. Bu durumda iki seçenek var. Ya para vereceksiniz ya da canınızı. Bu oldukça dramatik bir cümle oldu. Ama Batman çizgi romanında olduğu gibi bir opera çıkışında silahlı bir adam tarafından mücevherleri alınmak istenen Martha Wayne mücevherlerini vermesine rağmen eşi Thomas Wayne ile birlikte öldürülmüştür. Bu gibi durumları da her zaman göz önünde bulundurup yanınızda sizi koruyacak tek şey anahtarınız ise onu bir silah gibi kullanabilirsiniz. Yumruk biçiminde sıktığınız elinizin içine konumlandırdığınız anahtarı etkili biçimde kullanırsanız siz de korku saçabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu