Ziynet Sali

 Ziynet Sali

Tam adı: Ziynet Safter Sali
Doğum tarihi: 29 Nisan 1975
Doğum yeri: Girne / KKTC
Boyu: 1,64 m
Ailesi:
Resmi web sitesi: ziynetsali.com
Mesleği:  Şarkıcı , Oyuncu
Aktif Yılları: 2000’den bu yana

youtube-chanel Ziynet Sali spotify-connect-compatibility-logo- Ziynet Sali
Sosyal Medyada

instagram-hesabi Ziynet Sali facebook-sayfasi Ziynet Sali twitter-hesabi Ziynet Sali
Başlıklar

Hakkında

Sadece son zamanların değil, birçok yaz şarkılarıyla her yaz adından sıkça bahsettiren bir isim Ziynet Sali. Ayrıca Ziynet Sali’nin bir diğer dikkat çeken özelliği ise Jennifer Lopez’e benzemesi ve çektiği klipler ile diğer yerli pop şarkıcılardan farklı olması. Özellikle Ziynet Sali’nin son şarkısı Magic ile hem düet hem de klip anlamında gerçekten harika olmuş . Bu videoyu aşağıdan videolardan izleyebilirsiniz. Ziynet Sali’nin biyografi sayfasındasınız.

Ziynet Sali, 29 Nisan 1975’te KKTC’de Girne’de dünyaya gelmiştir. Ardından İngiltere Londra’ya taşınmışlara ve burada ailesiyle uzun yıllar yaşamıştır. Daha sonra 1981 yılında ise Kıbrıs’a dönmüş ve burada , ilk, orta ve lise eğitimini görmüştür. Çocukluğundan beri ilgi duyduğu müzik çalışmalarına ilk adımı lise eğitimi sırasında Kıbrıs Türk Federe Devleti Kültür Bakanlığı Klasik Türk müziği korosunda görev alarak atmıştır. 1994 yılında  İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı bölümünü kazanmış ve bu vesileyle İstanbul’ gelmiştir. Buradan da 1999 yılında 4. olarak mezun olmuştur.

Mezun olmadan önce (Konservatuvar yıllarında) birçok müzikhol ve eğlence mekanlarında sahne almış. Bu sıralarda  bir arkadaşı aracılığı ile zamanın popüler müzik yapım şirketi Dost Müzik‘te çalışmalar kaydetmiştir. Adını bir Yunanca şarkıdan alan “BA-BA” albümü müzik sektöründeki ilk denemesidir. Akabinde gelen 3 yılda iyi bir Yunanca repertuvara sahip olmuştur. Tabi bu vesileyle Yunancasını da geliştirmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Songül Öden

Bir süre sahne çalışmalarına ağırlık verdikten sonra iki dilde “Amman Kuzum” albümünü çıkartmıştır. Bu albümde “Zordur Oğlum” isimli şarkısı ile “Eurodance 2007” isimli yarışmada Avrupa birincisi olmuştur. Bu albüm üzerinden yeniden düzenlemeye gidilmiş ve 15 ay sonra Chiculata şarkısı ilave edilerek yenilenmiş ve “Amman Kuzum+1 Chiculata” olarak tekrar albüm düzenlenmiştir.

3. albümünü ise 2006 yılında “Mor Yıllar” olarak olarak piyasaya sürmüştür. Bu albüm sayesinde de kitlesini oluşturmuş ve başarısını yükseltmiştir.  İki yıl aradan sonra Ziynet Sali,  “Herkes Evine” adlı albümü çıkartmıştır. Bu albümde birçok ünlü isimlerle çalışmıştır. Sezen Aksu, Sinan Akçıl gibi söz yazarlarının besteleri bu albümde yer almıştır. Bu albüm büyük ilgi görmüştür. Çıkış parçası  “Herkes Evine” albümle aynı isme sahip olan bu parça , büyük başarı elde etmiş ve Türkiye Billboard listelerinde 2 numaraya kadar yükselmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Birce Akalay

Müzisyenliği dışında oyunculuk anlamında da çalışmaları olan Ziynet Sali, “Son Osmanlı Yandım Ali” ve “Çılgın Dersane Kampta” adlı filmlerde rol almıştır.

Ziynet Sali Yunan televizyonlarına ve gazetelerine konuk olarak katılmış ve Selanik ve Atina ‘da bir çok kez konserler vermiştir.

Aldığı Ödüller

 • 2009 – 13. İstanbul FM Müzik Ödülleri, En İyi Şarkı, Beste Ve Söz (Beş Çayı)
 • 2009 – 15. Kavram Olimpiyat Ödül Töreni, Özel Ödül
 • 2011 – 17. Kral Müzik Ödülleri, Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı (Rüya)

Filmleri

 • Son Osmanlı Yandım Ali
 • Çılgın Dersane Kampta

Albümleri 

 1. 2001 – Ba-Ba
 2. 2004 – Amman Kuzum
 3. 2005 – Chiculata+1 (Amman Kuzum)
 4. 2006 – Mor Yıllar
 5. 2008 – Herkes Evine
 6. 2012 – Sonsuz Ol
 7. 2013 – Gelemiyorum Yanına
 8. 2014 – Bugün Adım Leyla
 9. 2015 – No 6
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Aylin Coşkun

Singleları  (Teklileri)

 1. 2008 – Bizde Böyle
 2. 2010 – Rüya
 3. 2010 – Bize Yeter
 4. 2012 – Alışkın Değiliz

Videoları

Ziynet Sali – Ağlar mıyım? Ağlamam

Ziynet Sali feat. Marshall Music – Magic

Ziynet Sali – Çeyrek Gönül

Ziynet Sali – Herşey Güzel Olacak

Ziynet Sali – Başrol

Ziynet Sali – Dağınık Yatak

Ozan Doğulu feat. Ziynet Sali – Yağmur

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu