Yerli Kadın Ünlüler

Zeynep Mansur Kimdir?

instagram takipçi hilesi

zeynep mansur 2
Tam adı: Zeynep Mansur
Doğum tarihi: 22 Nisan 1976
Doğum yeri: Ankara/Türkiye
Burcu: Boğa
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 1994 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Zeynep Mansur kimdir? Zeynep Mansur, şarkıcı kimliğinin yanı sıra kaleme almış olduğu kitaplar ile de dikkat çekmiş birisidir. Ayrıca Müslüm Gürses‘in “Hangimiz Sevmedik” adlı klibinde de rol almıştır.

Zeynep Mansur, 22 Nisan 1976 tarihinde Ankara‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Arnavut kökenli Türk anne ve Mısırlı bir babanın dört çocuğundan üçüncüsüdür.

17 yaşında ilk olarak Ankara’da dönemin meşhur gazinosu Altınnal Gazinosu‘nda sahne almıştır. 1998 yılında Ankara‘dan İstanbul‘a yerleşmiştir. İstanbul‘da çeşitli bar ve gazinolarda sahne aldıktan sonra 2000 yılında sözlerini kendisinin kaleme almış olduğu “Beyaz Sevdalar” adlı albümünü çıkarmıştır. Sonrasında 2003 yılında “Yüzde Yüz Severim”, 2007 yılında “Sen Nasıl İstersen”, 2013 yılında “Yudum Yudum”, 2016 yılında ise “Yine Bana Zor Geliyor” albümlerini piyasaya sürmüştür.

Şarkıcılık ile birlikte yazmış olduğu kitaplar ile de yaşamına yenilikler katmayı sürdürmüştür. 2003 yılında düz yazılardan meydana gelen ilk kitabı “Sarı Saçlarımı Kestirdim” yayınlanmıştır. Ardından “Platonik Bir Aşk” ve onun devamı niteliğindeki “Gidiyorum Bu Aşktan” adlı romanlarından sonra, ilişkilere ithafen “Ben Erkek Olsaydım” adlı kitabını yayınlamıştır. 2014 yılında da “Sonbahar” adlı bir roman kaleme almıştır.

Şarkıcılığın çocukluk düşü olduğunu ve şu an bu düşü yaşadığını dile getiren Mansur, şarkıcılığın yanı sıra sunuculuk, oyunculuk, modellik ve yazarlık gibi pek çok farklı sektörde yer almıştır. Sosyal sorumluluk projelerine yapmış destekle de bilinen Mansur, kimi sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı sürdürmektedir.

İlginizi çekebilir: Erdem Kınay

TGRT’de 2003 yılında perşembe günleri saat 10.00-12.00 arasında yayınlanmakta olan magazin programı “Tele Kritik” adlı programın sunuculuğunu yapmıştır.

1998 yılında yönetmen Abdullah Oğuz‘un çekmiş olduğu Milliyet‘in araba kampanyası reklam filminde rol almıştır. Müslüm Gürses‘in “Hangimiz Sevmedik” klibinde başrol oynamıştır.

Zeynep Mansur, 2007 yılında sunuculuğunu Gamze Özçelik ve Behzat Uygur‘un üstlendiği, jüri koltuğunda ise Hande Ataizi, Alinur Velidedeoğlu, Sema Çelebi, Ayşe Arman ve Olcayto Ahmet Tuğsuz‘un oturduğu “Buzda Dans” adındaki buz pateni yarışmasında yer almıştır. Melih Gümüşbıçak, Umut Akyürek, Atilla Taş, Hasan Yılmaz, Paşhan Yılmazel, Ece Gürsel, Hülya Yiğitalp, Merve Büyüksaraç, Magic Necmi, Yasemin Hadivent ve İlhan Mansız ile birlikte yarışmıştır.

2013 yılında albümü ile aynı adı taşıyan sözü ve müziğini Eflatun‘a ait olan, düzenlemesi Ozan Doğulu‘ya ait “Yudum Yudum” adlı şarkının dışında albüme Aslızen ve Sezen Aksu da destek vermiştir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından süt ile ilgili toplumu bilgilendirmek ve tüketiminin arttırılması için hazırlanmış olan “Süt için süt için, süt içirin” Kamu Spotunda yer almıştır.

2015 yılında ATV‘de ekranlara gelen “Döndür Şansını” adlı programda yer almıştır.

Zeynep Mansur  Albümleri:

 1. 2000 – Beyaz Sevdalar
 2. 2004 – Yüzde Yüz Severim
 3. 2006 – Sen Nasıl İstersen
 4. 2013 – Yudum Yudum
 5. 2016 – Yine Bana Zor Geliyor

Kitapları:

 1. 2003 – Sarı Saçlarımı Kestirdim ( şiir kitabı)
 2. 2004 – Platonik Bir Aşk(Roman)
 3. 2005 – Gidiyorum Bu Aşktan (Roman)
 4. 2009 – Ben Erkek Olsaydım (Roman)
 5. 2014 – Sonbahar

Filmleri ve Dizileri:

 1. 2012 – Araf Zamanı (konuk oyuncu)(TV Dizisi)
 2. 2010 – Gecekondu (Kendisi)(Tv Programı)
 3. 2009 – Hicran Yarası (Filiz) (TV Dizisi)
 4. 1998 – Bizim Mahalle (13 Bölüm) (TV Dizisi)
 5. 1992 – Aşık Oldum (TV Dizisi)

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu