Yerli Kadın Ünlüler

Zeynep Avcı

Almanya'yı Ayağa Kaldıran Türk Kızı "Zeynep Avcı" Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Zeynep Avcı
Tam adı: Zeynep Avcı
Doğum tarihi: 22 Mart 1983
Doğum yeri: Almanya
Boyu: 1.6 m
Burcu: Koç
Ailesi: 
Eşi: Can Avcı
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Zeynep Avcı Kimdir? Zeynep Avcı, Almanya’da katıldığı şarkı yarışması ile ünlenen şarkıcıdır.

Zeynep Avcı, 22 Mart 1983 tarihinde Almanya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Ailesi 1970’li yıllarda Zonguldak’tan Almanya’nın Berlin kentine göç etmiştir. Toplamda üç kardeştirler.

Avcı, yaklaşık 20 senedir Berlin’de şarkı söylemektedir. Pek çok mekanda sahneye çıkmıştır. Çocuk yaşlarında müzik eğitimi almıştır. Ünlü müzisyen ve ud virtüözü Nuri Kandemir ile çalışma şansı da elde eden genç şarkıcı, katıldığı bir programda Türk Sanat Müziği eğitimini de Serap Saat‘ten aldığını dile getirmiştir.

Koç burcu olan Avcı, “Beatztanbul” grubu ile de tanınmaktadır. Youtube’de yer alan “Power of Acoustic” kanalında grubu ile birlikte şarkıları yorumlamaktadır.

Asıl tanınması geçtiğimiz günlerde katıldığı ses yarışması ile oldu. Almanya’da düzenlenen “The Voice of Germany” ya da Türkçe karşılığı ile “Almanya’nın Sesi” isimli müzik yarışmasında sözleri ve müziği Tan Taşçı’ya ait olan “Yalan” adlı parçayı seslendirdi. Sahnede sergilediği olağanüstü performans ile adeta stüdyoyu birbirine kattı.

Yarışmanın jüri koltuğunda oturan Mark, Nıco, Sarah ve Johannes şarkıyı ilk duyduklarında şaşkına döndüler. Hatta Johannes diğer jüri arkadaşlarına “Turkish” dedi. Şarkının en can alıcı kısmına geldiğinde ise stüdyo ayağa kalktı ve alkışları ile stüdyoyu inletti. Mark, Nico ve Johannes aynı anda butona bastı ve döndü. Sarah biraz daha dinlemeyi tercih etti.  Sarah‘a dönmesi için tribünlerden baskı da yapıldı.

Jüri üyelerini özellikle erkekleri sık sık ekrana geldiğinde sanki şarkının sözlerini anlıyormuş gibi tüylerini gösterdi. Tabi buradaki sahnenin mimarı Zeynep Avcı’nın olağanüstü performansı ve seçtiği şarkıydı. Zeynep, bir seçim yapmak zorundaydı ve seçimini Johannes’ten yana kullandı. Bunu duyan Johannes adeta şok oldu.

Türkiye’de pek çok ünlü isim Avcı’yı tebrik etti. Bu kişiler arasındaki en önemli kişi ise hiç şüphesiz parçanın sahibi olan Tan Taşçı idi. Tan Taşçı, sosyal medya hesaplarında Zeynep Avcı‘yı tebrik etti.

Gazetelerde ise “Almanya’yı Ayağa Kaldıran Türk Kızı” olarak manşetleri süsledi.

Avcı, Almanya Milli Takımı’nın da berberliğini yapan Can Avcı ile evlidir. Bir kızı ve bir de oğlu vardır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu