İş & Finans

Zengin Olmanın 10 Yolu

instagram takipçi hilesi

Bugün sizlerle Zengin Olmanın 10 Yolu nedir? adlı yazımı paylaşacağım. Yaşadığımız yüzyıl İnsanoğlu için her zaman arayışı içinde olduğu şeylerden biri para ile oluşmuştur. Çok para kazanmak ve zengin olmak herkesin gerçekleştirmek istediği hayallerin başında geliyor ancak bu zenginliğe bazen şans bazen çalışmak bazen de çeşitli bedeller ödeyerek ulaşmanın mümkün olduğunu bilmemiz gerekiyor.

zengin 1

Genel pencereden, değiş tokuş aracı olarak kullanılan para, ekonomide, sınırsız şekilde olduğu söylenen insanların ihtiyaçlarını ve problemlerini sorunsuzca çözebildiği için tüm çevreler tarafından istenilen ve aranan bir şey olmuştur. Bilinen bir gerçektir ki işçi sınıfı ya da düşük bir maaş ile zengin olmak pek de mümkün değil. Alınan maaşlar kişiye ay sonuna kadar zor yetiyor. Çoğu kişi zengin bir ailede doğmadığı için önümüzde pek fazla seçenek var gibi durmuyor.

zengin 5

Ve kişilerin prestijli okullarda okuyup özel imkanları olmadığını düşünürsek bu haklı bir serzeniş gibi duruyor. Bazı kişilerde yeterli cesareti kendinde bulamadığı için zengin olmayı bir türlü başaramıyor. Ama genel başlıklar altında sıralayacak olursak aşağıda söz ettiğim maddeler ile istenilen zenginliğe ulaşmak çoğu zaman mümkün.

Zengin Olmanın 10 Yolu:

1- Kendi İşini Kurmak

Sizi Zengin Yapacak 10 Tüyo

Kimilerine ilk başta zor geliyor olsa da her zaman kendi işini kurmak en iyisidir derler çünkü kimseye bağlı olmak zorunda kalmazsınız ve işinizi kendiniz yönlendirmeniz gerekir. Sizin istek, hırs, çalışkanlığınız ve arzularınız doğrultusunda zenginliğe ulaşmanız kendi işinizi kurarak mümkün olabilir.

Çevremizden sürekli duymuş olabiliriz mesela iş kurmanın ilk etapta çok zor olduğunu iş kurmak için gerekli olan desteğin nerelerden ve nasıl temin edilebileceğini konusunu. Evet, bu son derece haklı bir savunmadır ancak kendi işini kurma cesaretini gösteren ya da gerekli alt yapıyı bir şekilde oluşturabilen kişiler bunu başarabilir. Zaten bu süreçten sonra daha az zorlanmaya başladığının da farkında varabilirsiniz.

2- Girişimci Olmak

foto 2

Hepimizin bildiği gibi girişimciler kolay yoldan zengin olabiliyor. Fakat az sayıda kişi henüz küçük yaşlarda girişimci olarak zengin olmayı başarıyor. Genç yaşlardaki insanların birçoğu enerjilerini başlangıç seviyesindeki işlerde harcıyor ancak öyle de insanlar var ki girişimci olarak milyonlara ulaşabiliyor. Genç girişimcilere bu alan da verilebilecek tavsiyeler bulunmasına rağmen bir gerçek var ki o da milyoner olmak için bir yaş sınırı olmadığıdır.

3- Borsa Ve Kripto Para İle İlgilenmek

foto 3

Kolay yoldan para kazanmak herkes tarafından isteniliyor. Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında Borsa ve kripto para üzerinden zengin olmayı başaran birçok kişi var. Ancak bu yol biraz riskli çünkü çok zengin olabileceğiniz gibi bütün paranızı da kaybedebilmeniz mümkün. Borsa’da herkes tarafından tüyo alarak zengin olacağını zanneden birçok kişi var fakat bu kişilerin çoğu böyle bir yatırım aracından üzülerek ayrılabiliyor. Kimileri de Borsa ve Kripto para piyasasından sabırsız ve aceleci bir şekilde bütün parasını alım satım yaparak sıfırlayabiliyor. O yüzden çok dikkatli olmakta fayda var.

4- E-Ticaret (Drop shipping) Yapmak

foto 4

Muhtemelen E-ticaret sizi hemen kısa sürede zengin yapamaz ancak orta ve uzun vade de zengin olmak E-ticaret ile mümkün. Çağımızın getirdiği yeniliklerden biri olan E-ticaret, herkesin şimdilerde sıklıkla kullanmakta olduğu bir ticaret yöntemi. Kolay ve hızlı olarak istenilen ürüne ulaşılması bu yöntemi son derece cazip kılıyor.

Arama motorlarından Amazon, Alibaba gibi e-ticaret sitelerinde sizde bu yöntemle zengin olmanın yollarını arayabilirsiniz. Aynı zaman da ilave bir gelir elde etmek için en ilginç yol Amazon ya da Ali baba dan bir ürün satmak olabilir. Dünya’da en çok satılan ürünlerin neler olduğunu internetten inceleyebilirsiniz, ürünleri bu sitelere satış için gönderdiklerini sizde görebilirsiniz.

Kendi markanızı yaratarak aracı komisyon tutarlarını ödemeden satış yapmak isteyen kişiler genellikle E-ticaret’i tercih ediyorlar. ilk olarak sizde satacağınız ürünü ya da hizmeti belirleyerek daha sonrasında ise hedef kitlenizi belirleyerek E-ticaret ile zengin olabilirsiniz

5- Ünlü Olmak

foto 5

İyi bir yetenek ya da görünüşe sahipseniz çok zengin olabilirsiniz. Ülkemizde birçok ünlü kişi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile zengin olabiliyor. Bu zenginliği kimi zaman yaptıkları tanıtım ve reklamlar ile de elde edebiliyorlar.

Birçok insan Instagram gibi platformlardan yaptıkları paylaşımları ile  keşfedilmeye başlandı. Kendi beceri ve potansiyelinize güveniyorsanız ünlü olmayı deneyerek zenginliğe ulaşabilirsiniz.

6- Yeni Bir şey İcat etmek

foto 6

Yeni bir şeyler icat ederek hem dünya için yeni bir buluş hem de kendinize zenginlik katabilirsiniz. Tarih’te ve günümüzde birçok kişinin bir şeyler icat ederek zengin olduğunu da bilmekteyiz.

7- Piyango Ve Şans Oyunları Oynamak

foto 7

Çevremizde piyango alarak ya da şans oyunları oynayarak zengin olabilen kişinin olduğunu duymuşuzdur. Ancak böyle bir yol ile zengin olan kişilerin sayısı bir hayli az. Kısa vade de fazla hırs yaparak elinizde bulunan parayı da bu şekilde kaybetmeniz muhtemel.

Bu başlık altında sıralayacağımız zengin olma yollarında biri de kumar oynayarak zengin olmak. Bu illegal ve zaten ülkemizde de yasak olan bir mevzu fakat Dünya’da Dan Bilzerian gibi ünlü kişilerin bu yolla servetlerine servet kattığı söyleniyor.

8- Gayrimenkul Alım-Satımı Yapmak

foto 8

Toprak tarih boyunca en değerli yatırımlardan birisi olmuştur. Her zaman için değer kazanan arsalar, tarlalar vardır. Kimi zaman böyle yerleri tarım yaparak kimi zaman da konut inşa ederek değerlendiren kişiler vardır. Ülkemizin ünlü, popüler yerlerinde daha yüksek fiyatlarla gayrimenkul alım satımı yaparak zengin olmak da fırsatlar arasında.

Türkiye gibi her geçen gün nüfusu artan bir ülkede konut sürekli ihtiyaç olmuştur. Bu ihtiyacı devlet Toki aracılığıyla gidermeye çalışsa da özel sektörün desteği ile daha hızlı bir şekilde gideriyor.

9- Yüksek Maaşlı Bir İşte Çalışmak

foto 9

Ülkemizde birçok kişinin askeri ücret ile çalıştığı bilinmektedir. Yüksek Maaşlı bir işte çalışarak zengin olmak Türkiye için biraz zor bir yol olsa da yine de zengin olabilmek için mümkün yollar arasında. Aynı zamanda özel sektör de çeşitli yüksek mevkilerde çalışarak ya da siyasi kademelerde bulunarak çok zengin olabilen kişilerin olduğu bilinmektedir.

En çok para kazandıran yüksek maaşlı meslekler: Cerrah (doktor), Avukat, pilot, diş hekimleri, eczacı, bazı mühendislik dalları ve sporcular. Listede ilk başa doktorları koymak istedim çünkü yıllarca büyük emekler ve gayretler harcayarak bir yerlere gelmiş kişilerdir. Doktor gibi diğer sağlık görevlileri de yıllar içinde zengin olabilmektedir.

Avukatlık da tıpkı doktorluk gibi en çok para kazandıran meslekler arasındadır. Kamuda çalışarak zengin olabilen avukat maalesef pek bulunmuyor ancak genelde avukatlar kendi bürolarını açarak topluma bu şekilde hizmet veriyorlar.

Hayatlarının 10-20 yılını futbol oynayarak devam ettiren bir çok futbolcu vardır. Ülkemizde futbolun bu kadar sevildiğini hatırlatacak olursak bu konuda sporcuların zengin kişiler olabilmesi son derece normaldir.

10- Zengin Birisi ile Evlenmek

foto 10

Kimi kişiler tarafında garip bir yol olarak algılansa da günümüzde bu yolu kullanarak zenginliğe ulaşan birçok kişi bulunmaktadır.

Herkes zengin bir kişiyle evlenerek bir yuva kurmak isteyebilir bu yolla da zenginliğin tadına varan birçok kişiyi duymuşunuzdur.

Zengin Olmanın 10 Yolu İle İlgili Videolar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu