Kişisel Bakım

Yüz Tüylerine 6 Çözüm

instagram takipçi hilesi

Yüzdeki tüylerin daha açık olması normalken, zaman zaman daha koyu ve kalın saç görünümü birçok insan için rahatsız edicidir. Sürekli yanınızda cımbız taşımak zorunda olduğunuzu hissettiren bu durum aslında hirsutizm denilen hormonal bir dengesizlikten kaynaklanıyor olabilir. Lazer veya cımbız gibi birçok yöntemin yanı sıra ağda yapmanın birkaç doğal yöntemi vardır. İşte Yüz Tüylerine 6 Çözüm…

Yüz Tüylerine 6 Çözüm

yuz tuylerine 6 cozum3

Birçok insan için yüzün farklı bölgelerinde kalın, koyu renkli saçlara kavuşmak zor bir süreç haline gelir. Sürecin dışında kalmanıza yardımcı olacak bir uzman danışmanlığıyla deneyebileceğiniz 6 doğal yol. Birkaç bitki ve değiştirebileceğiniz birkaç alışkanlık ile bu tüylerden kurtulabilirsiniz.

Nane Çayı

Nane çayı, harika kokusu ve sakinleştirici özelliklerinin yanı sıra androjen seviyelerini düşürme etkisine de sahiptir. İstenmeyen yüz tüylerinin en büyük nedenlerinden biri testosteron adı verilen bu hormonlardır. Bu hormonların azaltılmış seviyeleri de saç büyüme problemlerini azaltır. Araştırmalar, günde 2 fincan nane çayı içmenin yüzdeki tüylenmelerin, büyümesini yavaşlattığını göstermiştir.

Lavanta ve Çay Ağacı Yağları

Uçucu yağlar uzun zamandır cilt bakımı ve güzelliğinde kullanılmaktadır. Cildi nemlendirme ve parlatma etkilerinin yanı sıra yüzdeki istenmeyen tüyler üzerinde de oldukça etkilidir. Lavanta ve çay ağacı yağlarının tropikal olarak uygulanmasının saçın kalınlaşmasını ve koyulaşmasını önlemede etkili olduğu bulunmuştur.

yuz tuylerine 6 cozum2

Trans Yağ Kullanmayın

Nefis kurabiyeler, akşam atıştırması için patates cipsi…  Bunların hepsi çok keyifli olsa da yüksek oranda trans yağ içerdiğinden kolesterol seviyenizi yükseltebilir. Bu durum sadece kalp damar sağlığını olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda saç büyümesi için uygun bir ortam sağlar. Bu nedenle, trans yağlardan zengin bir diyetten vazgeçmek de saçları ortadan kaldırabilir

Egzersizi Eksik Etmeyin

Düzenli egzersizin vücudunuz üzerinde benzersiz bir etkisi vardır. Sadece sağlıklı bir vücut sağlamakla kalmaz, aynı zamanda vücuttaki istenmeyen tüyleri de yok eder. Günde yaklaşık 30 dakika orta yoğunlukta egzersiz yapmak çok etkilidir. Fazla kilolu olmak, aşırı yağ dokusu nedeniyle hormonal dengesizliklere yol açabilir ve bu da saç büyümesine neden olabilir. Bu sayede kilo vermeye ve saç problemlerinden kurtulmaya yardımcı olur.

Akupunktru Deneyin

Akupunktur, rahatlamanın ve stresi azaltmanın en iyi yollarından biridir. Bu yenilenmiş hissetme şekli, istenmeyen tüylerin yok olmasını ve büyümesini sağlamanın önemli yollarından biridir. Araştırmalar, akupunkturun istenmeyen tüylerin yoğunluğunu ve uzunluğunu azaltabileceğini gösteriyor.

yuz tuylerine 6 cozum1

Suyu Yeterli Tüketin

Yeterli su alımı hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için hayati önem taşır. Bol su içmek metabolizmanızı hızlandırabilir ve cildinizin daha uzun süre daha genç görünmesini sağlayabilir. Günde 6 ila 8 bardak su içmek, yüzdeki yoğun kıllanmanın giderilmesinde önemli bir adım olabilir.

Yüz Tüylerine Çözüm İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=38mm-aTy64c

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu