Gezi Rehberi

Yunanistan’da Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Türkiye’nin komşu ülkelerinden birisi olan Yunanisttan, Türk mutfak kültürü ve geleneklerine olan yakınlığı sebebi ile yurtdışına ilk kez çıkacak olan Türk turistlerin gözde destinasyonlarından.

yunanistan

Zeytinyağlı yemekleri, baklavası, cacığı ve dillere destan olan Uzo’su ile kendine hayran bırakan bu ülke nefes kesen manzaralara sahip doğal güzellikleri, Antik dönemlerden günümüze kadar gelen tarihi unsurları, müzeleri, mitolojik hikayeleri ve sıcakkanlı insanları ile oldukça cezbedici görünmekte.

Yunanistan’da Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Akropolis

akropolis

Akropolis, başkent Atina’nın en yüksek tepelerinin birisinde bulunmakta. Kentin neredeyse her yerinden görebileceğiniz bu yapının adının anlamı ise “Yukarıda bulunan kent”. Günümüzde milyonlarca gezginin ziyaret ettiği bu yapı eşsiz manzarası ile de ünlü.

Yunan Adaları

mikonos

Sakız, Mikanos, Rodos, Kos, Girit, Samos, Girit derken birbirinden farklı onlarca turistik adayı bünyasında barındıran Yunanistan, bu yönü ile yaz turizminin gözde rotalarından birisi. Rengarenk eğlence hayatı, pitoresk kasabaları, beyaz alçak katlı evleri ve Ege’in serin suları ile buluşabileceğiniz enfes plajları ile bilinen bu addaları mutlaka görmeniz gerekmeke.

Plaka

plaka

Atina’nın eski kent bölgesi olarak bilinen Plaka semti, dar sokakları, tarihi evleri ve sabaha kadar süren eğlencelerin yaşanmış olduğu tavernaları ile oldukça popüler. Eğer bu eğlencelerin bir parçası olarak, kentte unutulmaz bir gece geçirmek istiyorsanız Monastraki Meydanı ve Sintagma Meydanı arasında yer alan bu semte mutlaka gitmeniz gerekmekte.

Atina Parthenos Tapınağı

parthenon

Akropolis’in en büyük tapınağı olan Atina Parthenos Tapınağı, M.Ö 480 senesinde Tanrıça Athena adına inşa edildi. Etkileyici mimarisi ve büyüleyici atmosferi ile kentin en fazla ziyaret eedilen yapılarından birisi olan bu tarihi tapınak, Yunan mimarisinin en önemli ve en etkileyici örnekleri arasında bulunduğu kabul ediliyor.

Ayrıca Yunanistan’a gitmişken Selanik’teki Türk Konsolosluğu’nun hemen yanında bulunan Atatürk Evi’de ziyaret edilmeden gelinmemeli.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu