Girişimcilik ve İşletmeİnternet ve WebKişisel FinansSosyal Medya

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtuber Nasıl Olunur?

instagram takipçi hilesi

youtuber olmak psikolojik sorunlara neden olabilir 1536738017

Youtube kanalı ister ünlü olsun ister ünsüz sosyal paylaşımların yapıldığı bir platform olarak oldukça popüler bir platform. Kanal açıp para kazanmak isteyenlerin uğrak yeri olan youtube da birçok kişi gelir elde edebiliyor. Ancak bazı kuralların eksiksiz yapılması gerekiyor. Youtube da başarı sağlayıp para kazanmanızda 2 kurala dikkat etmeniz gerek. İlki kurallar ve mutfak kuralları. Eğer kurallı şekilde yaparsanız bu işin içinde başarılı bir şekilde yer alabilirsiniz.

Youtube’de Hangi İçeriklerle Para Kazanılır?

Youtube’ da özgün bir kişi olmanızda yarar vardır. İnsanlarla samimi ve içten olmanız sizin için avantaj sağlar. Özgün ve kalitesi yüksek içeriklerle kitlenizin karşısına çıkabilirsiniz. Başkalarının derlemelerinden hazırdan uzak durmanız gerekir. Müzik yapacaksanız telif hakkı yönünden sıkıntı yaratacak müziklere pek yönelmemek gerekir. Bu durumda para kazanmanız güçleşmektedir.

İzleyici Kitlesi Oluşturmak

Bu süreç özellikle sabır isteyen bir süreç olduğundan aceleye yer vermeden kendinize program oluşturabilirsiniz. İçeriklerinizi düzenli bir şekilde haftalık oluşturabilirsiniz. Kendinize belirli bir gün seçerek aynı saat ve günde youtube kanalınıza girerek izleyici kitlenizi arttırabilirsiniz. Saatinizi ve gününüzü bilen izleyiciler programınızı merakla bekleyeceklerdir. Ancak mutlaka sözünüzde durun gün ve saatlere uymaya çalışın. Tanınmış biri değilseniz videolarınız’a gelen yorumları okuyup cevaplandırmaya çalışın. Bu sayede sıralamalarda size bir artı değer katacaktır.

ruhi çenet kimdir 777x400

Youtuber Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Ayrıntılar

Youtube’de Kendinize bir logo oluşturun. Profesyonel intronuzu oluşturun. Kanalınızı daha canlı hale getirmek için videolarınızı ekledikçe görselliğini de değiştirmeye çalışın. Videolarınız da doğru etiket kullanımına önem verin. Telif haklarına dikkat edin. Kullanılacak materyallerin görsel ya da ticari açıdan kendi kullanabileceğiniz malzemeler olduğundan emin olmanız yararınıza olur. Youtube kuralının mutfak kısmı youtube ortak olarak para kazanmaktır. İçerikleriniz de yer alan Google reklamlarını alarak para kazanabilirsiniz.

Enes

Youtube İş Ortaklığı

Bunun için 4 aşamada yol almanız gerekir.

  1. Youtube oturumu açın
  2. Yukarıdaki sağ üst kısımdan hesap simgesi içerik stüdyosu yazan kısmı seçin sol taraftaki kanal durum özellikleri seçerek
  3. Para kazanma için önem taşıyan kısım para kazanma etkinleştiri  tıklayın.
  4. Youtube şartlarını yerine getirmek için talimatları takip edin.

Tüm bu detaylar ile sizler de kendi hesaplarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ülkemizde başarılı olmuş youtuberlar vardır. En çok bilinen youtuberlar içinde Enes Batur, Rain Man, Orkun Işıtmak,Ruhi Çenet, Danla Biliç gibi isimler yer alıyor. Sizde bu işten para kazanacağım diyorsanız eğlenceli videolar çekip birçok takipçi edindikten sonra youtuber olabilirsiniz

Selma

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum yazmayı ve araştırmayı seviyorum özellikle sağlık konularını yazmaktan büyük keyif alıyorum zaman zaman farklı konuları da okuyucularımla paylaşacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu