Akıllı Telefonlar ve TabletlerAlışveriş Rehberi

Yenilenmiş Akıllı Telefon Nedir?

instagram takipçi hilesi

Yenilenmiş akıllı telefon, bazı küçük fiziksel hasarlara sahip olabilecek ya da belki de kutusu açılmış eski akıllı telefonlar için daha ucuza satın alabileceğiniz bir seçenektir. Bunları satın alırken, satın alma sayfasında “ikinci el” ya da “yenilenmiş” gibi terimler bulabilirsiniz. Kelimeler birbirinin yerine kullanılabilir. Hatta çoğu zaman aynı anlama da gelebilir.

Tüm bu terimler aslında telefonun asıl sahibi olmadığınızı ve telefonun daha önceki başka birinin de sahip olduğunu gösterir. Sahibi onu mağazaya ya da telefon operatörüne iade etmiş olabilir. Pek çok alıcı telefonu beğenmediği için kutusundan çıkardıktan sonra telefonu iade ettiği için telefon hiç kullanılmamış olabilir.

Yenilenmiş Akıllı Telefon

Diğer durumlarda, telefonda bir miktar üretim hatası olması ve daha sonra düzeltilmesi gibi bir durum olabilir. Daha sonra telefon “yenilenmiş” olarak etiketlenir ve daha düşük bir fiyat etiketi ile tekrar satışa konur.

Üreticinin telefonu orijinal bileşenler ile onardığı, cihazın işleyişini onayladığı ve orijinal ekipman üreticilerinin yaptığı gibi cihazı tamamen sıfır koşullarda yenilediği anlamına gelir. Son dönemde pek çok insan telefonların fiyatları artması yenilenmiş akıllı telefon pazarına yöneldi.

Yenilenmiş Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yenilenmiş ya da üretici tarafından onarılmış bir akıllı telefon satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

1) Garantiyi Kontrol Edin

Yenilenmiş akıllı telefonların çoğu, yanlarında sınırlı bir süre için bir garanti taşır. Garanti, doğrudan üreticiden ya da ürünün satıldığı satıcı platformundan sağlanır. Güvenilir satıcıların çoğu, akıllı telefonun mükemmel çalışır durumda olduğundan emin olmak için birden fazla test ve kontrolden geçirir.

Pek çok üretici, bazı üretim kusurları ya da lojistik sorunları, hasarlı kutular vb. gibi diğer nedenlerle sahibinden iade edildikten sonra akıllı telefonları onararak yeniden satar. Geri gelen telefonu üretici firma kusurlarını giderir ve tekrar satışa sunar.

Birçok bayi bu akıllı telefonları satın alır. Kalite kontrolünü yapar, yeniler ve çevrimiçi ya da mağaza ortamında satışa çıkarır. Üreticiler telefonlarını satıp sınırlı süreli garanti sağladığından, yenilenmiş telefonları satın almanın en iyi yolu budur.

Yenilenmiş Akıllı Telefon

2) Cihazın Belgelerini Okuyun

Pahalı cihazlar satın aldığımızda, benzer şekilde son satın alma işlemini yapmadan önce genellikle tüm ayrıntıları inceleriz. Bu, yenilenmiş akıllı telefon satın alırken de önemlidir. Bu nedenle, belgeleri okumamak, telefonu iade edememeniz ya da cihazı iade ettikten sonra herhangi bir geri ödeme almamanız gibi gizli koşulları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle aldığını yenilenmiş bir telefonun tüm belgelerini inceleniz önemlidir.

Yenilenmiş Akıllı Telefon Satan Siteler

Türkiye’de yenilenmiş akıllı telefonları satın alabileceğini bazı siteler şunlardır;

  • Amazon
  • Hepsiburada
  •  PTT AVM
  • N11
  • Trendyol
  • Turkcell

Yenilenmiş Akıllı Telefon

Yenilenmiş Akıllı Telefon İle İlgili Videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu