İlişki Konuları

Yeni Yılda İlişkinizi Daha Güçlü Kılmanın 6 Yolu

instagram takipçi hilesi

İlişkiler, aşk ve iki insanın birlikte olması serüveni. Genellikle her ilişki harika başlar. Kalbimizi titreten heyecanlar, özveri, fedakarlıklar ve büyük bir aşk. Ancak iki yaşamı birlikte yaşamak genel itibari ile birçok zorluğu da bir araya getirmektedir.

İLİSKİİİİ 9

Bu tarz sarsıntılarda elbette ki sağlam ve güçlü ilişkiler ayakta kalabilmekte. Sizin de umut vadeden ya da iyi giden bir ilişkiniz varsa daha da iyiye gitmesi düşüncesindeyseniz yeni yıl için yapabileceğiniz kimi önerilerimiz var. Aşağıda terapistlerin ilişkileri bir tık ileri götürebilmek adına vermiş olduğu önerileri derledik…

1) Günün Sonunda Birbirinize Kaliteli Zaman Ayırın, Bu Zamanları Geçiştirmeyin

İLİSKİİİİ 3

İki taraf için de zor ve uzun bir gün olabilir fakat günün sonunda 10 dakika da olsa birbirinize kaliteli ve keyifli zaman ayırmanız oldukça önemli. Tüm akşam sinemaya gitmek ya da televizyon izlemek gibi üçüncü şeylere odaklanmanın yerine birbirinizle iletişim kurma çabası içinde olmalısınız. Örneğin günün özetini geçerken giysilerinizi katlamak, yemek hazırlamak yerine hususi olarak karşılıklı sohbet etmeye çalışmalısınız. Bu hal aranızdaki bağı iyice güçlendirerek sağlam bir ilişkinin temellerini atmanızı sağlayacaktır.

2) 3 Ayda Bir “Hayallerini Ve Hedeflerini Gerçekleştirmene Nasıl Yardım Edebilirim?” Toplantısı Yapın

İLİSKİİİİ 4

Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir ilişki için gereken tek şeyn aşk olmadığı aşikar. Birlikte olduğunuz kişiden iyi veya kötü her anı için destek bekliyor, güç vermesini ve yanınızda olmasını istiyorsunuz. Durumun arkında olmasanız da bu durum özgüveninizi artırmakta ve daha güçlü hissetmenizi sağlamaktadır. Bu nedenle ilişkilerde eşlerin birbirlerinin hedeflerini ve hayallerini bilmesi, bu konuda düşüncelerini belirtmeleri ve bu düşleri hayata geçirebilmesi için yardım etmeleri oldukça önemli.

3) İlişkiniz Hakkında Ne Düşündüğünüzü Açıkça Söyleyin, Bazen Olumsuz Düşünceler Dile Getirilince Bir Şeylerin Düzelmesini Sağlar

İLİSKİİİİ 6

Her dakika her an mükemmel olunacak diye bir kaide yok. Elbette ki böyle bir durum söz konusu bile değil. Bu nedenle ilişkide aktif olabilmek oldukça önemli. Mutlu olsanız dahi bunu sık sık dile getirin, ilişkinin gidişatı, güzel şeyler ve sorunlar hakkında konuşmaya çalışın. Olumsuzlukları açıkça ortaya koymak sorun yaratabilir fakat partnerinizin kimi şeylerin farkına varabilmesini de sağlayabilir. Eğer ki bu dönemi sorunsuz atlatabilirsiniz ilişkinizde çok daha fazla sağlam bir şekilde devam edebilirsiniz.

4) Yeni Yılda İlişkiniz İçin Yeni Bir Karar Alın

İLİSKİİİİ 2

İlişki süresince iki taraf da birbirlerini rahatsız edecek ya da kızdırtacak şeyler yapar. Belki sürekli olarak karşı tarafın sözünü kesmek, mesajlara verilen yanıtlar veya bambaşka bir şey.  Her ne olursa olsun iki taraf da yeni yılda karşı taraftan bazı şeyleri değiştirmesini isteyebilir. Veya çift olarak yeni hedefler belirlenerek yeni kararlar alınabilir.

5) İlişkinizi Bir Ödül Olarak Görün, Zorunluluk Olarak Değil

İLİSKİİİİ 8

Birçokları ilişkisini yaşamının önem sıralaması listesinde aşağılara atabileceğini düşünmekte. Nasıl olsa birlikte olduğu kişi ile birbirlerini seviyorlar. Bu en büyük yanlışlardan biri. Birçok kişi yaşamını paylaşabileceği, güvenebileceği ve onu gerçekten seven birisini bulmakta zorlanmaktadır. Siz de buna benzer bir ilişkinin içindeyseniz sevgilinize ne denli değerli olduğunuzu göstermelisiniz.

6) Biraz Bencil Olun

İLİSKİİİİ 7

Evet, biraz tuhaf görülebilir fakat ilişkilerde çiftlerin birbirlerini yeterince düşünmesi kimi sorunlara yol açabilmekte. Ayrıca eşlerin kişisel bakımlarına, hobilerine, kendi çevrelerine zaman ayırabilmeleri de sağlıklı bir ilişki için oldukça önemli. Böylece her iki taraf da mutlu olabilir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu