Gezi RehberiYaşam

Yeni Bir Şehre Taşınmak İçin 7 İpucu

instagram takipçi hilesi

Tek düze bir yaşam. Hiçbir heyecan, hiçbir aktivite yok… Yaşadığınız şehir artık size hiçbir şey katmıyor ve her şey üzerinize geliyorsa ve her şeyden önemlisi bunun farkına vardıysanız o şehirden taşınma düşüncesi aklınızda yer etmeye başlar. Kimi zaman size bir şey katmadığı için değil de sizden birçok şey götürdüğü için bile bu düşünce aklınızda olabilir. Düşündüğünüzde her şey çok kolay ve basit gibi gelebilir fakat düşündüklerinizi pratiğe dökmek yani taşınmayı düşünmeyi taşınma safhasına taşımak oldukça güçtür. Taşınmaya hazır olduğunuza işaret eden bilgileri sizler için sıraladık.

1) Aynı Rutinde İlerleyen Hayatında Sıkışmış Hissediyorsan

tasinma 8

Her gününüz, her haftanız aynı geçiyorsa ve bu düzen artık sizi sıkıyor ve sıkışmışlık hissi yaratıyorsa başka bir şehre yeni bir hayata yol almak faydalı olabilir. Aileni, işini veya arkadaşlarını seviyor olman tekdüze bir hayat yaşamak zorunda olmanı gerektirmez. Her yıl doğum gününde geriye dönüp önceki yıllarına bakıp pişmanlıkların gözlerinin önünden geçerken yeni bir başlangıç senin için kaçınılmaz olacaktır. Ve bunun için de şehir değişikliğine hazır olmalısın.

2) Kendine Meydan Okumak, Sınırlarını Aşmak İstiyorsan

tasinma 4

İnsanın içinde var olan her ne ise ona karşı verdiği savaştan galip gelebilmesi ve tecrübelenebilmesi için yeni bir şehre taşınmak yeni bir şans anlamına gelmektedir. Yaşamdan olduğundan fazla şey öğrenmek de kararlıysan kontrol bölgeni terk etmelisin.

3) Şu An Yaşadığınız Şehirdeki Pahalılık Sizi Yorduysa

tasinma 6

Hali hazırda yaşadığın şehir seni birçok maddi zorluğa itiyorsa ve seni belirli bir sınır içine hapsediyorsa daha uygun bir şehirde yaşama kaldığın yerden başlaman en doğru seçim olacak. Alığın maaştan daha azıyla huzur içinde yaşayacağın bir şehir elbette bulunabilir.

4) Yaşadığınız Yerde Kalmanız İçin Bir Neden Bulamıyorsan

tasinma 5

Yaşadığın şehirde tutunmanı gerektirecek bir neden yoksa orada kalmanın bir anlamı da yoktur. Çevrende seni huzurlu hissettirecek ve mutlu edecek bir şey yoksa bir başka şehire yeni bir heyecana atılmak iyi bir fikir olacak. Yeni şehir, yeni hayat, yeni çevre… Uyum sağlaması güç olsa da yeni edineceğin arkadaşlıklar bu uyum sorununu aşmanda en büyük destekçin olacaktır.

5) Hayat Kaliteni Arttırmak İstiyorsan

tasinma 2

Temiz bir hava solumak, sağlıklı yemekler yiyebilmek, bisikletle işe gideceğin bir cadde ve doğayla iç içe olmak… Tüm bunlar ve daha fazlası… Hepsi hayat kaliteni ve mutluluğunu arttıracak etmenler.  Zaten bunlara sahip olabileceğin bir şehirden taşınmak istemezsin. Trafiğin, gürültünün, çevre kirliliğinin hiç eksik olmadığı bir şehirde yaşıyorsan elbette ki gitmek istemen doğaldır.

6) Daha Önce Başka Hiçbir Şehirde Yaşamadıysan Ve Bu Senin İçin Bir Tutkuysa

tasinma 3

İlk başta ürkütücü gibi gelse de beraberinde birçok güzel günlerin geleceğini bilmek dahi rahatlatır yeni bir şehre taşınmak. Böyle bir şeyi daha önce hiç denemedi ise bu senin için bir tutkuya dönüşebilir.

7) Yeni Ve Heyecan Verici Bir Şeyler Yaşamak İstiyorsan

tasinma 7

Yeni taşındığın bir şehirde yalnızca kendini yeniden bulmanı değil aynı zamanda varlığından haberdar olmadığın şeyleri de bulmanı sağlar. Yaşadığın şehirde hatırlamak istemediğin anıların varsa ve yeni heyecanlara yelken açmak istiyorsan yeni bir şehre gitme vaktin gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu