Otomobil

Yeni Bir Araba Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

instagram takipçi hilesi

Yeni bir yıl her zaman araba üreticilerinin yeni modellerinin lansmanlarına denk gelir ve bu da düşündüğünüz o yeni araba veya bisikleti satın almak için ideal bir zamandır. Ancak satın alma işleminden önce, aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları vardır;

araba satın alma 1

1. Ortalama Kullanımınızı Göz Önünde Bulundurun

Hepimiz, off-roadı kolaylaştıran kaslı SUV’a sahip olmak isteriz. Sonuçta, kimse yolcu koltuğunda özel birisiyle zorlu arazilerde gün batımına izlemeye gitmeyi hayal etmedi mi?

Bu hayaller ne kadar harika olsa da, bir satın alma kararı verirken daha pratik olmak iyidir. Kendinize basit bir soru sormalısınız. Arabanızı en çok nerede süreceksiniz? Şehirde mi yoksa toprak arazide mi? Eğer sadece işe gidip gelecekseniz bir SUV almanız mantıksızdır.

Tabii ki, çoğu insan için bir araba sadece faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda kendini ifade etmekten ibarettir, kimliğinizi sergilemenin bir yoludur. Bu tamamen doğal ve bunun için biraz daha fazla harcamak istiyorsanız, sorun değil. Ancak, nihai kararı almadan önce mülkiyet maliyeti, işletme maliyeti ve otopark sorunları gibi zorlukları düşünmelisiniz.

2. Otomatik veya Manuel Araba

Otomatik şanzımanlı otomobiller her ülkede giderek daha popüler hale geliyor. Otomatik şanzımanlı arabalar, kendinizi sürdüğünüzde, uzun bir yolculuk yaptığınız ve sık sık trafik sıkışıklığına maruz kaldığınız takdirde harikadır. Bununla birlikte, otomatik şanzıman varyantları daha maliyetlidir ve daha az kilometre verir. Bir seçim yapmadan önce tüm bu faktörleri göz önünde bulundurun.

araba satın alma 2

3. Benzin, Dizel veya Gaz

Genel olarak konuşursak, otomobillerin benzinli versiyonları daha ucuz ve daha elverişli olsa da, benzinin dizelden daha pahalı olduğunu söylemeye bile gerek yok. Bu maliyet farkının bir sonucu olarak, bir dizel otomobilin işletme maliyeti daha düşük olabilir. Bununla birlikte, dizel değişkenlerinin daha pahalı olduğunu ve ayrıca genel olarak konuşursak daha yüksek bir bakım gerektirdiğini unutmayın.

Gaz, benzin veya dizelden çevre dostu. Ancak şehrinizde yeterli gaz satan bir petrol istasyonu olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Aksi halde yakıt doldurmak güçlük olabilir.

4. Satmak veya Takas Etmek

Otomobil satıcıları, yeni bir araç alırken genellikle eski aracınızı değiştirmeyi teklif eder. Kullanılmış otomobiliniz için bir alıcı bulma zorunluluğunu kurtarırken, bu mali açıdan iyi bir fikir olmayabilir. Genellikle bu tür borsalarda sunulan fiyat, aracınızı bağımsız olarak satarsanız alacağınız fiyattan düşüktür.

araba satın alma 3

5. Bütçe ve Finansman

Daha büyük ve daha iyi otomobiller için istekli olmak doğru olsa da, ilk önce kredi uygunluğunuzu kontrol etmek her zaman daha iyidir. Her banka ne kadar çeşitli olursa olsun, çeşitli ihtiyaçlara uygun Araç Kredisi sunar. Kredi alabilmek için bir takım koşulları yerine getirmek zorundasınız. Bu koşulların en başında kredi notu gelir. Kredi notunuz ne kadar yüksek ise kredi alma şansınız o kadar artar.

Yeni Bir Araba Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=mGoIRNU3na8

Kaynak
Sigortam.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu