Film & Dizi Önerisi

Yedinci Hayat Filmini İzlemeniz İçin Nedenler

instagram takipçi hilesi

Son yıllarda üzerinde daha da çok durulmaya başlanan felaket senaryolu filmlerin konuları farklı olsa da birçoğu genellikle aynı çizgide ilerliyor. Gelecekte geçen, orjinal senaryosu ve başarılı oyunculuklarıyla izleyicisini sürüklemeyi başaran Yedinci Hayat ise birçok açıdan bu tür arasında öne çıkmayı başaran filmler arasında yer alıyor.

yedinci hayat filmi izleyin

Filmdeki olaylar, Kıtlık zamanları sonrasında yeni kuralların hakim olduğu acımasız bir dünyada geçiyor. insanoğlunun tüketim açlığı, doğaya verilen zararlar ve savaşların sebep olduğu kaynak yetersizliği sonrasında gerçekleşen sefalet ve ölüm, insanların yeni ve acımasız yöntemler seçmesine sebep oluyor. Her ailenin yalnızca bir çocuk sahibi olmasına izin veren ve kardeşleri dondurucu cihaza göndererek sonsuza dek ailesinden ayıran bu rejimde 7 kız kardeşin hayatta kalma mücadelesine tanık oluyoruz.

yedinci hayat film izle onerisi

Filmin Konusu ve Oyuncuları:

yedinci hayat film incelemesi

Başrollerini Noomi Rapace, Willem Dafoe ve Glenn Close gibi başarılı oyuncuların paylaştığı yapımda, Ejderha Dövmeli Kız filminden de tanıdığımız Noomi Rapace aynı görünüşe sahip 7 farklı karakteri canlandırıyor. Büyük babalarının doğdukları andan itibaren bir evin içerisinde sakladığı ve sayılarından dolayı haftanın günlerinden isim alan kızlar yıllarca hayatta kalma mücadelesi veriyor. Arada bir verilen flashback sahneleri ile kızların çocukluk dönemleri hakkında seyircinin fikir sahibi olması sağlanıyor. Bu sahnelerde, her biri farklı bir karaktere sahip olan kızların hayatta kalabilmek için büyük babalarının disiplini sayesinde nasıl çaba gösterdiklerine şahit oluyoruz.

yedinci hayat filmi

 

Yetişkinlik dönemlerine kadar sorunsuzca yaşayan ve yalnızca kendi adları olan günde dışarı çıkma izni olan kızlar, aynı hayatı yaşamak ve hep aynı kişi gibi görünmek zorunda kalıyor. Bu da zaman içerisinde kardeşler arasında büyük gerilimlere sebep olabiliyor. Yine de hayatta kalmak ve hükümet ajanlarına yakalanmamak için hiçbir zaman kurallarını bozmuyorlar. Bu durum ise, Pazartesi’nin bir gün eve dönmemesiyle tamamen bozuluyor.

Başarılı bir kurguya ve kendi türündeki diğer filmlere kıyasla orjinal bir senaryoya sahip olan Yedinci Hayat, aksiyonlu sahneleriyle de seyircisini her dakika diken üstünde tutmayı başarıyor.

yedinci hayat afis

Filmin Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=_niW5iCmj0s

Kaynak
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu