Yerli Erkek Ünlüler

Yavuz Dizdar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yavuz dizdar 1
Tam adı: Yavuz Dizdar
Doğum tarihi: ??. ??. 1964
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.75 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Doktor
Aktif Yılları: 1988 senesinden bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Yavuz Dizdar Kimdir? Yavuz Dizdar, 1964 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini 1982 senesinde İstanbul Erkek Lisesi‘nde tamamlamış ve mezun olmuştur. Üniversite eğitimini 1988 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini bitirdikten sonra ilk zorunlu görevini Batman‘da 1 sene boyunca yapmıştır.

1989 ve 1992 seneleri arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı‘nda ilaçlar üzerine, 1992 ve 1996 seneleri arasında ise Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı bünyesinde kanser hastalıkları üzerine uzmanlık eğitimi almış ve tamamlamıştır.

Yavuz Dizdar, aldığı tüm bu eğitimlerin aksine İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Kanser Hastalıkları Biyolojisi ve İmmünolojisi‘nde eğitim almış ve doktora ünvanını almıştır. Şu anda da halen İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Kanser Hastalıkları Biyolojisi ve İmmünolojisi‘nde uzman olarak görev almaktadır.

İlginizi çekebilir: Hatice Aslan Kimdir?

Yaptığı tıbbi çalışma ve araştırmalarında ek olarak 1994 senesinden bu zamana kadar Dünya Gazetesi‘nde sağlık politikası ve ekonomisi konularında yazılar kaleme almaktadır. İstanbul Üniversitesi ve diğer üniversiteleri eğitimlerine yönelik kaleme aldığı yazılarının yer aldığı Fakülte adlı dergi 2008 senesinden bu yana okurlar ile buluşmaya devam etmektedir. Derginin bu güne kadar yayınlanan bütün sayılarına derginin resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, bireysel olarak yürüttüğü araştırma ve çalışmalarının temel amacı sağlık bilimine eklenen yeni düşüncelerin destek bulmasıdır. Yapmış olduğu tüm faaliyetler sürdürülebilir bir yaşam adı altında toplanabilir. Dizdar, kanser hastalıklarının hücre ya da DNA ile ilgili olmadığını aksine bağ dokuları ile ilgili olduğunu iddaa etmektedir. Kanser hastalarının tedavisinde sıkça uygulanan kemoterapi uygulamasına da karşı çıkmaktadır. Bu tarz kanser hastalıklarına yakalanan kişilerin ev yapımı yoğurt ve paça çorbası içmelerini önermektedir.

Dizdar, insanları bilinçlendirmek ve kafalarında yer alan soru işaretlerini gidermek için televizyon programlarına da katılmaktadır. 2014 senesinde çıkardığı  “Yemezler: Bilimsel Veriler İle Gıda ve Hastalık İlişkisi ” ve 2018 senesinde çıkardığı “Vicdan Hayat Kurtarır: Gençler İçin Yaşam Kılavuzu” isimli kitapları ile de insanların akıllarındaki soru işaretlerini gidermeye çalışmıştır.  Bazen savunduğu ve anlattığı tezler ise meslektaşları tarafından eleştirilmektedir.

Yavuz Dizdar Kitapları

  1. 2019 – Julia İle Akşam Yemeği
  2. 2018 – Vicdan Hayat Kurtarır: Gençler İçin Yaşam Kılavuzu
  3. 2014 – Yemezler: Bilimsel Veriler İle Gıda ve Hastalık İlişkisi

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu