Yerli Kadın Ünlüler

Yaren Çakar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Yaren Çakar kimdir
Tam adı
: Yaren Çakar
Doğum tarihi: 16 Mayıs 2002
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Burcu: Boğa
Boyu: 1,6 m
Mesleği: Twitch yayıncısı
Aktif Yılları: 2020’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Yaren Çakar Kimdir? Yaren Çakar, Twitch platformunda yayın yapan binlerce kişiden yalnızca bir tanesidir.

Yaren Çakar Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Yaren Çakar, 16 Mayıs 2022 günü İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Balık burcu olan Çakar yaklaşık olarak 1,6 m boyunda. Aslen Fenerbahçelidir.

Yaren Çakar Eğitimi

Aslen Malatyalı olan Yaren Çakar, lise eğitimini Karşıyaka’da yer alan Gazi Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Üniversite eğitimine ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam etmektedir.

Yaren Çakar Kariyeri

Çakar, bir süredir twitch üzerinden yayın açıyordu. Yayınlarında özellikle güncel konular ve futbol üzerine yaptığı yayınlarla adını duyurmuş bir kişidir. Son günlerde adı başarıları ile değil de yaptığı saygısız ve seviyesiz yorumlar ile anılıyor.

Bir yayınında Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un oğlu olan Ali Yiğit Buruk’a ağır hakaretler etti. Bu yayını izleyen binlerce Galatasaray taraftarı Çakar’a tepki gösterdi. Yaren Çakar, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı.

“Okan Buruk’un oğlu ile ilgili neden böyle bir şey söylediğimi bilmiyorum. Mental olarak benim için kötü bir gündü ve ne söylediğimin farkına varamadım. Tamamen saçmalamışım ne benim ne bir başkasının bir çocuk veya bir insan üzerinde bu kadar kırıcı bir yorum yapmaya hakkı yok. Herkesten ve özellikle ilgili kişilerden özür dilerim. Mentalitemin iyi olmadığı bir yayında yanlış bir şey dedim özür dilerim tekrardan. Hastalığından vs haberim kesinlikle yoktu. Olsa da dememem lazımdı.”

Bu paylaşımı yaptıktan sonra @yyarencakar kullanıcı isimli İnstagram hesabını kapattı.

Tepkiler Sponsorlukları İptal Ettirdi

Sosyal medya mecraları üzerinden yapılan paylaşımlarla, özellikle Galatasaray taraftarları ve diğer kullanıcılar, Yaren Çakar’ın hakaretlerine karşı büyük bir tepki ortaya koydu. Çakar’a karşı duyulan bu tepki, yayıncıya sponsorluk sağlayan markaların da tepkinin bir parçası haline gelerek sponsorluk ilişkilerini gözden geçirmelerine neden oldu.

Yemeksepeti ise Yaren Çakar ile olan sponsorluk anlaşmalarını sonlandırdıklarını belirterek Galatasaray taraftarlarından gelen bir hesaba verdiği cevapla şu açıklamayı yaptı: “İlgili kişi ile iş birliğimizi an itibarıyla bitirmiş bulunmaktayız. Dikkatinize sunarız.”

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu