Film & Dizi Önerisi

Wonder Woman Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Wonder Woman, DC Comics karakteri olan 2017 yapımlı bir süper kahraman filmidir. Amerikan yapımı film, aksiyon ve bilim kurgu türündedir. Amazon Prensesi olan Diana, savaşçı olarak eğitilmiştir. Yetiştiği cennet adaya bir Amerikan uçağının düşmesiyle tanıştığı pilottan dünyada büyüyen savaş tehdidini öğrenir ve bunu önlemeye çalışır. İnsanlığı kurtarabilmek ve dünyadaki savaşı durdurabilmek için Wonder Woman olarak asıl güçlerini öğrenecek ve henüz bilmediği kaderini keşfedecektir.

7 685x456

Filmin yönetmenliğini Patty Jenkins yapmıştır. Senaryosunu ise Jason Fuchs yazmıştır. 2015 yılında çekimlerine başlanan Birleşik Krallık, Fransa ve İtalya’da çekilen film, 2016 yılında tamamlanmıştır. 2 Haziran 2017 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin devamının olmayacağı yapımcısı tarafından duyurulmuştur. 2016 yılında vizyona giren Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi çekilmeden Wonder Woman’ı canlandıracak kişinin Gal Gadot olduğu kesinleşmişti. O filmde de çok fazla izlediğimiz Gal Gadot DC’nin asıl Wonder Woman filmine yaptığı bir nevi hazırlık ve zemin olmuştur.

Oyuncuları

Wonder Woman/Prenses Diana karakterini canlandıran oyuncu Gal Gadot’tur. 2013 yılında film için anlaşılan Gadot, başrol için ilk teklif giden isim değildi fakat nihai karar İsrailli oyuncu olmuştur.

6 685x456

Steve Trevor rolünü ise Chris Pine canlandırmaktadır. Diana’nın annesini ve Amazon’un Kraliçesi rolünü ise Connie Nielsen oynamaktadır. Filmin kötü karakterleri olan savaş tanrısı Ares’i ise David Thewlis oynamaktadır.

Aynı zamanda filmde Diana’nın teyzesi ve General Antiope karakteriyle Robin Wright’ta yer almaktadır.

Wonder Woman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1- Dünyaya mitolojik Yunan Tanrıları tarafından getirilmiştir. Yani babası yoktur. Zeus’un kızı olarak bilinir.

wonder wmn 2 685x1026

2- Mitolojik Tanrılar tarafından kutsandığı için ekstra güçlü ve süper hıza sahiptir. Hatta sahip olduğu güçlerden dolayı Superman ile eşdeğer görülür. Dc Evrenine göre Superman’den sonra gelen en güçlü kahramandır. Sahip olduğu bilezikleri Zeus’un zırhından yapılmıştır ve süper güçlerine güç katmaktadır. Aynı zamanda o güçleri kontrol altında tutma görevi görür.

3- Süper Kahraman dünyasında erkek egemenliğinin fazla oluşundan dolayı özgür ve güçlü kadınların temsili idolü olarak görülmektedir. Film ve karakter feminizm ideolojisiyle yaratılmıştır.

4- Wonder Woman için ilk düşünülen isim Suprema veya The Wonder Woman’dı. Sonradan yaratıcısı William Moulton Marston tarafından kısaltma amacıyla sadece Wonder Woman olarak değiştirilmiştir.

4 685x685

5- Küçüklüğünden itibaren Amazon Savaşçısı olarak yetiştirildiğinden her türlü kılıç, kalkan, ok – yay kullanımında ustadır.

6- Dc Evreninde filmde de gördüğümüz kendi adasında tanıştığı Steve Trevor karakteriyle ilişki yaşamıştır. Ancak dünyaya döndükten sonra DC’ye göre önce Superman, daha sonrada Batman ile aşk yaşadığı bilinmektedir.

Film Fragmanı

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu