Film & Dizi Önerisi

Warrior Nun Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanan Warrior Nun, Netflix’in ABD yapımı yeni orijinal dizisidir. Doğaüstü, fantastik dram türündeki bu dizi bir çizgi roman uyarlamasıdır. 1994 yılında Antarctic Press tarafından Warrior Nun Areala ismiyle yayınlanan çizgi roman serisideki hikayenin yaratıcısı Ben Dunn’dır.  Warrior Nun’un yapımcı kadrosunda Simon Barry, Terri Hughes Burton, Amy Berg ve Stephen Hegyes yer almaktadır. Van Helsing ve Continuum dizilerinin tanınan Simon Barry’nin bu dizisi yılın en merak edilenleri arasındaydı. İşte merak edilen dizinin detayları…

warrior nun

Warrior Nun Dizi Konusu

Dizi, morgda uyanan ve bazı güçleri olduğunun farkına varan bir kızın şeytanlarla mücadele edeceği maceraya adım atmasıyla başlamaktadır. Tam olarak iyi ve kötü, cennet ve cehennemin savaşını anlatan aksiyon dolu iddialı bir konuya sahiptir. Aynı zamanda Hale Taşıyıcısı olan bu kızın adı Ava’dır.

Nesnelerin içerisinden geçmek, duvarların arasından ilerleyebilmek gibi artık birçok güce sahip olan Ava, öldükten sonra yeniden diriltilerek, dünyayı şeytanlardan korumaya çalışan kadim rahipler ve rahibelerden oluşan topluluk tarafından eğitilmek üzere işe alınmıştır. Hem cennette bulunan hem de cehennemde yer alan bazı güçler tarafından kontrol edilmeye çalışan Ava diğer savaşçıları, bir yandan da yeryüzünü iblislerden korumak zorundadır.

warrior

Yaklaşık iki yıl önce dizinin duyurulmasının ardından özellikle çizgi severler tarafından merakla beklenen Warrior Nun’ın fragmanının yayınlamasıyla dikkatleri çekmişti. Netflix platformunun bugüne kadar en çok sevdiği türlerden biri olan fantastik yapımlardaki başarısına birçok dizi örnek gösterilebilmektedir. Dizi aynı zamanda genç ve başarılı kadrosuyla da çok konuşulmuş ve sevilmiştir.

warrior nun

Warrior Nun Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunda daha önceden birçok Netflix yapımı diziden aşina olunan isimler yer almaktadır. Dizinin başrolünde Warrior Ava’yı canlandıran isim Portekizli oyuncu Alba Baptista’dır. Netflix’in Easy dizisinden bilinen Toya Turner ise Mary isimli karakteri canlandırırken, Vis a Vis dizisinden Olivia Delcan, Camila’yı oynamaktadır.

warrior nun

Dizinin tam kadrosu şu şekildedir:

 • Alba Baptista
 • Toya Turner
 • Thekla Reuten
 • Olivia Delcan
 • Lorena Andrea
 • Kristina Tanteri-Young
 • Tristán Ulloa
 • Sylvia De Fanti
 • Joaquim De Almeida
 • May Simón Lifschitz
 • Dimitri Abold
 • Charlotte Vega

17 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan fragmanıyla konuşulmaya başlayan dizi oldukça sürükleyici ve iddialı bir yapım olduğunu göstermektedir. 2 Temmuz 2020’de yayınlanmasının ardından Netflix’in en çok izlenen yapımları arasında Top 10 listesinde de hızla yerini almıştır. Dizinin Imdb puanı 6.7’dir. 1 sezon 10 bölümden oluşan dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı henüz bilinmemektedir.

Dizinin Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=An0bZpuhiBE&t=1s

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu