Film & Dizi Önerisi

Vivarium Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Vivarium konusu ve oyuncuları ilk sahnesinden son ana kadar gerilim dolu anlar yaşamanızı sağlıyor. Film, gerilim konulu yapımlardan hoşlanan kişilere hitap ediyor. Eşsiz konuya sahip olan film, her sahnede daha fazla içine çekiyor.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

vivarium konusu ve oyuncuları
Türkçe İsmi: Vivarium
IMDb Puanı: 5.8
Yapım yılı: 2019
İlk vizyon tarihi: 18 Mayıs 2019
Yaş Sınırı: 18+
Yönetmeni: Lorcan Finnegan
Senarist: Garret Shanley, Lorcan Finnegan
Yapımcı: Brendan McCarthy, Todd Brown, John McDonnell
Yapım Şirketi: VOO, PingPongFilm, Fantastic Films, XYZ Films, Frakas Productions, BeTV
Başrol Oyuncuları: Jesse Eisenberg, Imogen Poots, Senan Jennings, Eanna Hardwicke
Türü: Gizem / Gerilim
Yapım Ülkesi: İrlanda, Danimarka ve Belçika 

Vivarium Konusu

vivarium konusu ve oyuncuları

Vivarium filminde evli bir çift vardır. Bu çift, bir ev tutmak ister. Bu amaçla gizemli bir emlakçıyla tanışırlar. Emlakçı tarafından kendilerine ev verileceğine inanırlar. Fakat olaylar oldukça farklı bir şekilde ilerler.

Bu çift, hangi eve bakarlarsa baksınlar aynı görünümle karşı karşıya kalırlar. Baktıkları tüm evler birbirlerinin aynısıdır. Kendilerini bir labirentin içinde bulurlar. Bu labirentten kurtulmaya çalışırlar.

Filmin işleyişi ilk etapta size biraz ağır gelebilir. Özellikle psikoloji filmlerinden hoşlanmıyorsanız zaman zaman sıkıcı olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında filmi anlamak için dikkatle izlemeniz ve her sahneyi içinize sindirmeniz gerekir.

Filmin anlattığı konu kadar verdiği alt mesajlar da ilgi çekicidir. Filme ismini veren “Vivarium” bir nevi bilimsel bir deneydir. Bilimsel amaçlar için hayvanları doğal yaşamına bırakmak ve onların neler yaptığını gözlemlemek davranışını ifade eder.

Bu yönüyle filmde eve düşen çiftin de bir nevi bilimsel bir deneye kurban gittiğini söyleyebiliriz. Aslında filmin ilk sahnesinde bu mesaj verilir. Film yumurtadan yeni çıkan kuşlarla başlar. Aslında filmin verdiği ilk mesaj da burada göze çarpar.

vivarium konusu ve oyuncuları

Ancak filmin verdiği mesajlar bunlarla sınırlı değildir. Film orta sınıf ailelere de eleştirel bir bakış açısı ortaya koyar. Yönetmen, aslında insan hayatının ne kadar sıradan olduğunu tek amacın bir yuva kurmak olduğunu da anlatır. Gerçekten de insan hayatının en büyük hedefleri arasında ev almak vardır. Bu hedef emlakçının tutumu doğrultusunda anlatılır.

Bakılan tüm evler aynısıdır. Sadece yapılar değil, aynı zamanda evlerin içindeki yiyecekler bile aynıdır. Film, daha önce izlediğiniz hiçbir konuya benzemiyor. eğlenceli gibi anlatılan konu bir süre sonra oldukça korkunç hale geliyor.

Eğer anlatılanlardan çok daha fazlasını yorumlayabileceğiniz filmlerden hoşlanıyorsanız Vivarium tam da size göre. Filmin IMDB bilgilerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Vivarium Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu