Film & Dizi Önerisi

Vis a Vis Dizi Nedir?

instagram takipçi hilesi

İzleyecek dizi bulamayanlar buraya! Netflix, her geçen gün dizileriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Neredeyse her dizi ve belgeseli çok tutan platform, “Vis a Vis” dizisiyle de beğeniyle karşılanıyor. Vis a Vis dizisi nedir? Dizinin Türkçesini tam olarak çözemedik. “Karşı karşıya” ya da “göz göze” gibi anlamlara geldiği düşünülüyor.

Vis a Vis Dizisi Konusu Nedir?

Vis a vis dizisi nedir?

İlk bölümünü 2015 yılında yayınlayan dizi, 4 sezondan oluşuyor. 5. sezonun ise yolda olduğu düşünülüyor. Dizinin ana karakteri “Macarena Ferreiro” isminde bir kadın. Güzelliği, kariyeri ve saflığı ile beğenilen karakter, eski sevgilisi tarafından aldatılır ve tuzağa düşürülür. Eski sevgilisi Macarena’nın para çalmasını ister. Ancak, Macarena kısa sürede yakalanır. Eski sevgilisi ise suçu tamamen onun üzerine atarak, kenara çekilir. Ve Macarena hapse düşer.

Ancak hapishane hayatı dizinin en ilgi çekici kısmıdır. Hapiste uyuşturucu, fuhuş, cinayet başta olmak üzere her türlü pis iş döner. Hapishane çalışanları da güvenilir insanlar değildir. Tüm bunların arasında kalan Macarena için hayat cehenneme dönüşür.

Vis a vis dizisi nedir?

Hapishaneye geldiğinde kendisine “Sarışın” ya da “Sarı” gibi lakaplar takılan Macarena, hapis hayatına suçsuz olduğunu düşünerek alışmak istemez. Ancak hiçbir şey hayallerindeki kadar kolay olmamıştır. Her geçen gün yepyeni bir zorluk kendisini beklemektedir. Kendisine verilen hapis cezası 7 senedir.

Eğer hapishane dizilerinden hoşlanıyorsanız Vis a Vis’i de seveceğinize eminiz. Sadece ilk bölümü izlediğinizde bile bir an önce bitirmek için can atacağınızı garanti edebiliriz.

Dizide La Casa De Papel dizisinden tanıdığımız bir karakter de var. La Casa De Papel’in “Nairobi” karakteri de “Saray” rolünde Vis a Vis dizisinde yer alıyor. Burada kendisine “Çingene” de deniyor.

Vis a vis İMDB puanı ise 8,3.

Vis a Vis Oyuncuları ve Ödülleri Nedir?

Vis a vis dizisi nedir?

 • Macarena Ferrira – Maggie Civantos (Sarışın)
 • Zulema Zahir – Najwa Nimri
 • Saray Vargas de Jesus – Alba Flores (Çingene)
 • Leopoldo Ferreiro Lobo – Carlos Hipólito
 • Fabio Martínez León – Roberto Enríquez
 • Miranda Aguirre Senén – Cristina Plazas
 • Estefanía Kabila Silva “Rizos” – Berta Vázquez (Kıvırcık)
 • Teresa González – Marta Aledo

Konusu dram olan Vis a Vis dizisi bu güne kadar 3 alanda ödül almaya layık görülmüştür. Bu ödüller:

 • TV’deki en iyi kadın oyuncu
 • En iyi İspanyol dizisi
 • Kurgudaki en iyi kadın oyuncu.

Son bölümü 4 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan Vis a Vis dizisi yeni sezonun hazırlıkları da başlamış durumda. Netflix tam tarih vermese de tüm gözlerin üzerinde olduğu söylenebilir.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu