Yerli Erkek Ünlüler

Vefa Küçük Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Vefa Küçük
Tam adı
: Ahmet Vefa Küçük
Doğum tarihi: 13 Mart 1943
Doğum yeri: Nevşehir, Türkiye
Burcu: Balık
Boyu: 1,6 m
Ailesi: –
Eşi: Semra Küçük
Çocukları: Cenk Küçük, Ayşegül Küçük Okkey
Mesleği: Avukat, İş İnsanı
Aktif Yılları: 1960’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

Vefa Küçük, iş insanı ve avukattır

Vefa Küçük Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Vefa Küçük, 13 Mart 1943 günü Nevşehir’de dünyaya gözlerini açtı. Tam adıyla Ahmet Vefa Küçük olarak bilinmektedir. Balık burcu olan Küçük, yaklaşık olarak 1,6 m boyunda

Vefa Küçük Eğitimi

İlkokul çağlarında, henüz 9 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Eğitim hayatına devam ederken, Vefa Lisesi’nde eğitim almış ve bu okuldan 1961 yılında mezun olmuştur. Ardından, hukuk alanında eğitimine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde devam etmiş ve 1965 yılında avukat unvanını kazanarak mezun olmuştur.

Vefa Küçük Kariyeri

Ahmet Vefa Küçük, avukatlık kariyerine başladıktan yedi yıl sonra, 1988 yılında Ay Metal Pazarlama ve Yatırım A.Ş adlı şirketle demir çelik sektörüne adım attı. 2007 yılında, unvanını Dinamik Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak değiştirdiği şirketiyle inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Ayrıca, aynı yıl içinde gayrimenkul, turizm ve inşaat sektörlerinde hizmet veren Cenk Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş şirketini de Dinamik Yapı grubu bünyesine dahil etti.

Vefa Küçük, 1998 yılında kurduğu Dinamik Yapı şirketi aracılığıyla İzmit’te konut projeleri, Polonya, Kuveyt ve Romanya gibi ülkelerde alışveriş merkezi projelerini hayata geçirdi. Ayrıca Küçük, Metro Grubu için anahtar teslim hipermarketler inşa etme konusunda da başarılı bir iş geçmişine sahiptir.

Küçük, dört yıl boyunca Vefa Vakfı’nın başkanlığını üstlenmiştir. Aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü’nde, 1994-1998 yılları arasında başkan vekili olarak görev yapmıştır. 1998 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına aday olmuş ancak seçimi Aziz Yıldırım’a karşı 1 oy farkla kaybetmiştir. 2015 Nisan ayında kulübün Yüksek Divan Kurulu başkanı olarak seçilmiş ve üç yıl boyunca başkanlık görevini üstlenmiştir. 2018 yılında ise tekrar üç yıllığına başkanlığa seçilmiştir.

Vefa Küçük, Dinamik Yapı şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Şirketin yönetiminde kızı Ayşegül Küçük Okkey başkan vekili olarak görev yapmaktadır ve oğlu Cenk Küçük de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Dinamik Yapı, 2010 yılında Uşak’ta bulunan doğalgaz çevrim santralini satın alarak enerji sektörüne de adım atmıştır. Bu stratejik hamle, şirketin genişlemesine katkı sağlamıştır.

Küçük, Semra Küçük ile hayatını birleştirmiş ve Cenk Küçük ile Ayşegül Küçük Okkey adlarında iki değerli çocuğa sahip bir aile babasıdır.

Vefa Küçük, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak 19 Temmuz 2014 tarihinden 9 Nisan 2022 tarihine kadar önemli bir görev üstlenmiştir. Ancak, 9 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu başkanlığı seçiminde, 824 oy alan Uğur Dündar seçimi kazanmıştır. 799 oy alan Vefa Küçük ise Divan Kurulu başkanlığını yeni başkana devretmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu