Cinsel Sağlık

Vajina Estetiği Nedir? Kimlere Vajina Estetiği Uygulanır?

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Bayanların doğuştan ya da zamanla deforme olan genital bölgelerinin düzeltilmesinde yapılan estetik ile görünüm ve daralma sağlanabilir. Vajina estetiği fonksiyonel bozukluk şikâyeti olan ve görünümde sorun yaşayan kişiler için uygun bir estetik operasyon işlemidir. Cinsel hayatına önem verenlerin genelde başvurduğu vajina estetiği vajinanın yapısının bozukluğu ve işlevselliğini daha iyi hale getirir. Kendine özgüven kazandıran operasyon cinsel açıdan kadınların kendine güvenini yerine getirmektedir. Operasyon 18 yaşını doldurmuş bayanlarda uygulanabilir.

vajina estetiği e1568644195455

Vajina estetiğinin Uygulanma Nedenleri Nedir?

Genelde kadınların vajinalarının görünüşünden rahatsızlık duyması ile başvurduğu genital estetik cinsel ilişkiden yeterli zevk alınmaması durumunda da yapılmaktadır. Kendini daha yetersiz hisseden kadın için psikolojik bir baskı niteliğinde olan bu durum ilişkilerinde bozulmasında rol oynar. Çiftler arasında yetersiz iletişim ve cinsel soğukluk nedeni ile sık sık sorunlar yaşanabilir.

Cinsel hayatta daha mutsuz ve tatminsiz bir ilişkiye neden olan durum estetik operasyonlara başvurma sebebi olarak görülmektedir. Genital estetik operasyonu sayesinde cinsel hayatınız ve ilişkilerinizde sorunsuz beraberlikler yaşamanız mümkündür.

 • Vajina estetiği Nasıl ve hangi durumlarda yapılır?
 • Şekli bozuk olan genital organlarda
 • Fazla doğum nedeni ile vajinanın deforme bozuklukları ve esnemesi sorunlarında
 • Doğuştan genital bozukluk
 • Kızlık zarı operasyonu zarın kalın olması nedeni ile
 • Vajina daraltma ameliyatlarında
 • Klitorist küçültme operasyonu (kliteroplasti) ve doku fazlalığının alınması için genital estetik operasyonu yapılabilir.
 • İç dudak operasyonu( labioplasti )
 • Vajina genişletme
 • İç dudak yapısından kaynaklanan durumlarda sarkma sorunlarında vajina estetiğine başvurulabilir.
 • G noktasının büyütülmesi ve isteksizliğin giderilmesinde
 • Deformasyonların düzeltilmesi ve daha mutlu bir cinsel yaşam için genital estetik yapılabilir.

vajina estetiği kimlere uygulanır e1568644253797

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital ameliyat vajina kanallarının daraltılması ile mukoza dokusundan belli miktar çıkarılarak gevşemiş kasların dikilmesi sonucunda gerginleştirilmektedir. Operasyon lokal anestezi altın da genel anestezi şeklinde yapılmaktadır. Ameliyat sırasında herhangi bir ağrı sızı hissedilmemektedir. Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikiş kullanıldığı için sonrasında dikişleri aldırma gibi bir durum söz konusu değildir. Cinsel birliktelik ameliyat sonrası 4 ila 6 hafta sonrası olmaktadır.

Genital estetik uzmanı, vulva bölgesine hacim kazandırma için: Vulva bölgesinin inceliğinden ve düzlüğünden şikâyet eden kadınlara, bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılarak yardımcı olunmaktadır. Vücutta uygun olan kalça, vajinal estetik ameliyatı karın gibi bölgelerden alınan yağlar, vulva bölgesine enjekte edilmektedir.

Bir saat kadar süren uygulama sonrasında hızlı bir iyileşme gözlenir. Vajinal Estetik ameliyatları, Ertesi gün normal yaşama dönüş yapılabilir. Her türlü aktiviteyi yapabilecek konuma gelebilirsiniz.

vajina estetiği kimler e1568644328321

Genital estetik ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Genital estetik ameliyat sonrasında mutlaka doktor kontrollerine gitmek gerekir. Bölgeyi sıcak sudan korumanız önemlidir. Ameliyattan 4 ila 5 gün sonra normal banyonuzu yapabilirsiniz. İlişki için en az 1 ay beklenilmesi tavsiye edilir.

Vajina Estetiği Nedir? Kimlere Vajina Estetiği Uygulanır? ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=HGfDD64R6P8

Kaynak
Kaynak

Selma

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum yazmayı ve araştırmayı seviyorum özellikle sağlık konularını yazmaktan büyük keyif alıyorum zaman zaman farklı konuları da okuyucularımla paylaşacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu