Yerli Erkek Ünlüler

Vahe Kılıçarslan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Vahe Kılıçarslan
Tam adı: Vahe Kılıçarslan
Doğum tarihi: ??.Ekim.1966
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.80 m
Ailesi: Jale Kılıçarslan (Anne), Vahan Kılıçarslan (Baba)
Eşi: Mannik Klıçarslan
Çocuk (ları): Audrin Marta Melisa Kılıçarslan, Talya Kılıçarslan, Ceren Kılıçarslan (Kızları)
Mesleği: Manken, Sunucu, Oyuncu
Aktif Yılları: 1989 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi</a

Hakkında

Vahe Kılıçarslan Kimdir? Vahe Kılıçarslan, 1966 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Asıl soyadı Papazan‘dır. Ermeni asıllı olan Kılıçarslan, kökenleri 16. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Vahe isminin anlamı ise “Kurtarıcı” dır.

İstanbul Marmara Üniversitesi Spor Akademisi‘nden ayrılmıştır. 1984 yılından Ağrı Patnos‘da Piyade Komando olarak vatani görevini yapmıştır. Askerden döndükten sonra ise okuluna devam etmemiştir. Vahe Kılıçarslan, asker arkadaşı ile birlikte İstanbul’un Çağlayan ve Aksaray ilçelerinde tavuk toptancılığı yapmıştır.

Ardından Kasımpaşa, Feriköy halk pazarında perakende olarak tavukçuluk yapmaya başladı. 1994 yılında ise arkadaşı ile ortaklığı bozarak yola tek olarak devam etmeye başladı. 1989 yılında annesinin ısrarı üzerine mankenliğe başladı ve LCC‘den profesyonel olarak mankenlik belgesi aldı.

Neşe Erberk Ajansı ile birlikte çalışmaya başladı. 1995 senesinde “95 Best Model Turkey” mankenlik yarışmasında 2000 senesinde ise Türkiye Magazin Gazeteciler Derneği tarafından o yıllların en iyi mankenleri olarak seçildi.

1997 senesinde Rusya’da  düzenlenen Turkcell iletişim fuarında 1 saat boyuncu cansız manken olarak durunca lakabı da cansız manken olarak kaldı. 1995 senesinde ATV ekranlarında yayınlanan programda Burçin Orhon ve Suna Yıldızoğlu ile beraber “4×4 Sabah Şansı” isimli programda yer aldı. Program 1 yıl devam edebildi.

Vahe Kılıçarslan, dünya rekoru denemesin yaparak 5 saat 26 dakika boyunca hiç hareket etmedi ve bu alanda dünya rekorunun sahibi oldu. 2000 senesinde “Bugün Benim Doğum Günüm” isimli oyunda  Hülya Avşar ile birlikte rol aldı.  Yine 2000 yılı ve 2001 yıllarında Canlandım ve Gözlük isminde iki şiir kitabı çıkarmıştır.

İnsanlar tarafından asıl tanınması ise “Vahe ile Dekodizanyn” isimli televizyon programı ile oldu. 13 yıl boyunca 81 ilde tam 750 dar gelirli ailelerin evlerini ücretsiz olarak yeniledi. 8 Haziran 2014 tarihinde sonra bir süre boyunca Pazar günleri “Ye İç, Mutlu Et,” isimli programın sunuculuğunu yaptı. Şu anda ise Star TV ekranlarında yayınlanan “Vahe ile Evdeki Mutluluk” adlı programı sunmaktadır.

Vahe Kılıçarslan, 1989 yılında Mannik Kılıçarslan ile tanıştı ve 1991 yılında dünya evine girdi. Bu evliliğinden Audrin Marta Melisa (1994) ve Talya (1997) adında iki kız evladı vardır. 2004 yılında ise Ceren adında bir kız çocuğunu evlat edinmişlerdir.

Vahe Kılıçarslan Şiir Kitapları:

  • 2001 – Canladım
  • 2000 – Gözlük

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu